Sezatoarea canadiana (161)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Ione, eu l-am vazut in teatru, nu cred sa fi scapat vreo piese de-a lui, am revazut acum secvente din Take, Ianke si Cadir, cu alti doi actori la fel de mari:



Am cred ca toate filmele romanesti in care a jucat Maestrul, le vrei? Iti fac copii, noi le-am vazut si revazut.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Am revenit...sunt ok si total emotionata de gindurile voastre bune. Operatia a decurs bine, chiar si anestezia (3 ace mari) a fost ok. Am plecat de la spital pe picioarele mele schiopatind. Am oprit sa-mi iau medicamentele si am returnat si cirjele ca am gindit ca nu am nevoie de ele. Al meu sot a plecat la munca dar a ramas o prietena cu mine. Cind mi-a trecut anestezia nu a mai fost chip sa pun piciorul in pamint. La 10 noaptea sunam la prieteni sa fac rost de cirje.

10 trepte am la casa sa urc la etaj dar au fost infernale ptr mine. De asta nici nu v-am putut scrie, dimineata m-au ajutat si copiii sa cobor si am zacut pe canapea toata ziua. M-a luat si cu voma dar acum sunt mult mai bine. Deja sunt pro la folosit cirje dar astea sunt din alea pina la cot . (ai avut dreptate Pucku)

Daiopri mi-ai fost in gind in fiecare moment, nici nu-ti imaginezi cita tarie mi-ai inspirat .

Va pup si noapte buna.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Daiopri, you rule, girl! Abia astept sa te citesc peste cativa ani, de fapt noh, atunci ne citim reciproc, mai am o tura! Pe-asta il duc in carpatii apuseni si il trimit cu ciurda... organica...

Laura, ce vocala e Sophia, hehe, o scumpa si-o frumoasa, iar Diana a crescut atat de mult si e o frumoasa si ea. Ranile trec, da-i cu lanolina si ai rabdare.

Dana, ma bucur ca a trecut, sper sa te refaci repede. cand afli ce au vazut acolo?

Gata, atata pot acu, pe restul doar va pupez!!


pepit
Common sense is not so common...[Voltaire]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

Dana, ma bucur sa citesc ca esti bine; sanatate multa si recuperare rapida!Pucku, sarcina usoara in continuare!LauraB, felicitari pt. micuta si bafta cu alaptatul!Nelia, ce frumos, si eu am vazut Take, Ianke si Cadir la National si cu ocazia asta mi-am amintit ca am avut o perioada buna in tineretele mele cand nu ratam nimic la National si Notara; eu pe Stefan Iordache l-am iubit mult;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Laura ce cantareata ai tu deja acasa! Si ce mandra este big sister!

Danele ma bucur ca sunteti amandoua acasa bine, in recuperari. Sa fie cat mai scurte si fara probleme!

Valen tu ce mai faci? Ce-ti fac printesele? Mai intra si spune-ne despre voi!

Editez ca vad ca Nelia si-a corectat link-ul de pe youtube si a pus mai sus dedicatia mea.

"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Laura, m-am bucurat sa va revad, frumoase florile tale, amandoua

Dana si Daiopri, recuperare rapida

Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

Dana, bine ca esti bine! [pupici]

Laura , admirat fetitele tale!! [pupici]

valen, ma bucur ca ne mai scrii ...ce fac fetele ?

Ica, tot cu infectia urinara va luptati ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Dana recuperare usoara !!!

Noi iar l-am tinut pe Marc acasa, ceea ce e dezastros pentru timpul de lucru al sotuluiAsa ca azi si maine cred ca o sa stau singura acasa pana la 23h Ca eu n-am mai putut lipsi vineri si a trebuit sa stea el acasa. Marc are febra moderata si tuseste....Am inceput tare prost iarna asta. Deja e al treilea episod de acest stil..... din septembrie. Si mai nasol e ca am luat si eu de data asta, ca am o durere de cap......


Eu tot nu m-am lamurit cand e considerata gripa si cand nu. Ca daca nu are simptom obogatoriu tusea, pai e clar ca a avut atunci cand a dat in pneumonie dupa 3 zile de 41 de grade......Dar la urgenta nu i-au facut nici un test, ca era inceputul lui oct, inca nu incepuse isteria. I-au facut radiografie, au spus ca e pneumonie si gata....
Emily, daca mai dai pe aici, poti sa-mi spui daca fetita ta tusea?

Voi observati ca toate victimele din Quebec sunt de 60 de ani + ?

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Ktrinel, infectie n-ar mai fi, deocamdata, insa vezica nu mai funct bine si asta poate duce la o alta infectie urinara sau blocaj renal.

Miikon, sanatate lui Marc.

Soricelul a vomitat de dimineata si n-a mancat nimic, doar un suc, insa n-are temperatura, cred ca fost ca a mancat ceva ce nu i-a priit.

Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

sa va spun ce face soricelul acum - si-a pus o caseta cu pilates si face gimnastica

Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!

Mergi la inceput