Protejeaza-ti inima/senioare cu greutate>50kg(43)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui Libra

Buna dimineata!

Ei... da, trebuie sa marturisesc, am inceput sa ma injectez; de azi dimineata; de maine imi bag cate 2 doze.

Ieri am sunat la spital, asa cum mi s-a spus, ca sa ma programez. Pe 25 nov, in a 9-a zi, pentru ca e protocolul scurt, merg la prima eco. BLUEFLOWER, ce parere ai?

Cu drag si cu multumiri pt ca sunteti cu mine,

Elena
z2

_
made in Romania, '73

Draga mea, presupun ca ai sunat la Dna Geta. multa bafta! hihi.
Revenind, e normal sa fii chemata la monitorizare incepand cu z 9-z10, indiferent de protocol. Protocoalele diferite - scurt sau lung - presupun o finalitate asemanatoare, adica foliculi mari si frumosi si multi si ...plini de ovocite. Zic asta pt ca la mine erau mari si frumosi si multi si...goi.
So, vino frumos la monitorizare. Cine e embriologul tau? Vorbeste si cu ea/el referitor la monitorizare. Ti-am povestit atunci in PM ca embriologul vede un endometru, proful vede altul. N-ar strica sa faci si niste injectii cu Luveris pt endometru, just in case. E mai bine sa te vada doua persoane decat una (era sa zic patru ochi in loc de doi, dar mi-am adus aminte ca profu' are doar un ochi, ce rea sunt!!!)
Asteapta-te sa fii trimisa la Bios Diagnostic, adresa si telefonul le gasesti pe net, in general acolo trimit ei pt analiza de progesteron si estrogen la urgenta. Urgenta costa 40 lei parca, rezultatul il ai in 5-6 ore. In f de rezultat ti se mareste/micsoreaza dozele de Puregon si de inhibitor (am uitat cum ii zice).
Daca vrei, putem vb la telefon pt mai multe detalii, intrebari. Daca pot sa te ajut cu ceva, zi-mi.

Eu pot sa va zic ca am avut o noapte mai nasoala, am avut cosmaruri incontinuu. Am inceput aseara o carte, se numeste Codul Genetic, si cred ca m-a influentat. Eu am Rottweiler si am visat ca innebunise animala mea si ca imi era frica de ea, ca totul era pe fond cum altfel decat genetic!!! si tot asa, pe la 4 m-am hotarat ca e cazul sa aprind lumina, ma plictisisem sa ma tot trezesc si apoi sa reiau visele de unde le-am lasat. Asa ca m-am apucat sa citesc in continuare.
Am adormit cu greu pe la 6. La 7.30 a sunat ceasul. La 8.30 am plecat de acasa. La 9.30 era inapoi acasa pt ca minunata greva de la metrou a dat peste cap toata circulatia in Bucuresti, am facut 50 de minute un drum de 15 minute, asa ca am renuntat si m-am intors acasa. Am net, am telefon, am niste fisiere luate pe stick ieri seara - m-am gandit io la ceva ca s-ar putea sa nu ajung azi.
Asa ca, pe langa faptul ca lucrez si scriu pe forum, am scos niste pulpe de la cuptor si ....am de gand sa fac ceva de mancare. Doamne....ce face gravidia din femeie!!
Va pup, o zi usoara. Azi sunt prin zona. Daca nu adorm intre timp.


28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada29 spune:

Mona,fa odata pipi pe testul ala

Blue si nu ti-e somn? Poate te intinzi un pic in pat..

Amy,trimit PM.

Ada

Daruind vei dobandi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:


Aduta, mi-e somn de mor, am ochii umflati, pana si barbata-miu mi-a zis de dimineata ca sunt umflata. Dar nu pot dormi acum pt ca imi suna telefoanele. Si nu e ok sa raspund adormita.

Dovada ca mi-e somn...am scris in postul precedent ca am scos pulpe de la cuptor...pe naiba, le-am scos din congelator si intentionez sa le bag la cuptor

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada29 spune:

Blue,am inteles ca din congelator ai scos pulpele,baga telefoanele in locul lor si tu pune-te in pat

Intru diseara sa va citesc,pup trupa.

Ada

Daruind vei dobandi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Citat:
citat din mesajul lui amy2007

Buna dimineata dragelor. M-am trezit cu o balta de apa in dormitor, semn ca-mi curge iar caloriferul . Acum astept meseriasul sa-i faca naibii ceva.
Sa aveti o zi minunata.



Ti-au intrat si pantalonii la apa?

P.S. Ia vezi cum te apleci si cum te fortezi sa strangi apa. Pe mine m-a pus naibii sa aspir si sa spal pe jos ieri si azi ma cam doare la buric si parca s-a inrosit un pic in jurul cusaturii. Asa ca ... ai grija macar tu.

_
FVL Heterozigot; FVR2 Heterozigot; Bfibrinojen Heterozigot; MTHFR A1298C Heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Floricico, macar stai intinsa, chiar daca nu dormi. Si lasa cartile/ filmele de groaza. Ieri ascultai Mozart. I s-a facut lu' bb pofta de o lectura mai dura?! Citeste ceva mai placut, mai pasnic.

Mona, io rezist mai greu sa nu lipesc acolo, langa numele tau, o zambareata. Voi continua sa scriu nr de zile de ... intarziere CM.

Libra, rabdare si curaj, spun io tuturor care incep procedura pt FIV. Daca incepi si monitorizarile, va zbura timpul ... . Odata te trezesti cu bb-ii in burtica.

Aduta, iar ai fugit, gargarito ?

_
FVL Heterozigot; FVR2 Heterozigot; Bfibrinojen Heterozigot; MTHFR A1298C Heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Nico, nu te grabi cu zambareata...
Tocmai am vazut un ic de mucoasa roz pe hartie... nu pateaza tamponul inca , nu e rosu...dar...e acolo
Asa ca...daca nu azi macar maine dim este "uratii".
Oricum merci de intentie...

Mona
:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

am intrat sa va ca zilele astea am fost cam ocupata si nu am putut intra.
galli,n-am citit decat o pag din urma.sa inteleg ca au venit uratii,crape.
sa va pove ceva,daca am un min liber:am intalnit o femeie nebuna.
sambata au fost la noi in vizita profa de dans a fiicei mele,cu sotu si el prof in acelasi club si cei 2 copii.mai asta vroia sa-i spuna ceva sotului meu in timp ce el era cu spatele la ea si vorbea ceva despre bauturi cu sotul ei si il prinde de incheietura mainii(sa-l faca atent).asta n-o baga in sema,dupa un min asta repeta figura.
mai,is eu nebuna sau asta-i dilie?n-as pune mana pe barbatul alteia,Doamne feri.
prost crescuta nu-i.ca asta e a 3-a vizita.si la prima au venit cu cadou,cum se vine cand mergi pt prima data in casa unui om.
astept pareri,multam


mami de Amira, premiata cu argint la concursul de dans


avort spontan(4s,5s,6s)mutanta:A1298 homozigot,C677 heterozigot-hihihi si bleah,bleah,bleah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Fete,
Gata, e pe tampon, maro ff inchis urat....
Deci dilema....e prima zi azi ? sau mai astept....


Mona
:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mona40

Fete,
Gata, e pe tampon, maro ff inchis urat....
Deci dilema....e prima zi azi ? sau mai astept....


Mona
:)



Mona, nu e azi prima zi. Cand e rosu-rosu, atunci e prima zi. La tine, probabil maine.


29+

Mergi la inceput