Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (43)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicolcris22 spune:

Fetelor, in legatura cu vergeturile...mie pe burtica inca nu mi-au aparut pt ca a avut ce sa se intinda ....oricum aveam o burta flescaita inainte de sarcina......in schimb mi-au aparut pe unul din sani cateva roz...si ma dau cu crema dar docamdata degeaba...celulita nu am inca....
Doar 10 kg in plus, vad ca am stagnat acum de vreo luna ...dar asa am patit si la inceput...ma bucuram ca nu am luat decat 6 kg pana in luna a 6-a si dupa 6 luni jumate m-am trezit cu 10kg.Ma astept sa mai pun vreo 5 pana la final, dar asta este! bebe sa fie sanatos!
Pupici

28+ ANDREI ....ne mai gandim la al doilea prenume...
http://community.webshots.com/user/nicolcris22

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolcris22 spune:

A, si in legatura cu buricul, la mine parca da semne sa iasa...dar cred ca mai dureaza vreo 2-3 saptamani din ce-l vad eu.Nici mie nu-mi place...si initial credeam ca exista o varsta anume a sarcinii cand iese, si credeam ca iese deodata! Dar se pare ca nu si depinde de fiecare.

28+ ANDREI ....ne mai gandim la al doilea prenume...
http://community.webshots.com/user/nicolcris22

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

onitza......soacra cu 2 nurori nu e chiar asa rau...... eu voi fi soacra cu 3 nurori......prietena mea are un baiat de 22 de ani,care "este" copilul meu cel mare ...a durat ceva timp sa se obisnuiasca si sotul si sa "inteleaga" varsta celui mare ...la un moment-dat m-a intrebat direct: auzi draga,dar tu l-ai facut sau zici doar asa?

mami de Radu Andrei(30.07.2000) si 30+ www.flickr.com/photos/43575800@N02/?saved=1" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ofe_27 spune:

Vergeturi nici mie nu mi-au aparut pe burtica si sper sa nu fac. Ma mai dau din cand in cand cu crema sau cu ulei de migdale dulci.
In schimb la fel ca si tie, Nicolcris, mi-au aparut vreo 2 firisoare asa roz-violaceu pe sani, in partea de jos.Cred ca din cauza greutatii saniilor, ca altfel nu imi pot explica.

27+ Bogdan Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

La multi ani sarbatoritelor si sarbatoritzilor cu numele de ieri!


La muti ani andre_lina!



Avem si noi in sfarshit nume...sper sa nu ne mai razgandim...


Mai am de recuperat din urma...revin.


32+ Katya Natalia si Sofia Alena

odiseea noastra, trusou bbluse, ne pregatim
nepotzeii mei, viatza la tzara, noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui larisel

La multi ani sarbatoritelor si sarbatoritzilor cu numele de ieri!


La muti ani andre_lina!



Avem si noi in sfarshit nume...sper sa nu ne mai razgandim...


Mai am de recuperat din urma...revin.


32+ Katya Natalia si Sofia Alena

odiseea noastra, trusou bbluse, ne pregatim
nepotzeii mei, viatza la tzara, noi





Uaauuu! Sunt foarte frumoase si deosebite numele!!! Sa va traiasca si sa va bucurati de ele

Apropos de vergeturi, raportez si eu vergeturi in partea inferioara a sanului stang La asa ceva chiar nu ma asteptam, ma asteptam clar pe burtica si eventual in partea superioara a sanilor...

