Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (46)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

cata, pai cris_mario zicea ca merge vinerea viitoare la bby expo si ar putea "dupa" (sper ca am inteles ce trebuia). eu sunt ok asa, pe la pranz (k numai la pizza aia sugerata de Alexutzza imi sta gandul. Tu?
Deeeci, Elena, Alexutzza, pe unde suntetzi si ce zicetzi??

Cris, 29+cu Ema si Ana(2003)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalutza81 spune:

Ale3csa, uite care e treaba, sotul nu poate fi dat asa usor afara. da-mi un pm cu nr de tel si vb ca sa iti spun ce sa faca.

Ideea e ca tre sa ii dea preaviz, tre sa zica de ce pe el si nu pe altul etc. NU e asa usor sa concediezi pe cineva. PLus ca tre sa ii dea un salariu compensatoriu conform CCM la nivel national. Eventual ii amenintam cu inspectoratul teritorial de munca si o sa vezi ca isi schimba parerea.

capul sus ca nu e dracul asa de negru, sincer angajatorul nu are prea multa manevra cand vine vb de concedieri!

Catalutza 25+ Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalutza81 spune:

Vineri e ok si pentru mine, in general dar nu vinerea viitoare ca am programare la medic la 16.20, deci fie 17.30, fie miercuri . Sunt pretentioasa... trebe musai sa fie la baby expo? nu putem sa ne vedem in centru (la unirii sau stiu si eu...)? na ca supa ce nu scriu cu luan, am si pretentii va rog sa ma iertati!!!!

Catalutza 25+ Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Catalutza, bine ai revenit.
Ne bucuram pentru intalnirea cu micutza, dar nu ne povestesti si noua ce ai invatat la cursuri?


30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalutza81



aaa, am fost aseara la cursurile mele prenatale si am primit cadou o eco, fara masuratori, doar sa o mai vad sieu pe bbelusa ca asa mi-era dor de la 21 sapt... si vrea sa raportez: sta cu capul pe partea stanga sub buric, cu fundul pe vezica si cu picioarele la ficat. Si de reprezentatie si-a bagat un piciorus in guritza, cel putin asa a zis dr. :) intradevar parea ca molfaie ceva m-am indragostit.

Catalutza 25+ Irina


Ce fain!!! Vreau si euuuu...

24+

www.flickr.com/photos/44547000@N05/?saved=1" target="_blank">lorex, mamica in devenire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalutza81 spune:

Cursuri prenatale: e impartit in doua: partea de cursuri descriptive si una de gimnastica. Prima o fac din sapt 22 (acum avem 26 sapt) si contine tot ce ma durea pe mine: cum am grija de un bbelus nou nascut, cum se face baita, cum se ingrijeste buricul, care ar fi semne de alarma, care sunt etapele de dezvoltare ale copilului. Am primit si info pe hartie ca sa nu uit pana ajung acasa. PLus lista pentru spital. Urmeaza: care sunt etapele in travaliu si nastere, cand ar trebui sa ma duc la spital si cum se alapteaza corect.

partea a doua e gimnastica in vederea nasterii: Lamaze, din sapt 27.

Si unde mai pui ca sunt fix langa noi, doar trec strada :)

Si ieri am primit si prajituri si suc!


Catalutza 25+ Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

catalutza saru'mana din suflet ca te implici asa .. L-a dat afara pur si simplu pt ca lucra la ei de 4 luni .. si il tot amanau cu contractul de munca .. dar a zis ca vrea sa stea pana isi gasea ceva mai bun .. Era bn acolo .. Si m-am suparat f tare ca nu ne asteptam sa se intample asta mai ales ca sefii lui stiau ca asteptam un bebe .. Sa speram ca o sa fie bn si ca o sa se poata angaja aici unde lucrez eu pt ca aici sunt oameni serios .. In 3-4 zile ii fac contract. Inca o data ms muuuuuult

26+ Yannis Andrei

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

fetelor haideti sa facem in asa fel incat sa ne vedem cat mai multe......eu zic ca este ok la unirea e cam la mijloc ptr toata lumea..mie imi convine..dar nu miercuri ptr k am programare la coafor...dk e joi..sau vdm noi,si mie imi convine mai mult in cursul saptamanii si as vrea sa fie sapt viitoare k cealalta sunt full cu ...cununia


catalutza suuper cursurile
al3csa sper sa se rezolve cu bine

Andreea 25+ -Alexandra Elena si Mario Andrei 16.08.2005
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

reiau de la cap anterior:

neata.la amiaza.........

mersi mult si pentru celelalte fete, dar lasati, ca nu e nici o intarziere...............
mersi ca ati fost alaturi de mine, si ca v-am simtit aporoape de inimioara mea......................


aseara vroiam sa zic de alecsa ca e foarte frumusica...............




apoi ca mami nu face brnza din lapte fiert..............


mersi mult pt ideile de mic dejun..................


alexutza.......apoi baga acolo nume la musli, ca sa stiu si eu.....ca-s 7000 de feluri, n-ai frica nu faci reclama.......
ca ai zis ca de ala care nu are zahar..............
na bine mersi ca eu nu am mancat in viata mea cereale din alea....................
pllsssssssssss help!!!



in rest obosita.......................si extenuata.............
cred ca am un pic de lipsa de somn





al3csa.........sorrrrrrrrryyyyyyyyyyy
sper sa rezolvati ceva, ca acum chiar aveti nevoie de bani!!!!!!!!!!!


Poze
Bea 30+ cu Ivan Matei

Doamne ajuta sa am un bebe sanatos!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

V-am promis ca va dau un www.evz.ro/articole/detalii-articol/873012/Secretele-industriei-carnii-chimicalele-din-salamuri/" target="_blank">link despre "bunataturile" de mezeluri.


24+

www.flickr.com/photos/44547000@N05/?saved=1" target="_blank">lorex, mamica in devenire

Mergi la inceput