Next... guvernul Negoita la rand

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

www.gandul.info/opinii/ultima-doamna-care-il-ingroapa-pe-basescu-5105983" target="_blank">Superb editorialul lui Negrutiu din Gandul


Grobianul de Basescu, in loc sa-si ceara scuze, vine si spune:prostilor, n-ati inteles....Bleah!

Unu' ca Basescu, in Occident, nici macar portar de sediu de partid n-are sansa sa ajunga, dar in Romania...



Alina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid
Capcaune ai avut dreptare cu n.r..

Da xeno, pana si gasca de jurnalisti care toaca de cateva ore la vantualitatea tv duelul de la cluj a recunoscut acum cateva minute ca ar fi fost o aluzie subtila, ce a trecut neobservata de marele public care nu cunoaste detaliile, dar care cica ar fi avut rolul ascuns de a-l intimida pe adversar, bla bla bla.
In concluzie, presa ne spune in continuare cum trebuie sa citim declaratiile celor doi.
Dar oare de ce intarzie fetele cu transcrierea? N-au reusit inca sa gaseasca n.r.-urile in inregistrare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
citat din mesajul lui xenocid
-->><<--

Iti dai seama cam cum pici acum tu, care te-ai repezit sa-i cauti justificari? Mai mult, i-ai si gasit.


Tocmai a explicat si Ursu (si parca si tu te prinsesei mai sus) intentia lui Basescu. Stia clar despre ce vorbeste asa cum si cativa din studio in seara asta stiau. Comportamentul lui antonescu in situatia invocata a fost abject. Parerea mea de conservator.

Inteleg ca doar il votezi pe antonescu, nu intentionezi sa'l iei acasa. Da' de ce il iei in serios?

Parerea mea despre episodul cu doamnele: s'au scuipat ca doi golani in spatele blocului. Unul din ei insa mi'a infundat cutia postala cu bun simt.

EDIT: Capcaune eu nu'l mai suspectez de mult pe Basescu de ingenuitate. Adu'ti aminte ca s'a dus in barlogul parlamentului si le'a spus ca face referendum si nu s'a prins nimeni zile la rand
Omul e extrem de calculat in ciuda celor cel vad disperat.

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Comportamentul lui antonescu in situatia invocata a fost abject.


Tu cu ideea asta ai ramas din toata povestea asta???
Ca Antonescu a fost abject?




Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Ileana, discutia deviase la fetele din porturi, de-aia am zis.
In legatura cu tinta spuselor lui Basescu, si eu am gandit initial ca voi, (tocmai pentru ca stiam de povestea veche din 2002).
Am vazut-o insa tulburata pe dna Basescu, chiar si-a sters ochii la un moment dat si atunci cred ca e posibil ca presedintele s-a referit intr-adevar la ea si la perioadele cand era singura cu lunile si nu la familia lui Crin.

M-am uitat si la Realitatea unde a Turcescu a facut o emisiune foarte buna numai cu jurnalisti. Cristoiu a lansat acolo o teza a unei intelegeri intre cele doua parti pentru turul doi si mai apoi pentru guvern.

Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Comportamentul lui antonescu in situatia invocata a fost abject.

Tu cu ideea asta ai ramas din toata povestea asta???
Ca Antonescu a fost abject?



In 2002 DA. Fara nuante! La modul absolut.

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui olympia

Am vazut-o insa tulburata pe dna Basescu, chiar si-a sters ochii la un moment dat si atunci cred ca e posibil ca presedintele s-a referit intr-adevar la ea si la perioadele cand era singura cu lunile si nu la tragedia din familiei lui Crin.




daca tot se ofera traduceri, imi explica si mie cineva cum se potriveste afirmatia lui basescu, citez: "Un b#259;rbat, c#259;ruia nu i s-a īntāmplat nici un incident dramatic, īn care s#259;-#351;i lase so#355;ia singur#259;, #351;i s#259; ajung#259; īn situa#355;ii dificile", cu aceasta explicatie? aprecia faptul ca nu s-au intamplat incidente dramatice in timpul absentelor sale? cu alte cuvinte, zicea doar c-a(u) avut noroc? asta ni se recomanda sa intelegem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Comportamentul lui antonescu in situatia invocata a fost abject.

Tu cu ideea asta ai ramas din toata povestea asta???
Ca Antonescu a fost abject?



In 2002 DA. Fara nuante! La modul absolut.

Come to The Dark Side ... we have cookies!



Pina si Patrasconiu (Patrasconiu!!!) a reactionat mai uman decit tine: http://patrasconiu.ro/?p=2150 .


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana
Pina si Patrasconiu (Patrasconiu!!!) a reactionat mai uman decit tine


Cine e asta? Unu de aici de la voi de pe Pamant?

Ma lasi? Am spus'o acum cateva luni v'am repetat'o si astazi: ab-ject.
Cand se termina conclavul de fosgait crinoline, falfait gene, fluturat evantaie, inspirat saruri sa ma mai chemati si pe mine.
Daca iesiti la aer va invit sa admirati si www.jurnalul.ro/stire-politic/crin-antonescu-boc-saluta-amanta-presedintelui-119779.html" target="_blank">Monumentul Bunului Simt.



Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Dupa cum va citesc, imi pare ca v-ati uitat la doua evenimente diferite. Nu ma mira ca, in momentele de dupa "confruntare", electoratul lui Antonescu a intrat in panica pe care i-o atribuie lui Basescu. Fara nici o eleganta, cu teme bine studiate, ambii au facut ce stiau mai bine si, de altfel, ce era necesar, ca nu s-au dus acolo sa se felicite reciproc.
Antonescu a aflat, cu aceasta ocazie, ca un golan (fie el si profesor) nu-i mai presus decat alt golan (marinar); drama este, de fapt, a electoratului sau, care a aflat si el acest lucru.
Mie nu mi-e antipatic Antonescu ca i-a murit nevasta prin suicid, ca umbla in timpul asta cu gagici prin cluburi sau ca umbla cu actuala nevasta in timp ce aia era maritata (cu altul). Mie mi-e antipatic ca face caz de toate aste, facind pe victima si lansand acuze similare (ca forma) adversarilor sai.
La drept vorbind, trecutul lui Antonescu (ala nepatat) nici nu se poate compara cu al lui Basescu; ultimul chiar facea ceva, in timp ce Antonescu freca menta. Zicea bine cineva mai devreme: da, Antonescu n-are trecut securist. Pentru ca nu are niciunul.
Desigur, aerele de primadona au un impact de fatada, in contradictie cu comportamentul lui Basescu. Insa confruntarea de ieri a dovedit (daca mai era nevoie) ca Antonescu nu are nici o idee coerenta despre postul pentru care se bate, ci doar un flux de ura care, culmea, nici nu cred ca e sincera. Nu m-as mira sa-i vad pupandu-se peste ceva timp.
Ma contrariaza indarjirea cu care este aparat, motivele subtiri cu care este sustinut in aceasta "batalie", dar sunt obisnuit cu asta, de acum douazeci de ani, cand cei care nu votau cu Iliescu erau suspectati ca n-au mancat salam cu soia. De parca Iliescu a mancat vreodata asa ceva...
Cum spuneam, nimic nou dupa 20 de ani...nici la alegatori, nici la alesi.

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput