Bobocei de sept-oct 2008 (218)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

salutare!!
cafea dadu careva?????
va dau si eu

am citit tot, dar n-am avut pic de timp sa raspund, asha ca raspund la ce mi-a ramas...

laureta, sanatate multa!!!!

andy_galro, ma bucur ca sunt pe trecute bubitele. cum arata exact?? sunt mici, seamana intre ele?? ti se pare ca se inrosesc si apoi palesc??
cat despre mucisoroi, exact asha a avut Razvan vreo 3-4 zile inainte de febra (voua sa nu va apara febra!!!!! ca va bat cu mana mea!) erau acolo, se infunda, mai ales la culcare, dar nu curgeau deloc, nu avea nimic altceva...noaptea dormea bine. in cateva zile s-au inmultit episoadele de infudare...il aspiram tot mai des...dar noaptea tot dormea bine...il aspiram la culcare
oricum, din cate am inteles de la dr, tr aspirat, ca sa nu se suprainfecteze
sanatate multa!!!



dupa ce am crezut ca i-au trecut bubitele lui Razvan, azi dimineata m-am trezit ca i-au inflorit pe picioare...chiar nu mai stiu ce sa mai cred, le iau asha cum vin si vedem ce o mai fi!
am sunat dr si mi-a zis sa continui tratamentul: zyrtec, calciu si calamine, asta e o solutie cu care-i dau pe bubite
acuma, asta ususca rau...

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20klorane&page=3" target="_blank">Razvan la concursul Klorane! daca vreti, aici ne puteti vota! c1.jpg
www.okey.ro/claudette/index.php/mare-concurs-mare-un-vot-va-rog.html" target="_blank">blogul cu basca participa la "Festivalul Blogurilor Gustoase"


mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

claudina, multa sanatate lui Razvan, sa scapati odata de toate bubitele!!!

ce vaccin ati facut?

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

mama ce uitase: FELICITARI, CD!!!!!!!!!!!!!!!!! sa ai sarcina usoara!!!!

La multi ani, Nicoleta15!



gaia, multumesc! am facut vaccinurile dins chema de stat...dar ultima vaccinare a fost in jur de 1 septembrie...

ce s-a intamplat cu Razvan a aratat la inceput ca o viroza urata, apoi ca o rujeola...iar acum arata ca o alergie, cum zisese dr initial
el este pe tratament antialergic de o saptamana...
de vinerea trecuta i-a aparut eruptia aia cu care v-am tot innebunit eu pe aici...

acuma, am vazut ca bubitele s-au inrosit in zonele in frecare, ca sa zic asha...pe picioare are multe, mai ales pe spatele picioarelor (cum il luam in brate, cum sta in fundulet)
are un pic si pe dosul mainilor
pe trunchi in rest e curat

eu ma gandesc ca o fi alergie la laptele de vaca...pt ca trecusera bubitele si ieri i-am facut orez cu lapte UHT...

dar el a mai macat astfel de lapte...n-a avut nimic


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20klorane&page=3" target="_blank">Razvan la concursul Klorane! daca vreti, aici ne puteti vota! c1.jpg
www.okey.ro/claudette/index.php/mare-concurs-mare-un-vot-va-rog.html" target="_blank">blogul cu basca participa la "Festivalul Blogurilor Gustoase"


mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Buna dimineata!

M-am linistit. Copilul meu e chiar perfect in ceea ce priveste greutatea dupa www.kellymom.com/babyconcerns/growth/chart2.html" target="_blank">percentilele adapatate pt. copii alaptati

Nausica, ma bucur si eu de bucuria ta. Draguta si isteata Ania!
Si pe mine ma mira ca intelege foarte multe lucruri si-i tot spun cu uimire sotului meu: "Vezi, a inteles ce-i spun!", la care el mandru: "Pai, normal! E AL MEU!
De aprox. o sapt-doua i-am spus (dar asa, intr-o doara, fara ca sa ma astept la vreo reactie) dupa ce i-am schimbat scutecul: "Dragos ia scutecul si arunca-l la gunoi!" S-a ridicat tacticos de pe pat, s-a aplecat sa ia pachetelul si cu el in brate, tinandu-l strans la piept ca pe o comoara, s-a dus direct la baie, la cosul de gunoi. Am ramas muta de admiratie! De-atunci asta e distractia principala dupa ce schimbam scutecul.


Lavinia mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

CD, dar Mikul pana acum a avut vreun semn ca are intoleranta la laptele de vaca??
cum mai e??? sanatate multa!!!


Lumi, ce ma bucur ca ai putut sa te oihnesti!!!! Votez si eu cu mamica de Huni, pentru Mamica anului!!!
pentru mine toate sunteti super-mame! documentate, preocupate mereu de tot ceea ce presupune cresterea si educarea copiilor. alaturi de voi am mai mult curaj, ma simt bogata, am de la cien sa primesc un sfat, o parere! va apreciez pe fiecare in parte, din toata inima!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20klorane&page=3" target="_blank">Razvan la concursul Klorane! daca vreti, aici ne puteti vota! c1.jpg
www.okey.ro/claudette/index.php/mare-concurs-mare-un-vot-va-rog.html" target="_blank">blogul cu basca participa la "Festivalul Blogurilor Gustoase"


mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

Bravo pentru Ania si Dragos!!!!

e uimitor cum pricep ce le spunem, pentru ca sunt atat de mici!

