Locul fetelor Nou-Venite (44)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Fetelor am o intrebare, ce tensiune aveti voi, la mine are fluctuatii mari, ieri era 11 cu 7 azi e 8 cu 4 nu mai inteleg nimic

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Aspiranta la titlul de mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trutzi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dragaica

Fetelor am o intrebare, ce tensiune aveti voi, la mine are fluctuatii mari, ieri era 11 cu 7 azi e 8 cu 4 nu mai inteleg nimic

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Aspiranta la titlul de mamica



Neata!
Wow cam mari fluctuatiile Si eu am tensiunea mica dar, e mai buna decat a ta (eu am 9 cu 5).
Cine ti-a luat tensiunea?
Eu am tensiometru acasa. Daca nu stau in pozitia corecta imi da tensiunea mai mica

Cu ajutorul lui Dumnezeu viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Draga si eu aveam tensiunea varza....aveam 8 cu 5...cred ca tot pe fondul lipsei de minerale din organism.....acu e OK....cand aveam tensiune mica, luam si ceva pilule naturiste PASIFLORA...iei ceva calmante? ca astea te lesina si te fac sa abia respiri!

Sa iti dau reteta mea.....REZOLVAREA PROBLEMELOR VINE DIN INTERIOR....eu una mi-am dorit cu disperare sa trec peste acele momente groaznice, si cu ajutorul lui Dumnezeu am reusit.....eu cred ca e o chestie trecatoare...mie sotul imi spunea, de fapt ma certa, ca daca nu imi revin cum o sa fac fata la o noua sarcina?...acum cred ca sunt pregatita pt o noua sarcina.....timpul rezolva si vindeca ranile



MONICA, mamica ingerasului din ceruri DENIS CRISTIAN IONUT - (23.12.2008)
si viitoare mamica de copilasi jucausi

Doamne, asculta-ne rugaciunile si binecuvanteaza-ne cu copii sanatosi pe noi si pe toti parintii !

..............................................

Nimic nu este intamplator!.........iar timpul nu-i decat o clipa!
..............................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Eu mi-o iau , am tensiometru acasa....uite acum e 10 cu 7, am observat o chestie , daca stau pur si simplu pe canapea o jumatate de ora si-mi ioau tensiunea e mica, daca fac treaba , merg , etc, tensiunea revine la un nivel normal.

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Aspiranta la titlul de mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui mvb

Draga si eu aveam tensiunea varza....aveam 8 cu 5...cred ca tot pe fondul lipsei de minerale din organism.....acu e OK....cand aveam tensiune mica, luam si ceva pilule naturiste PASIFLORA...iei ceva calmante? ca astea te lesina si te fac sa abia respiri!

Sa iti dau reteta mea.....REZOLVAREA PROBLEMELOR VINE DIN INTERIOR....eu una mi-am dorit cu disperare sa trec peste acele momente groaznice, si cu ajutorul lui Dumnezeu am reusit.....eu cred ca e o chestie trecatoare...mie sotul imi spunea, de fapt ma certa, ca daca nu imi revin cum o sa fac fata la o noua sarcina?...acum cred ca sunt pregatita pt o noua sarcina.....timpul rezolva si vindeca ranile



MONICA, mamica ingerasului din ceruri DENIS CRISTIAN IONUT - (23.12.2008)
si viitoare mamica de copilasi jucausi

Doamne, asculta-ne rugaciunile si binecuvanteaza-ne cu copii sanatosi pe noi si pe toti parintii !

..............................................

Nimic nu este intamplator!.........iar timpul nu-i decat o clipa!
..............................................


Stiu, ai dreptate, la partea asta am de lucrat mai mult, azi ma duc sa-mi cumpar Ca+Mg. si nsite ceai de Passiflora.
Apropo de Passiflora, am vrut sa cumpar o floare cand am ajuns aici, e superba, florile sunt extraordinare iar mirosul este dumnezeiesc numai ca nu le poti tine in casa. Este planta agatatoare, in Insule de exemplu sunt tratate ca urzicile la noi, adica ca niste buruieni (imi povestea o tipa din Barbados) am citit ca e foarte buna pentru sistemul nervos.

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Aspiranta la titlul de mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina_C spune:

Buna, fetele. Am sosit si eu acasa si am "venit" sa va pup pe toate pe rand: Jesia, trutzi, mvb, eleia, alysa, lia, lorin, dragaica
Ramasesem datoare cu povestirea despre interviul pe care l-am avut ieri. Hei...nu pot sa va spun decat ca a fost un interviu soc pt mine. In viata mea nu am mai participat la asa ceva.
Hai, sa va povestesc: am ajuns la firma respectiva la ora 12. Un apartament bine aranjat, cu multe domnisoare dragute la infatisare. In fata mea apare pers cu care urma sa dau interviul: o domnisora de numai 25 de ani, cu un decolteu enorm si o fusta mini,super bronzata ca parca acum venise de la mare.
In fine, incepe interviul: nu ma intreaba nimic despre studii(nici macar nu stia ce inseamna master), despre abilitati, cunostinte... Interviul a constat simplu in 3 intrebari: 1. Prima intrebare: Ai o relatie stabila? 2. E gelos iubitul tau?
La inceput nu am inteles ce legatura avea viata mea personala cu jobul, dar dupa intrebarea nr 3 am inteles: Daca directorul firmei nostre ti-ar oferii 80% din actiunile companiei pt a sa merge cu el, o zi si o noapte la brasov pe post de iubita lui ce ai spune? Raspunsul meu: nu. La care tipa zice: ce esti nebuna pt 80% nu ai fi la dispozitia unui barbat 0 noapte? I-am spus ca eu sunt obisnuita sa obtin ceva prin munca, iar asta ar fi prea usor si imoral. Raspunsul ei: ok, atunci du-te la ocna si munceste din greu cu tarnacopul. M-am cam blocat, dar i-am raspuns politicos ca sunt de parere ca avem alt idei. Ea imi zice atunci ca nu, a fost doar o intrebare sa vada daca am principii sau nu. Cam asta, doar ca nu mi-a zis direct ca jobul presupune sa ma culc cu seful si nu numai pt multi bani. Prostitutie la rang inalt.
Hei, m-am intins cam mult. Scuze. V-am pupat

