Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *100*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns millie spune:

La multi ani Maria Cristiana,Maria Natalia,Nicholas Claudiu[/

Pt.copilasi bolnaviori,multa sanatate sa va faceti repede bine![left]
Lui Time ia trecut in mare parte raceala,ai mai curge un pic nasucul .Nu stiu in schimb de ce e asa de maraita noaptea se culca foarte tarziu si se trezeste des,ma gandesc ca o supara gingia dar vad ca nici urma de dintisor.Nici ziua numai sta locului un minut daca nu topaie piguleste pe jos se uita dupa scame ,pana si cea mai minuscula o vede asa ca mami aspira de 2 ori pe zi.Cana tot de la primi pasi avem si noi dar ma gandesc sa-i cumpar alta cu gauricile mai mici[left]

Monica mami de Timeea Alexandra , avem 7 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

adita pop, VOTAT!!!

Votati-o pe ANA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare!!!

LA MULTI ANI Maria Cristiana, Maria Natalia, Niholaus Claudiu!!!

Aris, Gaza, Carla va multumesc pt sfaturi Ma simt mai bine, doar ca nu pot vorbi.

Cris_tinaus bine ca macar voi ati scapat de boala. Saby sper sa-i dati si voi de hac cat mai repede.

Denisamada bine ai revenit! Chiar ma intrebam pe unde ai disparut si tu

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_tinaus spune:

N-am reusit sa recuperez

Vad ca vorbiti de canite...noi avem pe cea de la Avent numai ca Anei nu ii prea place sa bea din ea...tot biberonul e pe primul loc. Mai incerc....trebuie sa se obisnuiasca pana la urma


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

stam in fundulet:

http://community.webshots.com/slideshow/575468926whrpMg

Mami fericita!!!
Crestem mari!!!
"nu anii din viata sunt cei care conteaza, ci viata din anii tai" - A. Lincoln

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Asa... citeam despre bebelusii pasionati de telecomanda si telefoane mobine. Ne incriem in fanclub. Ne plac mobilele mai ales cand vorbeste tati din ele si le pocnim! Ba ne place si fixu'. A plecat in 4 labutze pana la el.

Jucaria saptamanii este un xilofon cumparat din supermarket. De cand l-am luat din raft si pana la casa (bine, si pe urma ) a zdranganit la el. Se uita toata lumea la noi ca la masini straine. A fost mai greu pana a prins treaba cu ciocanelul, ca ea lovea cu manutzele, dar acum e maestra. Umbla cu ciocnelul la ea si buseste in ce nimereste.



Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Luana a scos toate jucariile din lada de jucarii si s-a bagat, cu capul inainte...(logic, nu?) in lada.
Si a ros covorul.
A lasat-o tati ei sa pape banana intreaga (netaiata, nepasata), a papat o banana mare, toata, dar avea si in par.
Dar a papat fetita singura, tinand-o in manute, si strivind-o intre degete, apoi si-a pus mana in cap. Asa se distreaza puiutii mei.
De Clau ce sa mai zic? Azi ii recita la sor-sa poezii. Mie mi-a cantat "barca pe valuri". Nu stiu cine l-a invatat, eu sigur nu.
Vinerea trecuta l-a invatat Alex "viata e roz" a lui Jojo, adaptata in "viata e mov", pt ca el colorase toata foaia cu legume mov...si avea, desigur, copilul si explicatii.
V-as mai povesti...umplu un capitol intreg.

Pieces of heaven:
My heaven on earth
My little piece of heaven in the sky
My little Star

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina.n

stam in fundulet:

http://community.webshots.com/slideshow/575468926whrpMg

Mami fericita!!!
Crestem mari!!!
"nu anii din viata sunt cei care conteaza, ci viata din anii tai" - A. Lincoln

Bravo Natalia!

Pieces of heaven:
My heaven on earth
My little piece of heaven in the sky
My little Star

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

natalia, bravo. sa te tii mami de-acum, o sa vrea in picioruse.
ayla pe tine si si pe luana. mancacioasa rau luana. vad ca e inainte tare si la "prostioare"
claudiu... pe el il pupa maria. barca pe val o canta sa exerseze pt maria, stii tu....chemarea inimii.vrea sa-i faca vreo vizita fii`mii?

fetelor, eu is happy rau, mi s-a stricat fierul de calcat.sper sa mai dureze pana imi ia tati unul nou.

din 10 martie 2009, mami fericita de

POZICI cu 2 ochi albastri
http://picasaweb.google.ro/mart.apr09/Mihaelacg?locked=true#5398704858586885698

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Vazut poze cu Maya. E o scumpik.

Vaz ca peste tot apar dintishori... Mai e vreun bebe care la 7 luni nu are nici un dintzishor? ai Adelei desi se vad aliniati la linia de start, nu vor sa iasa la lumina.



Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput