Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (47)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

cristies am reusit cu medicul de fam,am luat certificatele prenuptiale..am fost sa platesc si antena prin cablu si internetul....dar in sf gata,maine sunt la birou k am o gramada de treaba,iar miercuri dimi la primarie sa depun actele si apoi la coafor...deci deocamdata(adik pe ziua de azi e gata)...dar normal abia de akm incepe..ca trebuie sa facem cumparaturile,sa-mi iau de imbracat e si baby expo........off

iti raspundeam eu cu AMR-ul,dar nu stiu

onitza la mn nu are efect de nici un fel asta cu muzica...nici knd era mai micuta nici akm

Andreea 25+ -Alexandra Elena si Mario Andrei 16.08.2005
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

cristies...buna idee cu lapticul ma duc sa-mi pun si eu o mareee cana cu nesquiq

Andreea 25+ -Alexandra Elena si Mario Andrei 16.08.2005
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lillyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Bubu_bu, ti-a raspuns bine Elena_Iulia (apropo, bine ai venit in gasca!!!) dar cel mai simplu e sa apelezi la HR. Fetele au de dat in fiecare luna o situatie cu concediile si e foarte simplu de vazut.

Cris_mario, gata cu alergatura? Ai obtinut tot ce aveai nevoie?

Danyelana, ce-ai facut in week-end?

Lylyka, tu cand ai programata nasterea. (Vad ca nu-mi raspunde nimeni cand bagam AMR-ul...

31+



pe mine m-a programat pe 14 decembrie daca totul merge ok. sa speram ca nu se declanseaza mai devreme...oricum am ditamai morcovul, eu sunt cu cezariana, dpn e pe 27 decembrie dar dr a zis ca imi face cezariana dupa ce implinesc 38 sapt, adica pe 14 dec.

34+ Luca Alexandru

poze

AMR 3+ saptamani..aoleu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

lilika si larisel vor da startul.......sa vdm si la andre_lina knd pune AMR-ul...desi stiam k ele st primele m-a luat asa cu emotii

.....offf mai avem putin si scoatem majoretele


vin si sarbatorile...se apropie cu pasi repezi..eu deja am intrat park in spiritul lor..in toate marketurile au bagat din astea ptr Craciun...luminile s-au aprins in multe orase...abia astept sa impodobim bradul...Doamne cate evenimente importante intr-un timp atat de scurt

Andreea 25+ -Alexandra Elena si Mario Andrei 16.08.2005
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

AAA cik m-am ratacit la capitolu trecut so postez din nou mesajul :

Neatza fetele, am o saptamana tare ocupata care incepe in forta de azi. intru repede sa felicit
LA MULTI ANI ELEFANTICA!!!

si

LA MULTI ANI VI4I!!!, sper ca ai petrecut pe cinste in weekend si ca ne povestesti si noua cum (daca ai povestit deja, srry acu o sa intru sa citesc).


LA MULTI ANI Larisel!!! bebeline frumoase, grase si sanatoase si sa fie totul bine!

29+ Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:


Cristies, merci de intrebare. Nu am facut mare lucru in wk-end, sambata tati a fost la vanatoare si eu am fost singura acasa deci m-am rasfatat pe net. Mi-am facut si o portie de macinici in zeama si am papat ca nu ma mai saturam. Iar ieride dimi am avut niste musafiri care erau in trecere si nu au ramas mult iar apoi am stat d vorba cu mami al meu pe skype vreo 3-4 ore. Am cotcodacit cum zice sotul.

Cris_mario, bine ca ai mai terminat din alergatura desi cum zici si tu acum incepe stresul.

Onitza, merci pt muzica si sper sa mearga si la noi ca tare ai e activ bebe. Chiar ne intrebam cand mai doarme si el.

Azi mergem sa ne vedem printul ca avem deja o luna de la ultima sedinta de cinema si abia asteptam. Speram sa ne faca cu mana si sa-l vedem bine.

Despre AMR nu stiu ce sa zic. Am putea sa-l punem dupa ce trecem de sapt 30 dar eu nu il pun din cauza de morcovei cu tot cu iepurasi.


Pupici la burtici.


