Protejeaza-ti inima/senioare cu greutate>50kg(43)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ada29 spune:

Fetelor va spun noapte buna la toate

Ada

Daruind vei dobandi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyblue

buna buna dragele mele.
eu cred ca am cam exagerat cu amorul dupa HSG, k acum ma doare burta.
nah, cap sec ce sunt.

in rest, nimic important, am de facut progesteronul in zilele 16 si 19si sa ma duc apoi cu ele la nenea doctorul ca sa ne pregatim pt IA nr.2 /


Bebita, te-ai simtit bine la momentul respectiv?
Tu sa fii sanatoasa si ... sa nu mai trebuiasca sa faci nicio IA.
DD ajuta!

_
FVL Heterozigot; FVR2 Heterozigot; Bfibrinojen Heterozigot; MTHFR A1298C Heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Citat:
citat din mesajul lui ada29

Nico am o saptamana incarcataTu cum esti? Mai ai gaz(sa nu zic altfel) Au plecat musafirii? Te-ai apucat de lugu-lugu,frichi-frichi,n-ai apelat inca la pantalonii scurti?(n-am gasit emoticonul ala cu aia doi sub plapuma)
Eu cred ca ovulez.Ieri aveam albusul de ou(nefiert) azi ma inteapa ovarele,cam repede zic eu cine stii ce lucra si vitex-ul ala.Saptamana viitoare o sa-mi mai vad la eco,ata ete.



Aduta, gaze nu mai am desi ma mai simt un pic umflata.
Musafirii au plecat inca de duminica.
De alte activitatinu m-am apucat, prefer sa astept ziua de sambata, cand merg la control. Cica nu-mi scoate niciun fir, cele interioare vor fi absorbite de tesuturi iar cele exterioare se vor innegri si vor cadea. Dar sa am grija sa ma dau cu tinctura de iod zilnic.
Ati mai auzit asa ceva(ma refer la firele exterioare)?

Da, si io cred ca ovulezi, dupa monitorizarile mele (listuta) dar nu stiu ce astepti pe aici. Vezi ca te cheama sotu' tau sa-ti arate ceva ... (astia erau sub ailalti doi)... in dormitor.

_
FVL Heterozigot; FVR2 Heterozigot; Bfibrinojen Heterozigot; MTHFR A1298C Heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyblue

eu dc n am mucus ca albusul de ou la jumatate perioadei, inseamna ca n am ovulatie???
ieri m-a durut panarama asta de ovar, dar cred ca post HSG si amor, ca poate nu trebuia sa fac. sau am fost la ovulatie?
dar n-am mucus din ala...



Baby, nu cred ca-i musai sa ai mucus. Io n-am remarcat c-as avea chiar in fiecare luna si de ovulat, ovulez sigur, ca am dureri in dreptul ovarelor de ma tin de pereti.

Daca te doare ovaru', e de bine, inseamna ca lucreaza.

_
FVL Heterozigot; FVR2 Heterozigot; Bfibrinojen Heterozigot; MTHFR A1298C Heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Ma retrag si io. M-a invitat sotu' la un film nou, ca la alea vechi, adormim. Deh, daca nu avem alte treburi.


Noapte buna tuturor!


_
FVL Heterozigot; FVR2 Heterozigot; Bfibrinojen Heterozigot; MTHFR A1298C Heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita42 spune:

Fetele dragutele,
sunt prin zona am parcurs rapid povestile voastre[:)..

Galli faza cu cm-ul a fost trista, imi pare tare rau. Parerea mea (tarzie) este ca ai putea incerca o serie de closty, cu monitoringul la eco de rigoare, asa cum ai vazut ca face doctorul. Schema mixta closty+menopur se poarta da' nu stiu daca farmaciile dau menopur si fara reteta. Mie mi-au dat aici la bucuresti, dupa ce am prezentat o data reteta, pe urma nu mi-au mai cerut-o. Vezi insa sa nu faci prea multe stimulari consecutive. closty este antiestrogenic si ai nevoie si de un preparat pe baza de estrogen, pe urma dupa O, bagi progesteron, cam tot atat cat iti daduse medicul. daca nu ai inceput acum, faci la cm-ul urmator figura.

Mona, ar fi frumoooos de tot sa fii gravida!.. Doamne ajuta! daca nu, fac galerie la fiv, ce sa facem!

Libra si tu te pregatesti de fiv?..Curaj si incredere!..sa ne povestesti.

blueflower, ada, babyblue, amy, guze, lumy , danny, sorinake,mayan...
NB. la mine a inceput o perioada mai incarcata..dar, am sa intru sa va pup, din cand in cand!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

neataaaaaaaaaaaaaaaa
va poftesc la
si !!


astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

ooooooo,pardon! am uitat!
fost la doc
discutie, si atat! fara plata!
mergem la fiv. inainte, tre sa mg ,
sa vb cu doc, sa vedem tratamentul. si sa ni-l pregatim.
doc ma intreaba f mieros: 40 ani,nu? ufff,
nu am mai completat....
ramane sa ma mai docomentez.
asta e....
pupici la gagici!!!

astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

multumim surori, pt voturi!
pacat ca nu pot vota si eu....

astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

cucuuuuuuuuuuuuuuuu??
voi dormiti,toate??

nu miroase a cafea la voi??

astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput