Sezatoarea canadiana (161)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Ica imi pare rau. Sper sa evolueze spre bine.....

Azi m-am uitat cu piticul la Parada lui Mos Craciun de la Toronto!!!! Superb a fost! Am ajuns la concluzia ca acolo sunt banii....Toate marile companii aveau care alegorice....Comparativ, parada de la Montreal e anemica.....
Am observat ca lumea era destul de dezbracata.....Si aici a fost cald. Pana la urma avem o toamna destul de lunga.....

Aveam o intrebare, fanfarele alea erau de la scoli private sau de stat...? Asta daca ati vazut parada...... In Ontario, Colegiu este liceu sau post liceala?

Aici la Quebec este nu e Parada lui mos Craciun ci Prada pompierilor , care strang jucarii pentru copii saraci....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ione81 spune:

Nelia,
Multzam frumos! O sa mergem la Costco in curand si o sa cumpar CD-uri goale, pe cand poti tu sa faci copii cu filmele Maestrului; vin si le ridic unde zici!!
Adevarat ca ati trecut print-o avalansa? Vai, Doamne fereste, nu am vaz decat in filme! Bine ca ati scapat teferi! Cineva acolo sus va iubeste.

Podeanu,
Ce ma bucur ca esti bine, multa sanatate si refacere rapida!

Mikiion, Ica1975,
Sanatate copilasilor!

Pitilache,
Eu lucrand la P&G in Ro foloseam numai Ariel ca luam la pret redus (si Omo, de la Henkel din cand in cand, sshhht! ). Aici am folosit numai Tide, si apoi am incercat o marca privata la Safeway in Calgary si am facut o alergieeee..., si m-am intors la Tide.
Acuma insa am schimbat de cateva luni pe Purex, de la Henkel, spala fain si e mai ieftin decat Tide si nu am facut nicio alergie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Mikiion, tu ai vazut parada de mos Craciun din Montreal din centru?
Si aici este destul de mare.

Apropo, parada in Montreal este sambata viitoare pe 21 noiembrie.
Se apropie Craciunul !!!


Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Ione, da, in 2000, cind coboram pe Valea Cerbului de la Revelionul facut la cabana Omu. Pe mine m-a prins, mi-a rupt intii o coasta sau doua cind m-a pocnit valul de zapada si m-a tirit vreo 60 de metri pina m-a aruncat cu genunchiul intr-o piatra, pe marginea unei prapastii. Octav a fost cel care m-a cautat, nici acum nu stiu cum e mai rau, de ala care ramine in picioare sau de cel care e luat la vale de zapada. Dar cred ca a fost mina destinului, ca fara acea avalansa cred ca si in ziua de astazi traiam ca si pina atunci... singuri si nelinistiti!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurajr spune:

Buna seara,

In primul rand multumim, de uraile de sanatate, am trecut cu bine de gripa , fara alte victime, chair usor fata de pronosticurile generale.
De aceea urez si eu multa sanatate racitilor si gripatilor, mult ceai si miere, odihna si ganduri pozitive !

Codritu, imi pare rau sa citesc de soricutul tau ca are iar probleme, e clar ca ea are ceva ce nu i s-a depistat inca si o chinuie...ai incercat cu suc de cranberry, de care iti sugera Maru ?

Podeanu, cum te simti dupa operatie, ai reusit sa te obisnuiesti sa te ajuti de carje ? Cat va dura refacerea?

Laura B, am vazut foto, sa-ti traiasca minunile tale si sa va bucure viata...tare frumoase nume le-ai mai ales, sunt printre preferatele mele !

Ione, interesant ce zici tu detergentul ala Purex, de unde il iei ? Eu tot tide folosesc dar regular si adaug si un pic de Ariel. Masina noastra spala bine, sunteti atenti la sortatul hainelor, dar conteaza si apa sa fie bine dedurizata, altfel da o nuanta hainelor. Apropo de filme romanesti, mi-a trimis cineva un site cu o gramada, aproape orice, il caut si il atasez...tocmai azi dimi l-am sters diin casuta de mesaje, si am descoperit ca n-am casute de deleted, recycle bin are doar foto, ai caut...stiu ca-l are si Iulian pe undeva.

