Fulgusori (160)- Hai Diana& Evy30!Bravo Alinutza!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

Felicitari proaspetelor mamici KATY, LAURAG,COQUEL. Sa va traiasca bebeii si sa va bucurati de ei

ROXYALY iti tin pumnii pt maine. Stiu ca esti pe maini bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

CAMY ma bucur ca sunteti bine. Asteptam poze cu Flavius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Monis dupa supt cauta sanul dar dc il bag in gurita nu mai vrea. Neonatologa a zis ca ar trebui sa suga 85-90ml la un supt. Uneori el suge 7-10 minute dupa care adoarme si nu reusesc sa il trezesc. Dc il las doarme si 4 ore. Dc dupa supt ii dau biberon(Humana sau laptic de la mine) papa si 60 de ml. Asa ca... eu una nu mai inteleg nimic.
In alta ordine de idei si eu stiu ca alaptatul se face la cerere dar nu la 30 de min aceasta fiind o sursa imp de colici. Se amesteca in stomacut laptic digerat cu laptic nedigerat si se produc gaze si coloci.

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rgagapie spune:

Am uitat , normal sa ii spun lu Camy ca ma bucur tare mult ca a dat de veste, banuiesc ca este si de printesu ei.
la toate, ma retrag la , ca am facut km pe jos azi .
Recuperez maine promit.



Zambeste, maine poate va fi mai rau.
Ramona +38 Maya Paula
AMR 2 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

LORELIX NASTERE USOARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

Banca de celule stem la Bucuresti http://www.cancan.ro/2009-11-10/Aici-isi-pastreaza-romanii-a-doua-viata.html



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianeAli spune:



ufff am ramas putin in urma si trebuie sa recuperez!

dar pana atunci trebuie neaparat sa felicit noile mamicute!

Felicitari mamicilor LauraG,Katy,Edelya si Coquelicot! sa fiti fericite! multa sanatate si recuperare rapida!

si sa nu uit sa scot agitatele pentru viitoarele mamici:

HAI LAURAB

HAI LORELIX

HAI ROXYALY


35+ Lorin Edward

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxyaly spune:

saluti

Acum ne-am intor de la control.Se pare ca nu mai nasc maine deoarece bebe a luat in greutate pt ca am oprit injectiile si medicul zice sa incercam sa il mai tinem la mami in burtica pana luni in data de 16.

Mie una imi convine ca e Sf.Matei.
va pup si va anunt maine ce se intampla.



37+ Matei Constantin
roxyaly-poze
AMR 4 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrutza spune:

Buna seara, fetele, scriu si eu un mesaj abia acum, desi toata ziua am zacut, am dormit si v-am citit. Am o stare de somnolenta acuta, cred ca timpul e de vina, am dormit azi in reprize de cate jumatate de ora-o ora de la 9 pana la 15,30... Contractii am toata ziua, sunt tot dureroase, nu prea mai pot sa merg mult, ma dor toate cele... In rest sunt bine, astept cu nerabdare ziua de maine sa-mi sun doctorul sa imi spuna cand ma mai cheama si ma rog sa ma apuce durerile - poate peste o ora, poate la 7, poate la 9, poate la noapte Parca nici bebe nu mai misca asa tare, toate astea sunt semne ca se apropie, dar am avut toate semnele posibile pana acum si inca nika.

Felicitari noilor mamici si mult succes si nastere usoara pentru fetele care nasc maine, sa iasa exact asa cum vor ele si bebeii sa fie frumosi si sanatosi !!!!

Andrutza si copiii ei dragi - Simona Andreeea (n. 17.01.2005) si 39+ Daniel Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Felicitari, COQUELICOT! MATEI!

Magda 34+ cu Liviu-Rares
si IARINA 31.01.2006
AMR max. 6-

Mergi la inceput