"Viitorul apartine celor care cred in frumusetea propriilor vise"
***Poze***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Florentina_C

Buna, fetele. Am sosit si eu acasa si am "venit" sa va pup pe toate pe rand: Jesia, trutzi, mvb, eleia, alysa, lia, lorin, dragaica
Ramasesem datoare cu povestirea despre interviul pe care l-am avut ieri. Hei...nu pot sa va spun decat ca a fost un interviu soc pt mine. In viata mea nu am mai participat la asa ceva.
Hai, sa va povestesc: am ajuns la firma respectiva la ora 12. Un apartament bine aranjat, cu multe domnisoare dragute la infatisare. In fata mea apare pers cu care urma sa dau interviul: o domnisora de numai 25 de ani, cu un decolteu enorm si o fusta mini,super bronzata ca parca acum venise de la mare.
In fine, incepe interviul: nu ma intreaba nimic despre studii(nici macar nu stia ce inseamna master), despre abilitati, cunostinte... Interviul a constat simplu in 3 intrebari: 1. Prima intrebare: Ai o relatie stabila? 2. E gelos iubitul tau?
La inceput nu am inteles ce legatura avea viata mea personala cu jobul, dar dupa intrebarea nr 3 am inteles: Daca directorul firmei nostre ti-ar oferii 80% din actiunile companiei pt a sa merge cu el, o zi si o noapte la brasov pe post de iubita lui ce ai spune? Raspunsul meu: nu. La care tipa zice: ce esti nebuna pt 80% nu ai fi la dispozitia unui barbat 0 noapte? I-am spus ca eu sunt obisnuita sa obtin ceva prin munca, iar asta ar fi prea usor si imoral. Raspunsul ei: ok, atunci du-te la ocna si munceste din greu cu tarnacopul. M-am cam blocat, dar i-am raspuns politicos ca sunt de parere ca avem alt idei. Ea imi zice atunci ca nu, a fost doar o intrebare sa vada daca am principii sau nu. Cam asta, doar ca nu mi-a zis direct ca jobul presupune sa ma culc cu seful si nu numai pt multi bani. Prostitutie la rang inalt.
Hei, m-am intins cam mult. Scuze. V-am pupat

"Viitorul apartine celor care cred in frumusetea propriilor vise"
***Poze***


Wellcome to Romania the land of choise
Stiu cum e, te inteleg perfect, eu am lucrat pentru o mare firma italiana in Romania si am vazut ce se intampla, dar hai sa-ti mai zic o faza, daca unele romance ar avea ceva mai multa demnitate in ele si nu ar visa sa ajunga peste noapte "pitipoance " lucrurile nu ar sta asa iar strainii nu ar vedea in Romania doar o tara unde se vine pentru prostitutie, pedofilie si trafic de organe.
Nu stiu daca ati vazut ultimul episod din "Neveste disperate". menajera uneia era din Bucuresti si o chema Yvonna venise doare cu lucrurile de pe ea din Romania.......asta stiu astia despre noi, nu mai zic de ultimul film al lui Jonny Deep in care sefa bordelului este normal......romanca.

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Aspiranta la titlul de mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora79 spune:

Florentina,ce misogini
Draga-in perioada FIV eu am avut tensiunea fff mare,in sala de opertaie inainte de punctie aveam 15 cu 10,din cauza emotiilor,stresului,etc Iti recomand sa te relaxezi cat mai mult si daca ai putea sa nu citesti capit FIV in perioada aceasta ar fii si mai bine,pe mine ma afectau ff tare esecurile fetelor
Mvb,Lorin,Jesia,Trutzi

"In 2010 DD imi va darui si mie un bebelus!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina_C spune:

Poate ca ai dreptate draga, dar pe mine una m-a socat ...
Nu stiam cum sa ies mai repede de acolo. La asta chiar nu ma asteptam... Hei, asta e ...mai departe cu optimism.

"Viitorul apartine celor care cred in frumusetea propriilor vise"
***Poze***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui cora79

Florentina,ce misogini
Draga-in perioada FIV eu am avut tensiunea fff mare,in sala de opertaie inainte de punctie aveam 15 cu 10,din cauza emotiilor,stresului,etc Iti recomand sa te relaxezi cat mai mult si daca ai putea sa nu citesti capit FIV in perioada aceasta ar fii si mai bine,pe mine ma afectau ff tare esecurile fetelor
Mvb,Lorin,Jesia,Trutzi

"In 2010 DD imi va darui si mie un bebelus!"


Vai de mine, asa de mare......am impresia ca e o chestie generalizata pentru ca cupuncturista mea insista sa fac o sedinta inainte de punctie....exact pentru asta, iar in ziua transferului o sa fac 2 sedinte una inainte si una dupa .
Sper sa fie bine, ieri am facut pentru prima data yoga nu stiam ce sa mai fac, am baut 2 cani de ceai de musetel, cred ca si asta m-a ajutat c-am dormit dusa

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Aspiranta la titlul de mamica

Mergi la inceput