Protejeaza-ti inima/senioare cu greutate>50kg(42)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

AMY si BABYBLUE, maine sa fiti fff curajoase. Ne vom gandi profund la voi si ne vom ruga fierbinte la Doamne-Doamne sa treceti cu bine peste interventii.
Tot efortul vostru este pt un scop f nobil: bb mult-dorit.



FVL Heterozigot; FVR2 Heterozigot; Bfibrinojen Heterozigot; MTHFR A1298C Heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Lumy, esti pusa pe sotii, am observat. Vezi ca se transmite.


Lylysor, ne e dor de tine pe-aici. Sa stii ca la noi nu se aplica "mai rarut, mai dragut".


Aduta, esti cam ... obosita.





FVL Heterozigot; FVR2 Heterozigot; Bfibrinojen Heterozigot; MTHFR A1298C Heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

o seara buna fetelor!

nici nu lipsesc cateva ore, ca va gasesc pe alt capitol!


saru mana pt incurajari! eu stiu ca voi sunteti cu mine, cum ati fost si la IA si o sa fiti mereu.



galli sunt alaturi de tine!


lyly, lumi, ada, amy, guze, galii, toate sunteti niste scumpe!


acum nu mai imi e frica de HSG, ci mai mult de rezultatul ei.
sunt o lasa, ca mi au trebuit 4 luni sa ma urnesc sa o fac, dar acum se pare ca am plecat pe drumul cel bun si ori in decembrie, ori ianuarie, facem iar IA, de data asta cu stimulare si tot tacamul.

tare vreau un bebeu.






amy, eu la ora 13.30 intru la HSG, la Medlife Grivita.
o sa vina sotul cu mine si am zis ca vorbim cu nenea doctoru sa intre si ei si sa ma tina de mana.dc e langa mine, stiu ca o sa fie mai bine, are el un dar aparte sa ma incurajeze si calmeze.

sotul meu e atat de bun, incat ma intreb, de ce tocmai lui i-a at Dzeu oligoasteno severa, ca eu zic ca el chiar merita sa aiba bebe, are atata grija de mine, de catel, de pesti, de motan, de toata lumea..noi toti fiind nitel iresponsabili....oare de ce?

_

Babyblue va pupa pe toti!!
In asteptarea unui ingeras in viata noastra....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Iata si 'pachetelu'. Abia l-am smuls de la Ada. E cam ravasit:

http://www.monitorulexpres.ro/arhiva_foto/poze/tumb/raduvalcan_dfgfh.jpg




FVL Heterozigot; FVR2 Heterozigot; Bfibrinojen Heterozigot; MTHFR A1298C Heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Bebita, sotiorul tau iubit te poate urmari din cabina radiologului pe tot parcursul interventiei. Il poti vedea tot timpul. Chiar de mana nu te poate tine, ca doar nu vrei sa-l radieze, nu-i asa?

Just in case, ia-ti si tu un tampon extern si un calciu. Poate iti vor folosi dupa histero.


P.S. Si eu am un inger pazitor langa mine.


FVL Heterozigot; FVR2 Heterozigot; Bfibrinojen Heterozigot; MTHFR A1298C Heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

da,chiar,fete,luati-va tampon,calciu, si ceva dulce!!!


astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

fara bijuterii,agrafe, sau orice metal!!!!!!!!!!

astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

AMY
BABY

http://lbdf.lilypie.com/YhfVp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

Citat:
citat din mesajul lui guzelnico

Lumy, esti pusa pe sotii, am observat. Vezi ca se transmite.


Lylysor, ne e dor de tine pe-aici. Sa stii ca la noi nu se aplica "mai rarut, mai dragut".


Aduta, esti cam ... obosita.





FVL Heterozigot; FVR2 Heterozigot; Bfibrinojen Heterozigot; MTHFR A1298C Heterozigot


Cine eu ?

http://lbdf.lilypie.com/YhfVp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita42 spune:

babyblue si eu tot la medlife am facut HSG, cu doctorita deliana predoi.
Nici nu ma asteptam sa scap asa repede si bine; cand a introdus substanta de contrast am avut senzatia unor crampe menstruale pe mijlocul abdomenului care au durat....5 secunde!!! doctorita ma intreba cum ma simt, dar pana sa raspund a disparut si ea si durerea si a venit un radiolog grasuliu care m-a "pozat". Eu nu am stiut ca grasuliul face de fapt radiografia si am vrut sa protestez, ca mi-era rusine, dar n-am mai avut timp nici de asta.
Cred ca stii sa pui inainte cu o ora un supozitor cu nurofen si sa iei un calmant (eu am luat un distonocalm, ca sunt mai emotiva si agitata). Nu-mi venea sa cred ca au terminat asa repede. A durat totul 5 minute iar crampele alea 5 secunde!..

Ai trompele libere n-ai nici o grija!!! succes si curaj maine! sa fie cu noroc!..

Mergi la inceput