Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *100*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Citat:
citat din mesajul lui rivali

daca este viral degeaba ii dai tu antibiotic. nu te astepta sa-i scada febra de la antibiotic daca este virus

Vlad Andrei ( 4.01.2007) si Stefan Alexandru (17.03.2009)



O sa vad ce o sa iasa in analiza de kk. Pai si daca e virus oare ce sa da???

Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

hidratare,regim, debridat, si ceva pt refacerea florei intestinale (biotics)si mai sunt si altele.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Noi nu am mai intrat de ceva vreme... Sper ca nu ati uitat de noi.

Adela este in continuare "supla", dar extrem de energica. Doar usile inkise o mai opresc, in rest parcurge distantele cu o viteza!!! Se ridik in 2 picioruse, sta bine in funduletz, este vorbareatza si pupacioasa.

Citat:
citat din mesajul lui cativ13
Sa va intreb si eu ceva: ce cana imi recomandati pt pitica mea? i-am luat una de la primii pasi si nu imi place deloc cum trage din ea, mai ales ca sughite dupa ce bea apica.... e clar ca trage mai mult aer decat apa.


Eu i-au luat una Campol babies care mi se pare ok, am primit si una primii pasi... Doar ca matza mea nu bea apa, nici ceai. Pana acum nu i-am dat eu, acum nu vrea ea. Lapticul il bea si din canutza fara cioc (de fapt din paharel avent bem si laptic si cereale facute mai fluide, e mai distractiv si are randament mai mare decat la lingurita sau biberon).

Vaz ca multi bebei sunt bolnaviori... -icim sa treaca.

O sa incerc sa mai citesc din urma... dar nu cred ca o sa apuc a recuperez tot. Nu ma ascultati "din urma", nu?

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditapop spune:

Ufff, ca azi nu m-a lasat tzontzonelul meu nici sa respir
LA MULTI ANI pentru toti sarbatoritii zilei, sanatate pentru piticii bolnaviori, sa se faca bine cat mai repede!
Cativ, ai intrebat de cana. Noi folosim Magic Cup de la Avent, mi se pare super
Ciresica, si-a revenit puiul tau?
Saby, multa putere sa treci cu bine peste perioada asta
Sper sa mai apuc sa intru, e din ce in ce mai rapitor de timp asta micu' dar e asa de haiossss

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE" target="_blank"> Un vot pentru Razvan, va rugam, la ad1 ad2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Mai scriu o data mesajul si la capitolul acesta in cazul in care mamicile sunt prea ocupate si nu mai apuca sa intre la cap. trecut.

In legatura cu jucariile, va multumesc de sfaturi. Pisik. Cu telecomanda si telefonul o experimentam si noi dar tocmai pt ca imi doresc sa le gasesc inlocuitor imi zbat creierii, mai ales ca suntem inca la faza in care totul se verifica cu gurita asa ca trebuie sa fiu grijulie ca orice obiect, jucarie improvizat sa fie safe.
Novus, no tu, ti-e dor de mine. Stiu ca nu mai sunt asa activa da daca am zis ca am revenit, nu mai dispar asa curand. Numai ca vin mai rarut asa ca sa imi creasca si mie inima cand vad ca intrebati de mine . Ms pt pontul cu borcanelele reduse.
Alina.n am primit PM te trec pe mess.
Anca imi permit sa te fac rosie pt ca eu cand ma gandesc la tine te vad mereu asa in rochita aia in care erai in prima zi cand te-am cunoscut in Herstrau. In general nu prea am timp sa bibilesc mesajele de aceea imi cer scuze fata de celelate fete, da am zis ca meriti o data sa te rasfat. Si mi-am dat insfarsit seama de ce imi e asa de greu sa scriu mesaje cozmetizate, pai eu folosesc mozzila. Noroc cu tine ca mi-a mai crescut stima de sine ca eu ma suspectam ca sunt tare tampa. Imi era tare dor de postarile tale. Asta ar fi un motiv in plus sa mai arunc un ochi pe forum din cand in cand. In legatura cu visele tale eu zic ca degeaba incerci tu sa faci pe eroina si femeia hotarata si lucida, sufletul tau nu poate fi pus in banca asa usor, asa ca eu nu cred, ca vreodata vei putea scapa de vise sau ganduri de genul asta. Ele vor aparea mereu, uneori mai rar alteori mai des depinde prin ce momente vei trece in viata. O modalitate de a le alunga ar fi sa-ti schimbi decizia (a nu se intelege ca aceasta e parerea mea), dar atunci vor aparea alte ganduri, alte griji, alte vise dar in acest caz privite si traite cu ochii deschisi. Din pacate depinde tot de tine sa alegi varianta cea mai buna.
Olga sa te faci bine repede. Un remediu natural iti recomand si eu, e mai dulce ca al Ancai. "Sodou" = un galbenus de ou crud + 1-2 lingurite de miere + 250 ml (o cana)de lapte cat de fierbinte posibil. Se bea cat poti tu de cald dar nu ff fierbine ca dupaia faci mai rau. Face minuni calmeaza durerea si iti reda vocea, pe deasupra e si bun. E bine sa-l bei seara sau intr-un moment in care vei putea face o pauza de vorbit dupa ce-l bei macar 10-15 min. E
Simina ai o fetita tare frumoasa. Si nu e micuta de loc. Dar asa ni se pare noua si ne aducem aminte cu drag ca si noi aveam ghemotoace asa mici ca a ta. Tu arati super mamico. Pup si sa fiti sanatoase
Florinela multa sanatate va doresc si voua si sa treceti peste perioadele astea grele cat mai repede.
Ayla ne bucuram ca ne mai vizitezi. De unde ai cumparat papusica Luanei, cea la care ne-ai dat link-ul ?
Saby imi pare tare rau ca aveti probleme. Sa va faceti repede bine. In legatura cu temperatura eu zic asa, sa nu te ingrijorezi, chiar daca nu revine la normal, atata timp cat o poti tine sub 38 este ok. Acum trebuie sa te gandesti ca ridicarea temperaturi este o maodalitate prin care organismul se apara asa ca nu trebuie sa te chinui sa o readuci la 37,4 e suficient sa o ti sub control. Daca dupa administrarea de paracetamol temp scade, e ok doar daca se mentine sau creste la loc atunci trebuie sa intervii mai in forta si sa alternezi cu Nurofen sau mai drastic cu alte medicamente. Si nu uita sa mentii intervalul orar, Prea mult paracetamol poate de asemenea sa faca rau.
Fetele mai stie cineva ceva deGigelica?

