Breaking News - 5

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Pasapoartele
http://media.photobucket.com/image/michael%20jackson%20passports/fcfbec/mjpassport.jpg
certif Prince I
http://static.thehollywoodgossip.com/images/gallery/michael-jackson-jr-birth-certificate.png
certif Paris

http://static.thehollywoodgossip.com/images/gallery/paris-jackson-birth-certificate.png
certif deces
http://blog.taragana.com/e/wp-content/uploads/2009/07/15331853.jpg
pe testament
http://www.ttkn.com/wp-content/uploads/jacksons-signiture1.jpg
Eu pe pagina anterioara cred, am pus stenograma procesului din 2005.Acolo este chemat de catre judecator Michael Joe Jackson....


www.youtube.com/watch?v=xG05mG7fhZ4 " target="_blank">-He's not coming back
Because he's sleeping with Me
www.youtube.com/watch?v=9ABdp1m3a0E" target="_blank">"SHA`MONE!!!!"
poze si noi 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Woau!!! Nu pot sa spun decit... woau! Pare atit de plauzibil scenariul! Incit poti sa mergi pina acolo incit sa detasezi un Michael sfios, care iubea copiii si care isi dorea unuii, de unul care... a facut restul.

Si am ascultat si Smoth criminal... abia acum am citit cu atentie versurile... woau!!! Si da, versul este schimbat, chiar asta cinta la minutul 3.42, am ascultat de mai multe ori... si tot asta aud.

Mie mi se par plauzibile toate cele trei variante, dar parca mai mult cea cu fratele, vitreg sau geaman, pentru ca asa s-ar explica unirea familiei, ca doar secretul trebuie bine pastrat in continuare. Daca e dublura, atunci inseamna ca Michael al nostru i-a 'lucrat' frumusel pe toti cei care l-au 'lucrat' de-a lungul vietii.

Bine, ca mai exista o varianta, mai trista si care nu-mi place, ca 'dublura' sa-l fi lucrat pe Michael... si cel mort sa fie Michael, iar cel care se ascunde sa fie dublura, in timp ce toti ceilalti implicati sa fie convinsi de contrariu...

O alta finalitate ar fi ca toate vorbele lansate de Joe, ca sint dubluri in film, ca testamentul e fals, care au deschis practic cutia Pandorei asupra acestui subiect, etc... faptul ca dublurile au inceput sa dea ele insele concerte (v. nu-stiu-care in Constanta)... sa pregateasca ceva. Daca miine-poimiine, aflam ca da, Michael a lucrat cu o dublura, nu ar fi putut face fata singur, ia uitati-l aici, ce bine seamana, cinta si danseaza, exact ca Michael... hai sa-l ascultam si promovam, ne mai ostoieste dorul. Asa s-ar explica si vorbele uneia dintre surori, ca abia asteapta sa-l vada pe Michael performind din nou, asa s-ar explica si faptul ca tot surorile il indica pe Murray vinovat de moartea lui MJ, pentru ca stiu ca nu i se va intimpla nimic, ca doar au lucrat bine cazul; e tapul ispasitor, dar el singur s-a bagat in povestea asta, din motive clar financiare - e logica atunci intelegerea cu sotia de a-i da pensia alimentara restanta in rate... Asa se pot explica si zvonurile conform carora MJ, inainte de a muri, a lucrat la proiecte secrete, ba cu ala, ba cu celalalt, ca are multe melodii nelansate... toate acestea vor iesi la suprafata, vor fi prezentate publicului, si in absenta originalului, ne multumim si cu dublura... Sau pur si simplu, dublura nu a folosit decit ca sa-l ajute pe Michael sa se retraga cit se poate de decent, original si profitabil pe deasupra, iar ideea scenariului a aparut odata cu imblonavirea celui care i-a fost frate si dublura toata viata. Iar acel Halperin, cu prezicerea lui, face parte din scenariu, v-am spus ca l-am vazut intr-o poza cu unul din fratii lui MJ, poza pentru care am rascolit tot netul si nu o mai gasesc. Atunci nu stiam ce va urma, dar m-am mirat ca Halperin apare pozat cu unul din fratii lui MJ, in conditiile in care acesta anunta ca a scris si va publica o biografie neautorizata, in care anunta nici mai mult nici mai putin decit moartea personajului principal.

Ah, mi-am aprins mintea din nou... abia ce se racise un pic.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

mey despre ce este vb in smooth criminal?ce este schimbat?
In Constanta E`Casanova parca vine sau Navi..imi scapa acum.Sper sa nu debitez ineptii

www.youtube.com/watch?v=xG05mG7fhZ4 " target="_blank">-He's not coming back
Because he's sleeping with Me
www.youtube.com/watch?v=9ABdp1m3a0E" target="_blank">"SHA`MONE!!!!"
poze si noi 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Anka la Smooth criminal se pare ca e schimbat un vers, ia de vezi aici http://sites.google.com/site/whereismichaeljackson/last-news2/noiembrie-2009 , citeste la data de 16 noiembrie.




Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank">Michael Jackson - King of M.U.S.I.C.
.... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

AM stat si m-a gandit, apropos de linkurile cu copiile pasapoartelor si celorlate acte, postate de Anka.
Mi se pare f putin plauzibil ca americanii, care sunt atenti la toate sa faca asa "scapari" astfel incat in unele acte sa-l treaca cu Joseph si in altele cu Joe...hmmm.
Pe de alta parte, daca ar veni un frate de-al lui MJ, operat si identic cu MJ, si si-ar face acte cu un singur micutz prenume diferit...nu i-ar fi pus pe ganduri deloc? Nu ar rasufla ceva din randurile politiei???
Doar daca cumva s-a facut aceasta greseala gandindu-se ca tot lui MJ orgiginalul i se fac actele.

Este interesant ca in actele serioase (cele de nastere ale copiilor, care se stie, erau f f f importante pt MJ) apare cu Joseph. la fel si in cel de deces...ca na, pt ce tot circul asta daca nu Joseph a murit?



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank">Michael Jackson - King of M.U.S.I.C.
.... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

mei mi-am stors creierii sa vad ce zice acolo, nu-mi dau seama daca zice dr Murray , dar clar nici mouth to mouth nu zice.
Mei cu actele chiar nu stiu ce sa zic....nu te joci cu chestii de-astea.Eu am o prietena pe a carei fata o cheama Anna.A avut probleme din cauza ca multi nu erau atenti si scriau Ana( acte refacute....nervi), daramite aici unde diferenta de la Joe la Joseph e un pic mai mare.
Cand eram insarcinata ma gandeam la nume pt pitica mea.Sotului ii placea Camelia , mie Teodora.Initial vroiam sa ii spun Theodora cu "h", dar am renuntat tocmai din cauza asta: La batai de cap ulterioare..dai peste un functionar aiurit care nu aude cind ii spui tu ca e un "h" pe acolo si de aici o grama de batai de cap.Asa ca am ramas la Camelia Teodora.

www.youtube.com/watch?v=xG05mG7fhZ4 " target="_blank">-He's not coming back
Because he's sleeping with Me
www.youtube.com/watch?v=9ABdp1m3a0E" target="_blank">"SHA`MONE!!!!"
poze si noi 2

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADRIANKA spune:

Hai ca o sa fiu un pic off topic, dar sa va spun cum e cu numele pe aici, ca eu am cam ramas masca...Deci, numele meu este Adriana, aici ei scriu Andriana, dar am insistat ca in buletin sa fiu trecuta fara N, ca ma si zgarie la urechi cand toti imi spun asa. Asta una, alta este legata de numele de familie, pe sot il cheama Zikkos, pe mine ma cheama Zikkou (un fel de "a lui Zikkos"), iar cand imi ridic, de exemplu, salariul, pe cec se intampla sa scrie Andriana Zikkos, chiar daca in buletin este Adriana Zikkou, ei imi dau banii, fara sa-si puna intrebari ca n-as fi eu.... Si inca multe alte ciudatenii legate de nume, pe care nu le-am intalnit in alte parti.

Pe tatal lui Michael cum l-o chema exact? Joe Jackson sau Joseph Jackson
Joe, poate sa fie un nickname de la Joseph si poate Michael le folosea pe amandoua..Pentru ca, de exemplu aici, se folosesc si numele tatilor in numele copiilor...De fapt uneori le folosesti, uneori nu, cum iti vine...Va amintiti ca si noi la scoala eram trecuti cu initialele tatilor...Poate ca si ei au facut la fel...
Dar poate ca acum bat campii cu mare gratie, ca inca nu am citit nimic in legatura cu ipoteza fratelui de pe site-ul ala...

..................................................................
Adriana, mami de Yiannis Alexandros (28.12.2007)

www.flickr.com/photos/30939036@N03" target="_blank">poze cu noi

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui Licurici

Caritate - FanClub DC Michael Jackson, implica-te si tu


Iti trebuie o secunda pentru a te indragosti si ani buni pentru a intelege ce e iubirea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

danielac,nu sunt suparata!!Aseara dupa ce am scris ,mi-am dat seama ca nu ti-am raspuns si am dat sa scriu alt mesaj dar nu mergea forumul si pace(de mers mergea el,dar greuuu de tot,asa ca am renuntat)
dear_mike,oh,am shut down pt. ca imi era un somn de nu vedeam in fata ochilor(de cind am dat de site-urile alea am stat pina la 2 a.m si-am tocat frunza la caini).De aici si faza cu "da berbatu` divort",saracul se duce singur la culcare de vreo 2 saptamani.Ca nah,pe nevasta a apucat-o iar obsesia cu Michael.
Si nu,nu ma cheama Laura!

Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas


I want to tell the world... a Story

Occupation 101: Voice of the Silenced Majority

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JoAnn spune:

Buna fetelor.Pot sa va servesc cu o? Am intrat sa/mi iau portia de dimi de Michael, pentru ca altfel nu pot incepe ziua.As intra si pe la Goldie pants, dar de acolo nu mai ies , asa ca mai bine nu.
Sunt in ceata cu fratele geaman, vitreg sau ce o mai fi el...daca o fi...
Va doresc o dimineata frumoasa.

Mergi la inceput