Ratusca 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Buna fetele,

Noi azi dimineata am aterizat, am ajuns la birou si tot incercam sa citim tot din urma da nu reusim!!!! tare harnicutze ati fost! Asa ca scriu repede inainte sa termin de citit tot.
Felicitari fetele cu eco bune Vi4i si Adina_bulina!
Andrelina Tot ce-ti doresti, la mai multe hainutze frumoase! (ca doar ne-ai bagat pe toate in boala cu "minunile" tale) si sa tot ce-ti doresti tu pentru bebe, asa sa se intample! Nastere usoara, asteptare placuta si relaxanta fara melancolie!!! (am apucat sa citesc episodu' de "butoi").
Pe scurt: noi nu shopping mult, joi la control dr. ne-a zis ca avem colu scurtat si a scris un mare FARA EFORT pe raport. A zis ca avem voie shopping da nu exagerat si cu multe no spa, cik sa luam 2 sau 3 pe zi chiar "din oficiu" sa fie, in zilele de shopping. Cum Vineri seara sotzioru zicea ca mergem la o linistita seara la restaurant cu nasii nostrii de casatorie, eu mi-am luat cizmele cu tocuri inalte ca deh, stau jos...si cand colo ajungem intr-un club/pub unde ma astepta o petrecere surpriza de ziua mea cu toti prietenii greci care sutn niste scuuuuumpi! Multi dintre ei au lucrat aici in Romania si obisnuiam sa iesim des la terase, cluburi si sa ne distram impreuna si de cand cu criza si "deportatu" inapoi in grecia ii vad f rar si mi-e mereu dor de ei si sotu i-a chemat pe toti acolo! toti! prieteni, nasi, toti! am fost vro 20 de insi si ne-am destrabalaaaat dansat f frumos! am avut si tort surpriza comandat de nas ca petnru fina: mousse de ciocolata f proaspaaaat! am impartit la toata lumea (si si mie) si ce a ramas am sar eu! vedeti aici: http://community.webshots.com/album/575199219OqUoLp f bun si proassspatt! Am primit de la toti cadouri! majoritatea accesorii (lanticuri, cercei, bratari), un parfumel, o jacheta plovaras 3/4 asa si o bluzitza care se petrece si se leaga asa, deci bune pttr burtica oricat de mare! Daca am stat si dansat pan la 4 dimineatza pe tocuri va dati seama ca am lasat-o mai moale cu shoppingu' MI-am cumparat insa rapid 2 perechi de cizme fara toc, lungi pana la genunchi suuuperbe una cafea asa cu piele si piele intoarsa (70E numa') si una negre din piele si partea din spate de pe gamba are o fasie pe lung din elastic (in caz ca ne umflam la gambe mai incolo) - 65E astea negre. v-am zis io! stie cumnata un magazin d ele importa direct din Italia, super preturi! la noi sub 400RON nu gasesti lungi si alea lungi la 400ron nu-s din piele! Si bebe a capcatat numa un set 7 body maneca scurta (astea fiind un brand grecesc IRA (HPA)) si restu: un set 3 body lungi si 3 perechi de pantalonasi din outlet Marks and Spencer.
Ma bucur ca au aparut absentele: bAly , paltea.
Vreau si io poze cu dannyelana!
Pupici pentru vi4i! foarte frumoasa mamica si burtica si si bluzitza gri imi place f mult!
Multumesc inca o data fetelor care mi-au urat la multi ani! am vazut ca ati facut noapte alba sa ma urati! ati petrecut nu gluma! noaptea tarziu au venit si cavalerii (bebe Arthur), pan la urma s-au strans toti !
Ma bag sa termin de citit si mai intru!
Pupici!

27+ Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

buna amiaza

am fost vrenicutZa azi, cumparaturi de papa,iar acum supa e aproape gata (crema de morcovi, prima data cand fac). la felul doi iar m-a pocnit invetzia si am transformat "negresa" aia de post in fel sarat: adica am facut compozitzia din: 2 cani faina, una unt topit, una lapte, una smantana. in ea am pus porumb, mazare si conopida tocata, plus cele 2 lgt de bicarbonat stins. arata super fain, exact ca negresa, doar ca-i alba/aurie cu buline galbene si verzi raportez mai tarziu si ce gust are... cand or veni ai mei acasa.

vergeturi: nu le mai tzin socoteala, ca se incurca alea de la slabit/ingrashat/prima sarcina intre ele. sunt doar pe

am constatat insa si o chestie faina in trim asta: parul de pe picioare a crescut ff putin si rar, m-am epilat rar si pielea fiind foarte intinsa de la "umflatezeala" arat fain. shi veshnicele mele probleme cu tenul s-au dus; temporar, mi-e teama.

ma duc sa creia o pauzasc morcovii si revin



Cris, 29+cu Ema si Ana(2003)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ofe_27 spune:

De-abia acum am terminat de citit, ce sa-i faci, mai greu si cu lucru si cu netul . As fii vrut sa va raspund la multe dintre voi, dar acum nu imi mai aduc aminte nimic . Off, neuron de gravi uituc!

Larisel, superbe si deosebite numele!

Fetelor am vazut ca voi va tot incuscriti aici, ia auziti un banatean falos nu vrea nimeni ? Promit ca dupa urmatorul eco (18.11) o sa pun poze si cu bebitza, poate cand o sa-l vedeti cat e de frumos ne asaltati cu oferte


27+ Bogdan Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Andre_lina la multi ani! Sa fii sanatoasa, fericita sa ai o sarcina usoara si o nastere la fel, si un bebe sanatos, mancacios si cuminte.

onitza si pe mine ma oboseste Sara uneori. Noi ne certam parte in parte. Apoi ne impacam si o luam de la capat.

Eu nu am facut vergeturi INCA. Nici la prima sarcina nu am facut niciuna. Si nu m-am dat cu nimic. Am vergeturi din adolescenta dar sunt albe, aproape ca nu se mai vad. Deci predispozitie ar exista...
Sper sa scap totusi si de data asta.
In schimb am o celulita de imi vine sa plang. Sper ca dupa ce nasc sa se mai atenueze ca de scapat definitiv de ea nu mai sper sa scap.
toate fetele!

Mamica Sarei Maria (22.11.2006) si 28+ Sebastian Petru

Mergi la inceput