Sper ca nu am uitat pe nimeni.

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem sase lunite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Citat:
citat din mesajul lui rivali

hidratare,regim, debridat, si ceva pt refacerea florei intestinale (biotics)si mai sunt si altele.


Vlad Andrei ( 4.01.2007) si Stefan Alexandru (17.03.2009)



A ok pai astea deja i le dau + antibio. Multumesc

Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

fetelor imi spuneti si mie parola de la cntul comun?

www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

buna seara si de la noi.

LA MULTI ANI BB MARIA NATALIA SI BB NICHOLAS CLAUDIU, SA FITI SANATOSI SI SA CRESTETI FRUMOS.
vA MULTUMIM FETELOR PT URARI.

maria a avut azi noroc ca a fost ziua ei, ca altfel ma suparam rau, ca m-am muncit degeaba facandu-i de mancare . n-a vrut nik si pace. asta e.
astept sa intre gigelica pe forum sa-i fac o invitatie la galati poate ii da ea papa mariei ca era tare priceputa.

florinela, imi pare tare rau ca e bolnavior platinatul nostru. eu sunt sigura ca in buc sunt multi dr. buni.
saby, pe maia sa se faca bine.
noi multumim lui dd nu am avut febra, am avut mucisori si tuse, dar fara febra.
eu i-am facut mariei analize la giardia si coproparazitologic-ul.

alina am vazut poze frumoase cu maria.
si am mai vazut niste poze la afel de frumoase dar am uiat cu cine.ufff, am pb cu memoria.
acum serios, de cand cu tumoarea asta la tiroida, am observat ca am pb cu memoria. sper sa mi se para desi nu cred.

s-a trezit pisi, revin.

din 10 martie 2009, mami fericita de

POZICI cu 2 ochi albastri
http://picasaweb.google.ro/mart.apr09/Mihaelacg?locked=true#5398704858586885698

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

gaza, lasa pe gazi mica sa se joace cu ce-i place.
eu nu am gasit cu ce sa inlocuiesc telecomanda si mobilele, insa in permanenta am langa mine si le sterg cu diskete demachiante si intrun pulverizator apa cu spirt. le sterg mereu. alta solutie n-am gasit.



din 10 martie 2009, mami fericita de

POZICI cu 2 ochi albastri
http://picasaweb.google.ro/mart.apr09/Mihaelacg?locked=true#5398704858586885698

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

fetelor, s-a stins din viata MARELE ACTOR GHEORGHE DINICA.
DUMNEZEU SA-L IERTE.

din 10 martie 2009, mami fericita de

POZICI cu 2 ochi albastri
http://picasaweb.google.ro/mart.apr09/Mihaelacg?locked=true#5398704858586885698

Mergi la inceput