Am mers vineri la Christmas Carol, extraordinar realizat, dar cam scary pr copii, ma speriau si pe mine spiritele alea, probabil asta era si ideea, acum astept sa vad Planet51, trailerul parea funny.

V-am pupat si va urez o saptamana buna.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pucku spune:

ouau Nelia, asta da noroc
cat ai stat in spital? ce-o fii fost in sufletul lui Octav in clipele alea pana te-a gasit...

am si eu 2 aventuri la care ma gandesc des ce-o fii fost in capul meu, si acum dupa multi ani...prima e cu prima mea iesire la munte iarna cu o gasca cunoscuta prin posta, cu inca o zuza de la mine din oras, am plecat la 16 ani sa ne intalnim cu gasca asta si sa urcam pe munte, apoi eu mai batusem muntii vara, dar nu in miezul ierni, si ne-am dus la o statie meteorologica...numai ca ne-a luat 2 zile, ca ne afundam in zapada, si ne-am si pierdut....vai de fundurile noastre, am dormit la o stana parasita, morti de frig si de foame ca nu aveam nici macar un ceau sa incalzim o supa....

si a doua cu aceasi zuza am plecat sa facem nordul moldocvei, si am zis ca daca tot suntem acolo sa urcam si sus la Rarau cica plimbare de o zi, ne-au zis gazdele unde stateam in Gura Humorului....o zi pe naiba ca se facuse seara bine si noi eram sus pe creste....nu aveam nic cu noi, decat niste maruntis asa de 2 -3 beri cu noi, si o sticla de apa....noroc cu niste tineri intalniti printre stanci, care ne-au dat sa mancam si ne-au lasat sa dormim la ei, altfel nu o vedeam prea buna

Nelia ce-mi facusi cu cantecele tale, apai cand ma apuca nostalgia, ma apuca

apai cu La Luna, cred ca am ascultat-o de la 7 la 9 in continuu, o invata Steph pe de rost, abea am reusit sa o culc, ca tot mai voia sa ne dea spectacol...a declarat ca e cea mai frumoasa si ritmata melodie pe care i-am pus-o de un timp in coace...ca sa vezi

Ica sanatate multa soricelului, eu nu prea am sfaturi, ca nu am probleme din astea, dar stiu de ceai de codite de cirese si stiu pe cineva aici care a zis ca s-a rezolvat problema cu acupunctura, o colega de servici

Mihaela m-am gandit la tine azi, am fost la Mos in galerii....dar nici pe departe asa cum credeam eu ca trebuie sa fie, nu stiu daca asa este acolo in fiecare an, dar aici langa noi e cu spectacol, de canta, danseaza, vin tot felul de mascote sa distreze copiii....aici nic, Mosu intr-un castel, ceva decoratii si atat ....parada am pierdut-o pt ca ne-am intalnit cu o prietena care are fetita de varsta lui Steph si apoi s-au dat in tot parcul de distractii, noroc ca mai inchide lumea, ca altfel dormeam acolo

am fost cu scaun cu rotile, nu va spun, am ramas impresionata, aveam trecere rapida peste tot, toata lumea imi facea loc,ma lasau in fata ma simteam chiar stanjenita, dar a fost bine, am putut sa ma bucur si eu de bucuria lui Steph alergand pe acolo cu prietena ei

Dana ma bucur ca esti bine...in cat timp scapi de carje? rezultatul?

Daiopri, neuronul nu mai functioneaza asa ca nu mai stiu daca tzi-am treasmis toate cele de cand ai venit acasa, uite o mie de

trimit si revin

Corina , Stephanie + duggy Totolino prostolino

"Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pucku spune:

le am pe toate haotic in cap, cred ca de la laringita mi se trage, ei dar iaca ca nu mai facusem de mult, iar ramasei fara voce de ieri, rade tusca de mine...

