Burtici de prunci pretiosi de Mar-Apr 2010 (47)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Mihaela- eu nu am vrut sa fac TT. Eu vroiam doar DT si amino daca iese prost. Doctora a insitat pe TT ca e mai sigur iar eu am 2 sarcini pierdute fara motiv.
Acum asta e !
Sanatate multa prietenei.

Fetelor ca vorbeati de post. Voi tineti post ?

Denisa, 20 + cu bebel-mititel Eric - Andrei
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

'Neata!
La o cescuta de cacao cu lapte sau un 3 in 1 ma bag si eu! Si... bineinteles, la cioco oferita de Denisa!
Irina asadar nu ma dilisem de tot, ceva-ceva tineam eu minte! Sper sa ii fie utila Dianei programarea!
Mihaela bafta miercuri la eco!! Sunt convinsa ca vor fi doar vesti bune!
Va pupic; noi plecam pe la tara!

Mami de Luca si cu



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui honeybaby
Fetelor ca vorbeati de post. Voi tineti post ?

Mi-as dori... insa abia reuseam si inainte de sarcina. Eu-s genul care face nazuri la mancare, in general si mi-e greu sa-mi stabilesc numai un regim alimentar de post insa uneori, cand m-am straduit, am reusit.
Felul in care voi tine postul: repaus sexual-avem oricum interdictie din cauza cerclajului; ganduri pozitive atat in ceea ce ma priveste pe mine dar si pe cei din jurul meu; continuarea citirii acatistului inceput. Va incepe perioada cea mai frumoasa din an si cu siguranta ne vom incarca sufleteste cu cele mai bune si frumoase ganduri.

Mami de Luca si cu


I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

mihaela, eu ma gandeam ca e mai rau sa ma plimb cu ivan...de cate ori ieseam si stateam mult in picioare mi se cam intarea, de aia acasa fac ce pot si stau jos, nu ma omor cu treburile, sotul ma ajuta cu absolut orice, face de mancare chiar si pt ivan
oricum am inteles ca la multipare, adica cele ce au mai nascut e normal sa fie colul mai moale

denisa multumesc de ciocolata :)

eu post n.am tinut in viata mea nici nu stiu cum se tine, decat ce spunea rebiana despre sex , nici nu mai stiu cum se face :))

roxana 21 arthur martin si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

denisa stiam ca dr ta e de la giulesti chiar am vrut sa te intreb da ma gandesc ca poate sunt eu paranoica. insa recunosc ca atatia dr ahtiati dupa bani am gasit incat nu ma mira nimic. si ce mi se pare aiurea e ca la dr albu amnio e cea mai scumpa din tot bucurestiul daca nu ma insel si nu inteleg logica dar ma rog...
rebiana eu aveam de ales intre pop si albu dar nu stiu de ce pop imi inspira mai multa incredere dupa ce am tot citit pe net si despre unul si altul.
eu nu tin post. din cate stiu dr nici nu recomanda gravidelor sa tina post. in plus ma gandesc ca oricum vom manca numai fierturi fade dupa ce nastem pt colicii lui bebe asa ca e ultima sansa sa profit de poftele de gravida
va pup

21 Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui honeybaby

Fetelor ca vorbeati de post. Voi tineti post ?

Denisa, 20 + cu bebel-mititel Eric - Andrei
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE



Este bine sa tinem numai cele care putem ( se intelege ca avem un motiv intemeiat)..eu nu cred ca voi tine dpdv al mancarii..celelalte cu siguranta!
Dar cum a zis si Rebiana() de citit/ascultat un acatist/rugaciuni, cred ca putem face. Asa ne mai linistim si noi sufleteste cat si trupeste.

ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justin(a)

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 17+ -posibil tot - Justina
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

denisa daca ti.a trecut prin cap ca poate fi ceva in neregula, ma gandesc ca odata ajunsa la doctor maine, inainte de ecografie daca vorbeste cu tine, si te intreaba de ce ai venit etc, sa.i spui dinainte ca tu oricum nu ai de gand sa faci amnio doar vrei sa stii ce e cu bebe, cu analiza aia afp si sa iti faca eco, ca sa stie din start ca nu o sa faci amnio

roxana 21 arthur martin si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Irina- clar orice e posibil. Cat e amono la Albu ? Eu habar nu am de preturi pt amino. Eu nu vroiam sa ma duc la cineva de la Giulesti, pt ca banuiesc ca nu va recunoaste niciodata ca analiza e prost facuta sau ca se poate gresi.
Aseara imi spunea o prietena ca ea a facut morfologica la Albu si a fost super de treaba si ia explicat tot.

Roxana- e si alta o varianta. Vad cum decurge maine discutia. Parca vad ca astept 3-4 ore acolo.

Despre post. Nu stiu cat voi tine post ca la carte. Eu fara lactate sunt moarta. Carne oricum nu mananc decat rar.
Ce trebuie sa schimb e atitudinea. De la o vreme am devenit nervoasa si injur din orice. La mine e o problema asta cu injuratul. Asta vreau sa schimb, si sa fiu mai rabdatoare cu cei din jur.
Eu nu-i inteleg pe aia care postesc si sunt plini de rautate. Plus ca majoritatea ajung la un mare dezechilibru in organism pt ca o tin numai cu cartofi si margarina tot postul.


Denisa, 20 + cu bebel-mititel Eric - Andrei
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

si pt ca tot vorbeati voi de post pe aici, cand am fost internata pt cerclaj la Giulesti a venit preotul spitalului si chiar l-a o gravi daca este obligatoriu sa tinem post in cazul in care vrem sa ne impartasim. categoric NU, si chiar a insistat pe acest aspect. a spus ca gravi, bolnavii, si soldatii parca, copii nu trebuie sa tina post, dar ne-a indrumat pe fircare sa mergem la biserica, sa ne spovedim si impartasim, ca este unul dintre cele mai bune lucruri pe care il putem face pt noi si bb-lusii din burtica noastra, sa fim curate spiritual cand ii vom aduce pe lume. de asemenea ne spunea ca femeile care aduc pe lume copii sunt iertate de Dzeu de pacatele lor pentru minunea de a aduce pe lume un alt suflet. eu vi le-am spus asa cum am retinut cele spuse de preot, esenta, dar el vorba asa de frumos de toate aceste lucruri si m-a impresionat si gestul lui de a veni pe la paciente prin salon, ne intreba pe fiecare de ce suferim, si parca se facea partas la suferinta noastra, ne intreba daca avem alte probleme, daca avem ceva pe suflet, etc. oricum f frumos.

POZE

23+ - Iustin Stefan ???
Viitori parinti, cei mai fericiti din lume, asteptandu-l pe micul nazdravan!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

[quote]citat din mesajul lui andra_s

si pt ca tot vorbeati voi de post pe aici, cand am fost internata pt cerclaj la Giulesti a venit preotul spitalului si chiar l-a o gravi daca este obligatoriu sa tinem post in cazul in care vrem sa ne impartasim.

erata: l-a intrebat o gravi

POZE

23+ - Iustin Stefan ???
Viitori parinti, cei mai fericiti din lume, asteptandu-l pe micul nazdravan!!!



Mergi la inceput