Bobocei de sept-oct 2008 (216)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

n-am mai intrat ca unchiu se simte f rau dintr-o data...cu interventii (vara-mea e doct)i-au facut f repede tomografie si are cancer...
maine mergem sa-si faca rmn....poate a fost gresita tomografia...
ceva se intampla la noi in familie...tata-cancer, matusa-cancer, fratele lui tata-cancer...acum unchiu...
sper sa intru maine seara cu vesti minune..
va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Si inainte de a merge la culcare, va multumesc tuturor de urari!

Ada, daca tusea e umeda, productiva i-o mai calmeaza pt. ca reduce productia de secretii si are si un efect antihistaminic. Homeopatele se pot asocia cu orice , numai cu antibioticele si cortizonicele nu, deci, le poti continua.
Da' ce? Acum a inceput si Radu? Vai, draga de tine, nu scapi de una ca dai de alta! Sanatate maxima si sa scapti odata de toate astea!

NOAPTE BUNA!


Lavinia mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Nu puteam sa ma culc fara sa va pup si sa va spun noapte buna

V-am citit pe toate cu povestile triste si imi pare tare rau ca sunt atatea probleme Spunea una dintre mamici ca e greu sa dai sfaturi fara sa cunosti datele problemei. Asa este , nu pot da sfaturi, dar o imbratisare pot oferi

ratonel te asteptam cu vesti minune maine seara

Ada multa sanatate puilor

Lumi iti doresc o noapte linistita cu voinicii

Nocom, Angelyna , Laura , Claudinna, Roxi noapte buna puilor

Puuup toate mamicile si boboceii

Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

prima?

Atunci dau eu si

Am avut o noapte linistita, cu 2 treziri doar. Azi e a patra zi de ploaie, deja disper sa stau in casa

Carlei i-a iesit inca un canin ... are 10 dinti, nici o maseluta inca.

Anca & Carla (13.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

neata! calda, va ofer pt inviorare.

alexa, cipri si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Neata si de la noi,

Anca, Alina multumim de tratatie!!!

Noi am avut, din nou, o noapte groaznica, nici nu mai stiu cate treziri... Acuma nu inteleg cum dintii o pot chinuii o noapte DA alta DELOC!! Ce altceva ar putea avea..... Parca era si un pic fierbinte... asta se poate de la vaccin, dra nu i-am luat temperatura si nu i-am dat nimic, ca nu era cazul... doar mai incalzita...

Sper ca ceilalti boboci au dormit mai bine!!

ratonelu Doamne ajuta sa fie bine!!!!!!!

Ada sanatate la pitic. Daca pe Teo l-au ajutat homeopatele il vor ajuta sigur si pe Radu, doar de la el a luat tusea nu? NUmai rabdare sa ai, daca poti!!

Anca 2 treziri sunt super nu?!? Bravo, hai ca incet incet va reveniti si cu somnul si cu mancarica... Aaaa, as vrea si eu cosmonaut din acela de care vinzi tu, marimea 80 (cred) mai ai? Si cred ca vreau si pentru Matei modelul urmator... hai ca ma uit in Dulapiorul Carlei si iti dau PM!!



mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)

viitoare sirena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lala77 spune:

Neata!


Noi am avut o noapte misto, plina de actiune...
Pe la 22.30 avea Alice febra 39.8, dupa ce luase la ora 21 7.5 ml Calpol.I-am bagat Novocalmin si da-i impachetari. Pe la23 masor si avea 40.4 :ss Am bagat-o cu totul sub dus cam la temp corpului meu si dupa 20 min era 40.6.Am sunat la dr pt ca deja devenea prea palpitant sa joc singura in filmul asta. Dr mi-a spus ce stiam deja (dus la temp caorpului meu) insa macar a stat cu mine in tel aproape 2 ore (cu pauze) pana a scazut febra.Saraca Alice a luat in mai putin de 2 ore Novocalmin, inca o doza de Calpol si una de Nurofen.Arata de am zis de vreo cateva ori ca o sa lesine; tremura toata saraca si ochii abia se mai vedeau deschisi. Pe la ora 2 scazuse la 38.5 din fericire, ca mai aveam un pic si se termina apa din boiler. M-am uitat in gatul ei si e rosu insa doar putin.Cel mai probabil e o viroza mai tampita insa o duc azi la dr s-o vada ca nu pot sa mai suport inca un episod ca azi noapte.
Bona mea cred ca a imbatranit 10 ani azi noapte; saraca a avut o fata care a murit micuta(v-am povestit odata -de giardia) si o inteleg ca se sperie rau ; dimineata spunea paznicului ca a avut Alice febra 49.
Acum asteptam sa ia si Anna.Ca doar sunt surori, nu?

Imi pare rau de fetele cu probleme; am citit si eu povestiu triste.Nu pot sa-mi dau cu parerea insa e trist cand se ajunge aici. E f greu pt un cuplu sa reziste dupa ce apare un copil. Am ajuns si noi sa constientizam ca incetam sa existam ca si cuplu ci doar ca parinti. Noi nu ne-am certat insa si am cazut de acord ca o sa lasam lucrurile asa pana cand se stabileste un echilibru si copiii nu mai au nevoie de noi 24 h pe zi. Pana atunci suntem colegi de apartament.El spune mereu ca abia asteapta sa-mi faca iar curte.Si eu.

Plec sa fac un pic de ordine in curte-sa trimit pe fiecare la treaba lui apoi fug la dr cu Alice. Am asa un chef de condus...
O zi buna sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Cristina, pai uite inca o dovada ca imi e bine...ca scriu mai mult si sunt dispusa sa vad lucrurile mai obiectiv si sa imi recunosc greselile(ca nu pot da vina pe altii, din pacate).E si asta un inceput

Eu ii multumesc lui Doamne Doamne ca al meu e un tatic minunat pentru David si ar sta cu orele cu el fara sa comenteze ca ce fac eu in timpul asta si ca el e obosit de la serviciu.Recunosc ca sunt norocoasa la capitolul asta.....

Ratonelule, pe cuvant ca aseara ma gandeam la tine.Sasha cum mai e?
Imi pare rau pentru noile probleme aparute si sper totusi sa fie ceva gresit..




Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Neata mamici

Noi am dormit bine, doar o trezire la 1.30 pt un bibe cu lapte si una la 7 tot pt bibe cu lapte

Lala oof, mai ce noapte ai avut E groaznic sa nu ii poti scadea temperatura Bine ca a trecut focul Sa speram ca nu mai face azi , macar nu asa mare Si poate scapa Anna

Anca cum e Carla cand stati in casa ? CA stiu ca si voi erati ca noi, non stop pe afara Al meu pici s-a invatat deja cu statul in casa, nu mai obiecteaza ca la inceput Acum iesim afara, ca la noi e frumos, nu ploua azi Poate se opreste si la voi si iesiti putin

Nocom imi pare rau de noaptea agitata E posibil o nopate sa o doara si una nu. Pai uita-te la noi. Pe noi ne chinuie maselele astea de mai mult de o luna si inca nu au iesit ...niciuna Deja au inceput sa coboare caninii , parca vad ca ies mai repede ...Tu iti dai seama daca l-ar fi durut o luna gingiile ca eram la balamuc pana acum de nesomn ????

Va pupez de nu va vedeti

Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput