Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (43)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:


Eu vreau sa va spun ca nu am deloc vergeturi pe burta si nici nu am folosit o crema anume desi am fost sfatuita. Sper nici in viitorul apropiat sa nu le am.

32+
Saptamana28

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ofe_27 spune:

Ehei Alexutzzza, bine ai revenit! Nu am apucat sa-ti multumesc pt reteta de tort, sa stii ca am utilizat-o insa cu mici improvizatii. A iesit super bun!
Super bun cred ca a fost si tortul de la ziua ta, si eu sunt inebunita dupa prajiturile facute de greci .

27+ Bogdan Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

deci.....eu sunt in ceata cu BUCRICUL..... ce inseamna ca trebuie sau nu sa iasa? ca ori sunt batuta in cap...ori dezinformata total..

cu vergeturile..la fel..ceatza totala...."firicele roz" parca am vz la cineva...acu tre sa ajung acasa si sa ma benoclez....nu-mi dau seama cum trebuie sa arate ca sa stiu si eu daca am sau nu...

aoleu ce de hainutze frumu am vz la voi....superbe....stiti ce cred eu...ca bb nostri sunt niste norocosi

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Celulita raportez si eu pe coapse (abia aseara la baie mi-am dat seama cata s-a strans)... Vergeturi inca nu, sper sa scap, dar nu-mi fac iluzii prea mari (sora mea s-a umplut pe burta, dar ea a avut si un ditamai burtoiul...)

Alexutzaaa frumoasa surpriza de ziua ta, iar tortul arata foarte gustos desi eu nu mananc ciocolata

26+
poze 26 sapt
trusou bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

alexutzza, bine ai revenit! credeam ca te-au oprit aia garantzie la mall..dar se pare ca te-ai distrat altfel.. f. frumu surpriza sotzului tau shi nu ne mai ispiti atat cu torturile astea, ca murim incet... dar grase si frumoase
cat priveshte colul ..cat/de ce s-a scurtat? ai contractii? ai grija de tine si bb


onitza, pai tu nu aveai dr. pana acum, sau ce s-a intamplat?? se poate naste la militar?
si eu am avut "showuri" cu Ana, dar ea e fetitza si in general ma "menajeaza" acum, cat e Ema in burtica, ma ajuta, etc. Insa daca facem/luam ceva ptr bb care i se pare ca poate sa folos. si ea pune botic imediat si zice "E doar ptr. Ema? Vreau si eu..."


n-am rezistat si am incercat sa tai "budinca/negresa" ori ce o o fi... nu se taie ca aia de e praji, se cam faramitzeaza. la gust e ok, o sa-i pun smantana in cap cand o pun pe farfurie, dar nu va recomand sa incercatzi, ca nu iese "perfect", cum speram..


Cris, 29+cu Ema si Ana(2003)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

off..n-a mers netu'

Larisel superbe numele alese de voi si deosebite ...felicitari

alexutzzza super surpriza de ziua ta....imi pare rau de problemele cu colul...si ai luat putinele ptr bb ... in schimb suuper ce ai liat ptr tine...poate pui si pozici

vergeturi am avut la prima sarcina cateva pe sani sus si pe coapse...pe burta deloc...akm vad ca doar pe sani au aparut cv din cauza k au crescut fff muultttt

cris sunt curioasa cum a iesit negresa

Mario Andrei 16.08.2005 24+ -Alexandra Elena
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

deci.....eu sunt in ceata cu BUCRICUL..... ce inseamna ca trebuie sau nu sa iasa? ca ori sunt batuta in cap...ori dezinformata total..

cu vergeturile..la fel..ceatza totala...."firicele roz" parca am vz la cineva...acu tre sa ajung acasa si sa ma benoclez....nu-mi dau seama cum trebuie sa arate ca sa stiu si eu daca am sau nu...

aoleu ce de hainutze frumu am vz la voi....superbe....stiti ce cred eu...ca bb nostri sunt niste norocosi

28+




nu TREBUIE sa iasa. depinde de "material" si de cum era inainte de sarcina (in interior sau plat, sau... ma rog) odata cu intinderea pielii de pe burtica si creshterea lui bb buricul poate fi impins in afara sau se poate aplatiza. la unele mamici nu se intampla asha, si nu e nicio chestie. e la fel si cu vergeturile si cu "linea negra", dunga aia mai colorata (maro) de pe mijlocul burtzii (pe verticala). apare sau nu. e un fel de "cine are, sa-i traiasca, cine nu... sa nu dispere" ca nu trebuie




Cris, 29+cu Ema si Ana(2003)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

onitza si eu am problemutzae de genul asta cu Mario........se rezolva repede de obicei..dar tot asa nu rezist mereu si il mai pocnesc si apoi imi pare rau

cris dk e buna la gust nu mai conteaza sa fie aspectuoasa

Mario Andrei 16.08.2005 24+ -Alexandra Elena
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

mamidepuiuti suuper burtica..super achizitiile

Bea nu ai dat mult deloc pe cosmonaut..aiic sunt muult mai scumpe..cel putin asa am vazut eu ..si este suuper frumi

Mario Andrei 16.08.2005 24+ -Alexandra Elena
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

cris_mario cate hainute ai !!!
alexutzzza wellcome back! tati asta al tau e cam nebun... sau mii se pare???


Andre_lina

si inchei cu o intrebare retorica: nu-i asa ca cele mai frumoase femei sunt cele gravide???

27+

Mergi la inceput