Laura tzi-am admirat minunile de fetite, sa-tzi traiasca, iar Diana, razand asa stirb mi-e draga de nu mai pot, multi de la noi

LAURA TU ZICI DE FILMUL ASATA NOU AL LUI jIM CARRY? am vazut si eu trailer azi la imax, si chiar ma intrebam daca e si in Hd, sau numai in 3D? stii ceva?

cu detergentul...apoi eu am incercat tat felul, pt hainele noastre toate sunt bune, dar pt ale lui Steph patate, eu folosesc cu succes cel de la President's choice combinat cu un pic de Clorox, mi se pare ca-i mai eficace si decat Tide, ca sa nu mai zic diferenta de bani, in rest le-am incercat toate, Purex, Sunlight, chiar si asta al lor facut special pt He de-l cumperio de la Tanguay sau Future shop....mai e unul fain defapt, nu stiu daca e bio vert de zice Nelia, care-l gasesc numai la farmacie si e intr-o sticla mica....spala impecabil, dar si pretul e pe masura asa ca nu-l iau decand cand il gasesc in special, si asa e scump...i; pastrez in schimb pt haine patate care nu ies la prima spalare...va zic cand ajung la farmacie cum ii zice

acum stiu ca si masina nu ma ajuta prea mult, chiar daca e frontala, e mica si nu are nu stiu cate chestii pe ea....intentionam sa ne cumparam un alt set cand s-o intoarce Osi la servici, abea astept ....poate spal si eu mai putine ,masini pe saptamana...

voi spalati cu apa rece/calduta sau fierbinte?

eu spalam cu rece si eram multumita, pana am citit ca, consumul de energie nu e asa de mare intre rece si calduta si ca s-=ar spala mai bine cu calda, dar nu vad nici o diferenta, asa ca o sa ma intorc la apa rece cand o fii vremea sa cumpar iar detergent



Corina , Stephanie + duggy Totolino prostolino

"Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pucku spune:

cand ma apuc , ma apuc de scris....

ieri m-a apucat nostalgia, am desfacut cutiile de haine de la Steph, am tot facut pachetele pe la prieteni cu fetite, pt Arme du salut si cateva lui Bb, vai cand le vedeam asa mici....nu-mi vine sa cred ca s-a inaltat de un metru aproape in 5 ani jumate...ma uitam la hainutele alea mici si-mi dadeau lacrimile....uf, tare mult mi-as mai dori un Bb3 fetita....sa vedem daca ne-ar tine puterile

asa ca intru pe ultima suta de metri, am sortat hainutele, trebuie sa ma apuc asa incetut incetut de spalat, sa-i montam patul si uite asa

na, ca m-o palit somnul, mai scriu maine

Corina , Stephanie + duggy Totolino prostolino

"Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

LA MULTI ANI Roxana!!!

noroc cu formele astea de comunicare moderne...acum am inteles unde a fost toata gasca ieri ...Diana, sa va traiasca!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Neata si de la mine. Va dau si o cafea, v-o dau si pe a mea ca dupa jumatate iar m-a luat voma, asa ca am luat un gravol.Nu mai iau pastile de durere de ieri dar vad ca voma de dimineata ma urmareste.

Roxana, azi e ziua ta? la multi ani fericiti, sa iti implinesti tot ce ti-ai pus in cap cu munca si proiectele.

Da Ktrinel, toata lumea mai putin eu care am zacut ca o leguma pe canapea.Am vazut la filme zilele astea de cred ca-mi ajung citiva ani. dar am fost o rasfatata sa zic asa, toti cei dragi m-au ajutat.

Ptr fetele care m-au intrebat... am renuntat la cirje de alaltaieri. Merg binisor, dar nu pot repede si nu fac miscari bruste. Ieri mi-am desfacut si bandajul si am vazut opera de arta. Am o gaurica mica unde mi-a bagat camera si apoi taietura propriu zisa. vad doctorul joia asta. A fost un chist, mai mare decit a crezut el, mi l-a aratat in "poza" imediat dupa operatie. A facut poze inainte si dupa sa se asigure ca e eliminat complet.

Insa genunchiul meu e umflat, cred ca asa e normal.

Nu stiu daca a-ti aflat dar din 7 octombrie s-a modificat baggage allowance pe zborurile dinspre Romania. max e acum 23 kg, adica o singura valiza. Eu mi-am verificat rezervarea si am dreptul inca la 2 valize/persoana facind rezervarea inainte de acea data.

Diana sa va traiasca minunea, poate pui si ceva poze please.
Unde vad si eu poze de la Laurab? Fug la contul comun sa verific.

Mai revin ca azi sunt inca acasa.

Mergi la inceput