Acum 30+ cu bb mic si scumpic Arthur

pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

onitza, multam de link. eu la ana am avut un CD cu BABY Einstein, i l-am pus de pe la 6 luni la "theatre" + music (Mozart)(doar sa vizioneze figurine, sa auda zgomotele), apoi pe la 9 luni era parca si altceva, dar nu mai stiu nici unde l-am pus Il gases eu, ca stiu ca Ana se distra ff tare cu el, chiuia si radea la imaginile alea si la zgomotele de la animale

cristies, multam de capitol nou si apropos de asta, cam cate fete "tehnice" avem p-aici?, ca larisel naste intr-o luna si nu o sa mai aiba timp de asta, iar pe tine nu te putem obliga sa intri vrei-nu vrei (poti/nu poti) zilnic. parca au mai facut si sagetutza si alte fete, dar...neuronul da semne de obosela..

AMR il pui cand vrei tu, ca e al tau multumim de tratatie, ca vad ca tort nu vrea nimeni sa ne dea si noua azi

lylika, si mie tot asa mi-a "mutat" DPN-ul/cezariana, cam cu 2 sapt inainte de DPN conform ultimei menstruatii. m-a speriat prima data, dar daca e totul ok, as vrea sa fie la 38s, ca stiu de la Ana ce greu e in ultima luna (am depasit 40 cu ea) si sa astepti.... e mai fain la tine asa, ca de Craciun pui un bb mic si frumos sub brad super cadou

cris mario, spor la toate. cam incarcat programul tau pentru urmatoarea perioada... ai grija de tine si odihneste-te de cate ori ai ocazia

nikole, iar ai disparut?
catalutza, pai asa ne-a fost vorba?
alexutzza, ti-a murit "duracell-ul" in ultimele zile?? iti simt lipsa p-aici



Cris, 30+cu Ema si Ana(2003)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

danyelana asteptam vesti bune de la eco..da ce relaxare week asta la tine,bv ma bucur

Andreea 25+ -Alexandra Elena si Mario Andrei 16.08.2005
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Va multzumesc mamici dragi pt urari...Incerc sa ma revansez si va cinstesc cu un gratarel de pui/purcel cu salata de varza cu morcovi rashi si cartofiori prajiti (nesanatosi dar gustosi) , la desrt cu o felie de tort de ciocolata ornat cu frishca si un trandafir alb (foarte bun dar e preparat de o cofetareasa priceputa, nu de mine) si de baut fiecare ce pofteste .
Acesta a fost meniul de ieri...am facut un gratar in spatele blocului (ne-am permis...mai incolo este campul...cum se zice "ne bate porumbul in geam") si am petrecut cu 2 familii de vecini cu care ne intelegem bine...apoi am jucat carti (n-am mai facut-o tare demult si a mers suuuper) pana pe la vreo 12 noaptea...deci programul incarcat, de aia am si lipsit motivat...


Vreau sa urez si eu la multi ani lu' elefantica (pt ieri), vi4i si dastefei pt Daria Stefania!


ratusca_mica Cand am zis "dezinfectatul camerei" ma refeream ca o golesc de tot, bag mobila noua + patutzuri + lucruri noi, spal perdele, draperii etc.

decenuela Hai ca mi-ai dat si mie emotzii cu picaturile de sange...off...
Caditza eu am luat cu suport incorporat (este mai ieftina decat simpla cu suport detashabil) + picioare. A costat 65+75= 140ron. Mai caut doar burete suport, dar daca nu gasesc o sa folosesc o paturica sau un prosopel...

alicredo La noi la moda sunt saltelele de cocos...

andre_lina Eu am luat cosmetice pt baitza de la Bubchen...le vezi la semnatura. Dar nu cred ca le voi folosi chiar de la inceput...

danasor Picioarele umflate nu sunt de la retentzia de apa...ci de la tensiune si eu cred ca si de la gabaritul depashit , cat sa care saracele picioare asha deodata? Dar chiar si in cazul asta trebuie sa renunt la sare...nu pot de tot, adica nu mai pun adaos in nimic, dar majoritatea produselor contin oricum sare. Plus ca apa plata/minerala are sodiu mult in componentza...pana la urma am gasit o apa plata cu contzinut mai redus (Keia se cheama pt interesate).

bubu_bu, elena_iulia Felicitari pt bbi grasuni!

blue_rain Sper ca ti-a trecut migrena...neaparat sa vb cu dr...

cristies Eu te contrazic in legatura cu carnea...este foarte importanta pt proteinele pe care le contine si de care bb-ii au mare nevoie acum, cand cresc intnr-un ritm mult mai alert. Plus ca se recomanda ca in ultimul trimestru sa consumam cat mai des carne de peste...

