Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (43)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

La multi ani fericiti si sanatosi Andre_lina!! Bebe sanatos, nascut la termen!!
Cris_mario cum te tratezi de raceala? Cred ca am un debut de raceala, cu toate incercarile mele de a preveni.
Larisel foarte faine prenumele fetitelor!!
Alexutzzza m-am delectat cu pozele tale din club! Foarte dragut sotul ca ti-a facut o asa surpriza!

Mami de Luca si cu



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Fetele din pacate nu ma pot lauda ca m-am distrat week-end-ul asta.
V-am spus ca se lucra cu drag si spor la mine acasa nu mai ramasese nici o camera locuibila (nu ma intelegeti gresit, nu am un palat... doar doua camere...) si am fost la un pas de depresie. Nu puteam sa fac nimic pentru ca peste tot mai trebuia facut ceva de mesteri pana sa ma apuc eu.
Asa ca in acest week-end am recitit o carte pe care am citit-o in urma cu multi ani si de care stiam ca se termina frumos si am facut abstractie de tot ce era in jurul meu.
Astazi s-au mai terminat din belele, de joi intru in concediu de odihna si ma pot apuca in voie de smotru. Sper ca pana atunci sa nu mai fie picior de mester prin casa.
Abia astept!

Am vazut ca ati fost foarte harnicute, ati scris o gramada, v-am admirat burticile, achizitiile si retetele.

M-am bucurat ca a revenit Nikole si sper ca atat ea cat si bebe sunt bine.

Cris_mario, esti asa de activa... Te-ai impacat cu baiatul sotului?
Ce bunatati ai mai pregatit?

Larisel, superbe numele. Au chiar o muzicalitate aparte impreuna. Imi plac tare mult. Sper ca si tu si bebelinele sunteti bine si ca n-o sa va coste prea mult reparatiile.

Cris.dogarel, vreo reteta de tarta sarata n-ai?
Sau fetele din Belgia, desi eu stiu ca astea sunt frantuzesti. Eu am una dar n-o recomand nici catelului.

Decenuela, bine ai revenit! De acum asteptam cafeluta la ore mici.
Cred ca a fost asa bine la mamica... o sa merg si eu in week-end. Sper...

Mamidepuiuti, bine ai revenit din plimbari. Frumoase lucrusoare ai mai cumparat. Vreau si eu....

Danyelana, tare mult mi-a placut odiseea ta. M-a dat pe spate prima poza "poza din ziua cand am ramas insarcinata". Extraordinara precizia si temporizarea cu fotografia. Si ai o burtica foarte mititica.

Nici nu mai stiu ce sa va mai spun. Sper ca n-am incurcat pe nimeni desi sigur am uitat sa raspund.

Dar va pe toate si va cadorisesc cu .

Seara buna sa aveti!



30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

Va multumesc mult, fetelor, pentru urari si felicitari!

Am trandavit toata ziua...si dupa o sapt de concediu medical, azi mi-am luat prenatalul, IN SFARSIT!!!

Am citit pe diagonala, si am vazut ceva de NAZOMER

Si mi-am adus aminte...ca acum vreo 3 zile la stiri zicea ca s-a descoperit ca producatorul a recunoscut...sau ceva de genul, ca nazomer ar contine un dezinfectant, ce face produsul toxic...
am gasit ceva si pe net:

lotul 3033, a fost infectat cu ceva toxic si retrase de pe piata, dupa ce unei fetite de 2 ani i-a fost arsa mucoasa nazala.

Be carefull!!

Va pup!

33+ cu Doamne, ajuta-ne sa trecem peste toate incercarile!
primele poze
Haine pui
poze burtica
ecografie 32 sapt 4D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

lumea a plecat la culcare?? deja?... ramane schimbul trei pe pozitii?... onitza

si la noi sunt momente in care radu incepe sa spuna ca el e bebelus...si se face ca plange...si solicita muuuuuulta atentie... si are 9 ani si3 luni ...puiul tau e mai mic,asa ca "gelozia" e in floare...
alexutzzza bine ai revenit,super petrecere,super sarbatorita!... raportez si celulita si vergeturi ... dar aveam si inainte de sarcina,nu pot "arunca" vina pe bb ;acum recunosc doar ca s-au accentuat ambele

mami de Radu Andrei(30.07.2000) si 30+ www.flickr.com/photos/43575800@N02/?saved=1" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

ma bucur ca va place cosmonautul.................
si mie imi place de mor....m-am indragostit de el...............
acum....daramite cand va fi ebbe in el.................wow
abia astept/.................
si cand te gandesti mai e atat de putin.................
nu-mi vine sa cred......................


vergeturi ioc, nu am , insa am celulita.......si cam 11 kg in plus....................si multa multa apa..............sunt umflata de multe ori, ca o minge.................



alexutzaa multe cadouri
sa fii fericita!!!!!!!!!!!!



eu am o problema................
1-am lipsa de calciu
am voie calciu pastile?????????
am auzit ca e ceva calciu lactic.......................
ce ziceti?

2-transpir.....adik am calduri............................
voi cam la cate grade stati in casa?????????????????????



acu m-am laudat ca bebe e cuminte.....aha.............
mai mult de-o gramada.........

Poze
Bea 30+ cu Ivan Matei

Doamne ajuta sa am un bebe sanatos!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Salutare burtici,,

Azi inca nu am intrat sa semnez condica pt ca am fost putin ocupata si apoi am facut si o mica siesta si a trecut ziua.

Andre_lina si tot ce iti doresti tu mai frumos. Sa ai un bebe sanatos, frumos si mancacios.

Citesc din urma si revin. Pupici

Acum 29+ cu bb mic si scumpic Arthur

pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

M-am gandit pe langa sa va binedispun cu www.youtube.com/watch?v=Ciw3hNdasAo&feature=related" target="_blank">o melodie feminista.
Mie imi place tare. Voua?

30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

larisel...foarte frumoase sunt numele bebelinelor......

andre_lina ... si eu sunt in prenatal ... abia am asteptat... apropo de prenatal...o INTREBARE pt cine se pricepe (ca eu nu prea)...daca din 01.11 sunt in prenatal,ma pot trimite sefii in concediu fara salar? (am auzit la tv 8 zile concediu fara salar in noiembrie si decembrie pt MAI; eu sunt doar PCC acolo,nu am grad)stie cineva,please?

mami de Radu Andrei(30.07.2000) si 30+ www.flickr.com/photos/43575800@N02/?saved=1" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Bea am vazut si eu cosmonautul si burtica!
La sarcina cu Luca mi-a recomandat dr Calciu cu D3 (sunt niste pastile verzi, parca) si am luat pana am intrat in luna a noua, Se fixeaza mai bine calciul fiind ajutat de vit D.
Temperatura in casa e de 23,5 grade si mi-e bine!

Mami de Luca si cu



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

beatrice...ce pot sa-ti spun e ca pana in urma cu vreo luna eram o friguroasa si jumatate...de atunci "sufar" de calduri ... se minuneaza familia de mine

mami de Radu Andrei(30.07.2000) si 30+ www.flickr.com/photos/43575800@N02/?saved=1" target="_blank">poze

Mergi la inceput