Ada, ce ma bucur ca Radu vrea in patut!! e foaaaaarte bine sa te poti odihni macar noaptea, sa nu dormi cu grija!

Dya, super fularul o caciula nu-i faci??
pun pe picioare un blog despre crosetat/tricotat, cu modele, explicatii...

Laura si mie mi se pare disperanta faza asta cu loviturile. razvam v-am mai zis, se plesneste peste cap...dar nu numai cand ii refuzam ceva...uneori si de plictiseala. pur si simplu se uita in ochii mei si fie incearca sa ma plesneasca pe mine, fie se plesneste pe el...
cu lovitul la cap facea asha: eccidental se lovea de tablia patului, sau de zid, dupa care se uita la ocul cu pricina si mai dadea de cateva ori, fff incet, dar sa vada el ce sunet scoate...
daca sunt voci care spun ca este o etapa, incerc sa ma gandesc ca asha este si ma straduiesc sa nu devin eu nervoasa pe motivul asta.
vara-mea imi zicea sie a ca e o etapa si ca in curand va ciupi...mushca, scuipa...
cred ca ne trebuie multa rabdare, intelegere si sa le explicam ca nu e bine...din cate se vede, pricep

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20klorane&page=3" target="_blank">Razvan la concursul Klorane! daca vreti, aici ne puteti vota! c1.jpg
www.okey.ro/claudette/index.php/mare-concurs-mare-un-vot-va-rog.html" target="_blank">blogul cu basca participa la "Festivalul Blogurilor Gustoase"


mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Neata, saru' mana de cafea.

Le-am scris mderatorilor rugandu-i sa ne lase sa ne trecem linkurile la capitolele urmatoare inainte de a-si face treaba.

Andy_g, nu vreau sa te nelinistesc dar in unicul meu episod alegic dermatologul la care am fost mi-a spus ca o alergie la ceva se poate manifesta si dupa o vreme in care organismul a consumat acel "ceva" sau a fost expus la el in mod repetat. Ca se ajunge la un anumit prag de suportabilitate si abia apoi se manifesta o alergie. Asa se intampla ca o alergie la piersici de exemplu poate aparea dupa n ani in care ai mancat linistita piersici. Ca sa te linistesti ii poti face la un moment dat o anliza de sange sa vezi daca e sensibil la ceva alergeni dar daca suspectezi ca e detergentul baga un program de clatire suplimentara si vezi cum se manifesta.

Lala sanatate multa si copiilor si catelului! Chestia asta cu tratamentul am patit-o si eu odata, eu am icneput tratament cu antitermice si soacra mea nu i-a mi dat ca i s-a parut mai bine. Nu cred ca e rea vointa neaparat cat comoditate, doar toti stim cum fac copiii cand trebuie sa le dai tratament.

Ramona, de Anda Teodora din 10.10.2008
b de la bebe, blog...

www.designultau.ro/web/vezi_imagine.php?id=2312" target="_blank">Votati mobila 1
www.designultau.ro/web/vezi_imagine.php?id=2311" target="_blank">Votati mobila 2
www.designultau.ro/web/vezi_imagine.php?id=2310" target="_blank">Votati mobila 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Laura, probabil intamplator, Anda nu s-a mai pocnit asa de des in ultimele doua zile, sau a facut-o mai finut. Cred ca doar rabdarea e cheia rezolvarii, doar la varsta asta e cam greu sa iti arata ce vor de fapt. Si daca o lasat sa faca ea ce vrea se intampla lucruri aiurea gen lovit ars etc?

Ramona, de Anda Teodora din 10.10.2008
b de la bebe, blog...

www.designultau.ro/web/vezi_imagine.php?id=2312" target="_blank">Votati mobila 1
www.designultau.ro/web/vezi_imagine.php?id=2311" target="_blank">Votati mobila 2
www.designultau.ro/web/vezi_imagine.php?id=2310" target="_blank">Votati mobila 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Draga Nicoleta, eu si Anda iti uram o zi frumoasa si plina de cadouri si surprize placute!

Ramona, de Anda Teodora din 10.10.2008
b de la bebe, blog...

www.designultau.ro/web/vezi_imagine.php?id=2312" target="_blank">Votati mobila 1
www.designultau.ro/web/vezi_imagine.php?id=2311" target="_blank">Votati mobila 2
www.designultau.ro/web/vezi_imagine.php?id=2310" target="_blank">Votati mobila 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Citat:
citat din mesajul lui babymom75

Buna dimineata!

M-am linistit. Copilul meu e chiar perfect in ceea ce priveste greutatea dupa www.kellymom.com/babyconcerns/growth/chart2.html" target="_blank">percentilele adapatate pt. copii alaptati

Lavinia mama lui Dragos si a lui Victor




Oau, deci exista si asa ceva, foarte tare! Ma duc sa ne verific acum numai ca... eu nu stiu cate kg are fi-mea, eu estimes intre 9 si 9,5 kilograme care fluctueaza.

Ramona, de Anda Teodora din 10.10.2008
b de la bebe, blog...

www.designultau.ro/web/vezi_imagine.php?id=2312" target="_blank">Votati mobila 1
www.designultau.ro/web/vezi_imagine.php?id=2311" target="_blank">Votati mobila 2
www.designultau.ro/web/vezi_imagine.php?id=2310" target="_blank">Votati mobila 3

Mergi la inceput