Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (44)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

bea dar bebele tau n-ar trebui sa vina inainte de 15 ian nu? deci ai timp sa strangi bradul .Iar daca e sa se grabeasca in 3-5 zile cat esti in spital e timp sa dispara orice urma

Mihaela 29+ Miruna si Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria

creste burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Fetelor, fiti ECO si nu cumparati brazi taiati
Eu nu am facut deloc pana acum, ca oricum nu stau pe-acasa de craciun si au ceilalti, dar cand o sa am copilul mai mare de 2 ani o sa incep si eu sa fac si probabil va fi unul din plastic, realizat cat mai frumos sa nu se cunoasca si pe care-l voi folosi mai multi ani la rand. Asa am crescut, cu brad din plastic si bucuria era la fel de mare!

Larisel, si eu m-am gandit la Natalia chiar inainte sa imi spuna dc ca e fetitza...am simtit-o..
imi place numele insa...ca o balanta ce sunt, inca mai caut...daca gasesc ceva mai frumos?
Multumesc pt indicatiile cu Quote

24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Pt Cristies uite aici , sper sa reusesc s-o ascund...

www.in-familie.ro/mucenici-moldovenesti-cu-miere-si-nuca" target="_blank">reteta de mucenici cu nuca si miere

de gripa si mie mi-a fost f frica...eram obsedata...bine ca mi-a trecut...phew...acum ma simt mai relaxata.

24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

lorex si eu am brad de plastic .Pe mine m-a marcat imaginea de acum cativa ani cand in pietele din Iasi zaceau pe 25 zeci de brazi aruncati .Si nu e nevoie sa astepti sa face fetita 2 ani.Pt mine craciunul fara brad nu are nici un farmec.si asa zapada nu prea am mai avut de sarbatori macar brad sa fie.
La 1 an cam ar vrea sa il ciufuleasca ei dar cu un paravan sa nu poata ajunge la el se rezolva

Mihaela 29+ Miruna si Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria

creste burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Uraaa....din a 5-a incercare am reusit sa ascund linkul

24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:


Decenuela,
Linia neagra dispare dupa nastere,nu-ti fa probleme, la mama a disparut. nu se stie inca motivul pentru care apare..se pare ca are legatura cu cantitatea de acid folic din organism, dupa unii cercetatori.
Ce bine ca poti sa dai caloriferele mai incet, eu nu pot, sunt din alea model vechi..

Bubu_bu, mie ginecologul mi-a spus ca pot sa iau Renie pt arsuri. Iau numai jumatate si tot isi face efectul. Sunt minunate!!!!

24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui dastefa

lorex Pe mine m-a marcat imaginea de acum cativa ani cand in pietele din Iasi zaceau pe 25 zeci de brazi aruncati .Si nu e nevoie sa astepti sa face fetita 2 ani.Pt mine craciunul fara brad nu are nici un farmec.si asa zapada nu prea am mai avut de sarbatori macar brad sa fie.
La 1 an cam ar vrea sa il ciufuleasca ei dar cu un paravan sa nu poata ajunge la el se rezolva

Mihaela 29+ Miruna si Daria-Stafania-16.11.2006



Si pe mine m-a marcat...m-a durut f mult...stiu ca dadea la stiri si prin ziare despre macelul brazilor de craciun abandonati..

24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

fetele si noi tot de plastic avem bradutul de Craciun. Si ca sa pacalim cumva mirosul de brad am pus in fiecare an intr-o vaza 2-3 crengute de brad ca sa miroasa frumos in casa, dar nici eu nu sunt de acord cu taierea atator brazi...sincer imi place mai mult sistemul din Germania de exemplu, acolo poti sa te duci sa inchiriezi un bradut pe perioada sarbatorilor, pus in ghiveci frumos iar apoi sa il duci inapoi.

-----------------------------------------
29+ cu Dragos-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miradeli spune:

Eu nu stiu ce am, ca de 3 spatamani iau 1 kg pe saptamana. Pana pe la 20 sapt a fost ok, am luat doar 2 kg iar de atunci, chiar daca mananc la fel, am saptamana si kilogramul. Am incercat sa mananc chiar mai putin decat mancam de obicei, dar chiar nu pot..
In ritmul asta sa vedeti cate kg o sa am pana la sfarsit..


24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Uraaaaaa!!!!!!!!!!
Am stelutza!!!!!!!!!!!


24

Mergi la inceput