Timisoara Impreuna! (163) Bun venit, Ghiocica!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

buna dimineata

la mine agitatie mare , si mai am si drumuri de facut sa vad cum reusesc ... trebe neaparat sa merg sa platesc mobila ca sa poata marti sa mi-o aduca

o zi buna s-aveti toate

zuzele

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decât ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pâna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Hai ca va pup si io din zboruri...sa aveti weekend misto si sa auzim de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulia1909 spune:

Multumesc de rasp. Eram doar ingrijorada ca poate misca prea mult dar vad ca nu sunt singura care problema asata. Cine stie poate iese ca si al tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

Intru sa va pup si sa va urez we fain...

Ai mei toti cu muci...poate tragem maine o fuga in ungaria...sa vedem cum evoluam...

Sanatate multa bolnaviorilor...

Ruxandra...la mine toate ttrei au fost declansate...ce sa-ti spun durerile au fost mari...dar macar nu a durat atat...daca e declansata vin direct contractiile dese...la a doua sarcina am facut si peridurala...

Mariuk...multe ingaduie DD pe umarul tau...cred ca o sa ai o functie inalta acolo sus...multa putere iti doresc...sa inteleg ca ai si tu acasa acum o huna?...ca puzderie al meu...adica nr 3... intrece orice copil bomba pe care l-am cunoscut in viata mea

Anuk...La multi ani de pe acu......ca maine-poimaine poate nu-s...sa fii fericita alaturi de gorobetii tai si de mustaciosu tau...sa ramai la fel de puternica...io te vad in stare sa ajungi chiar calugarita daca vrei...felicitari ca ai reusit sa te ocupi de sanatatea trupului...urmeaza cea a sufletului...sper sa nu ma intelegi gresit...ai un suflet minunat...si te pup pe el...

Aiduk...pup fanilia fokoasa de foci...sa aveti o zi binecuvantata maine...sa simtiti aripile ingerului vostru nepretuit...

mihi 31

ceata lui pitzigoi


"Viata este pretioasa, ai grija de ea. Viata este iubire, bucura-te de ea. Viata este tristete,
invinge-o. Viata este viata, apar-o."
Tereza de Calcutta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Mihi , multumesc mult de urari si de cuvintele minunate!Drum bun si distractie frumoasa la ungarika...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

neatza lume...va poftesc la o ?!

a trecut ziua de ieri ok, le-am randuit pe toate cum am stiut mai bine, a plecat lumea la casa ei si cam asta a fost. viata isi urmeaza cursul, unii vin , altii pleaca...iar cand anume se intampla asta nu decidem noi (de obicei) unchiul meu a fost foarte bolnav si a stat in spital in ultimii 7-8 ani iar in ultima saptamana arata foarte rau si cumva ma asteptam sa se intample dar nu chiar asa de repede.
bine ca n-a fost cu 1-2 zile mai repede sa nu ajung la tribunal ca atunci era cu schepsis...peste o saptamana se face un an de cand am fost cu mama in acelasi loc, acelasi 'film' si asta a fost cumva partea cea mai grea a zilei de ieri, sa-i vad alaturi pe amandoi acolo.
Dumnezeu sa-i odihneasca!
multumesc de gandurile bune tuturor

mamica de Alexandra Ioana nascuta din inima, crescuta in suflet
_

“Before you speak, listen. Before you write, think. Before you spend, earn. Before you invest, investigate. Before you criticize, wait. Before you pray, forgive. Before you quit, try. Before you retire, save. Before you die, give.”
Emma este IUBIRE ****** un copil a crescut in inima mea ****** am un inger pazitor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

ca sa va povestesc cum e cu Ghiocica acasa trebuie intai sa trag adanc aer in piept
* revin ca s-a trezit acuma si avem stuff urgente de facut

o zi minunata tuturor!





mamica de Alexandra Ioana nascuta din inima, crescuta in suflet
_

“Before you speak, listen. Before you write, think. Before you spend, earn. Before you invest, investigate. Before you criticize, wait. Before you pray, forgive. Before you quit, try. Before you retire, save. Before you die, give.”
Emma este IUBIRE ****** un copil a crescut in inima mea ****** am un inger pazitor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geta_florina spune:

'neata

merci Mariaa de cafea ... tare buna ...
ma bucur ca ati trecut cu bine ziua de ieri... te cred ca a fost greu, dar acum ai un mare scop in viata: Ghiocica ....
si zici ca-i show cu ea in casa? abia astept sa ne povestesti mai multe. si sper sa ne si vedem curand ...
Mihi draga mai apuci si tu sa intri pe net... sanatate multa la bolnaviori si drum bun in ungaria. tot fetita e ?
multi tie si la ieduti
Dana eu astept poze cu mobila ta ... cred ca-i grozava dupa cum te stiu pe tine. asa ca fa bine si arata-ne-o si noua.

noi ramanem in timi, asa ca fug la treburile casnice ...

va pe toate si va doresc un weekend minunat


Geta, mami de Alex

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui Licurici

"Daca stai sa judeci oamenii, nu mai ai timp sa-i iubesti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

mariaa bine ca ai rezolvat cu bine totul ... imi imaginez ce a fost in sufletul tau ieri .... dumnezeu sa-i ierte pe amandoi ... acuma povestesc probabil

ana La multi multi ani sanatate si multe bucurii

eu harnicuta ... din program bucataria ... am scos totul din mobila veche, am adunat mobilele , la 13 vine un prieten sa ne ajute sa le ducem la sat , acuma decongelez combina frigo si o spal sa o duc la destinatie ,adica prietenilor carora le-am dat-o ... deci de azi pana joi o sa fiu fara aragaz, frigider ... nu gatesc

ce sa va mai zic ..... am dus copilu la pedagocic unde se tin cursuri de excelnta la informatica .... deci sunt singura si pot sa-mi vad de treaba linistita

va pup pe taote ... sa veti o zi cu soare precum vremea de afara

geta binenteles ca o sa va arat pozici .... cum o am pusa si instalata

doris cum se simte Inesuka ??? sper ca bine

anda pe unde colindati azi ca-i soare ????



ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decât ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pâna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda spune:

Hello lume,

Andanii bafta la mutat mobila, sa-ti straluceasca asa cum doresti. Noi tocmai scapam azi de masa maaare de 10 pers, am reusit s-o vindem, vine omu s-o ia, suntem acu in cautare de o masa de oameni normali, cu max 4 scaune, de dining, cine are idei unde asa gasi ceva misto, mail altfel, sa zica. Daca nu gasim in timp util, cel putin am unde sa pun un brad imens de craciun

Simo distractie la max

Aida sa ai o zi speciala, frumoasa. Pup foca cu drag si ii doresc un drum plin de lumina in viata.

Noi mergem la muncile din gradina, plantam 2 ciresi, un par si o tufa de coacaze :)) asa ca bine ca-i soare...si dupamasa merem sa ne dixtram.
Restu' pup in gasca, we fain si cu soooaree.



If I had a prayer, it would be this: "God spare me from the desire for love, approval, and appreciation. Amen."

Mergi la inceput