Doamne...stirea cu ce a patit bb-le alala incubator efectiv m-a ingrozit...asistenta aia merita sa faca pushcarie pt neglijentza, nu numai sa fie data afara...Eu nici nu pot sa ascult cum evolueaza starea bb-lusului, mi se ridica parul maciuca in cap...

elefantica Te asteptam dupa eco.

arwen Incearca sa iei un maalox pt arsuri, e total inofensiv dar foarte eficient...

bubu_bu Eu am dus adeverintza normala la medicul de familie, cum ca societatea la care sunt angajata are platite la zi obligatziile catre bugetul asigurarilor sociale cu op nr ... din data... Adeverintza cu nr de zile de concediu medical se cere de regula la spital...nu stiu e ce ti-a cerut-o medicul de familie...dar contabila ar trebui sa-ti dea ce-i ceri, nu e mare scofala sa faca adeverintza aia...trebuie sa scrie de cate zile de concediu medical ai beneficiat in perioada mentzionata...daca a fost cazul, adica face un tabel cu ultimele 12 luni si scrie la fiecare luna cate zile de concediu ai avut daca ai avut.


33+ Katya Natalia si Sofia Alena

odiseea noastra, trusou bbluse, ne pregatim
nepotzeii mei, viatza la tzara, noi

AMR maxim 4 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lillyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

onitza, multam de link. eu la ana am avut un CD cu BABY Einstein, i l-am pus de pe la 6 luni la "theatre" + music (Mozart)(doar sa vizioneze figurine, sa auda zgomotele), apoi pe la 9 luni era parca si altceva, dar nu mai stiu nici unde l-am pus Il gases eu, ca stiu ca Ana se distra ff tare cu el, chiuia si radea la imaginile alea si la zgomotele de la animale

cristies, multam de capitol nou si apropos de asta, cam cate fete "tehnice" avem p-aici, ca larsel naste intr-o luna si nu o sa mai aiba timp de asta, iar pe tine nu te putem obliga sa intri vrei-nu vrei (poti/nu poti) zilnic. parca au mai facut si sagetutza si alte fete, dar...neuronul da semne de obosela..

AMR il pui cand vrei tu, ca e al tau multumim de tratatie, ca vad ca tort nu vrea nimeni sa ne dea si noua azi

lylika, si mie tot asa mi-a "mutat" DPN-ul/cezariana, cam cu 2 sapt inainte de DPN conform ultimei menstruatii. m-a speriat prima data, dar daca e totul ok, as vrea sa fie la 38s, ca stiu de la Ana ce greu e in ultima luna (am depasit 40 cu ea) si sa astepti.... e mai fain la tine asa, ca de Craciun pui un bb mic si frumos sub brad super cadou

cris mario, spor la toate. cam incarcat programul tau pentru urmatoarea perioada... ai grija de tine si odihneste-te de cate ori ai ocazia

nikole, iar ai disparut?
catalutza, pai asa ne-a fost vorba?
alexutzza, ti-a murit "duracell-ul" in ultimele zile?? iti simt lipsa p-aici



Cris, 30+cu Ema si Ana(2003)
poze




eu o sa il pun sub brad...sa vad cine il ia...
macar o noapte sa putem si noi dormi...:)
ma scuzati, imi doresc bebele numai ca sunt un pic speriata, de cezariana, de lapte, de faptul ca o sa urle noaptea si vom fi chiauni....sper sa treaca toate astea cand il vad

34+ Luca Alexandru

poze

AMR 3+ saptamani..aoleu...

Mergi la inceput