Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (43)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:


Ofe_27 tu macar ai listuta 3 pagini de agenda??????ce ai bagat atatea acolo??? am vazut ca sunt si la pagina de start de la capitol, pagini cu listute ce ne trebuie. multumesc fetelor ptr ca ne-au dat o idee de la ce sa incepem.





27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Tanaion

LA MULTI ANIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bebe sanatos, la termen, mancacios, dormicios si necolicos!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Poze
Bea 30+ cu Ivan Matei

Doamne ajuta sa am un bebe sanatos!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

al3csa e nasol cu scurgerile astea.stiu doar ca daca nu miros e ok.astept sa te duci la dr ca sa imi zici si mie sper sa fie totul bine poate reusesc sa ajung eu pana atunci. chilotii...ii schimb de 2 ori de zi nashpa rau.eu am facut si tratamentul ala ptr infectia urinara si ma gandesc ca de acolo s-au mai accentuat.

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolcris22 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alicredo

Citat:
citat din mesajul lui decenuela


nu stiu ce se intampla....ori sunt eu babaciune...ori e din ce in ce mai greu. ziua e ok...merg pe jos la munca...sunt activa...chiar n-as zice ca sunt gravida....dar, seara , dupa ce pap si ma bag in patutz( ca eu sunt leguma dupa 17)...parca sunt anchilozata...ma ridic f greu...ma ajuta tati..imi da o mana ca sa ma sprijin...iar la nani e jale...ori intepenesc pe spate..ori amortesc pe stanga sau pe dreapta...ori cu greu ma duc la pipi.
a....mi se mai intampla ceva si nu stiu daca e normal sau nu...parca uneori am dureri...nu stiu cum sa ma exprim sa n-o spun pe romaneste...(mai ales cand ma invart de pe o parte pe alta , la somn) jos...jos.....jos...la osul pubian...parca m-as fi lovit...bine, nu ma doare sa sar in sus, am o jena asa...vi se intampla cuieva?

29+


asa ma simt si eu....activa cat sunt la lucru parca nici nu sunt gravida, iar cand ajung acasa cad jos ! si mai am si o durere de sold drept cand stau in pat in sezut,atunci cand ma ridic nu pot pune piciorul jos.si tre sa treaca cateva minute sa imi revin.
durerile de la pruni inca nu le am am dar m-a avertizat o prietena despre ele: ''sa vezi ce dureri o sa ai aici,(si imi arata cu mana) de iti vine sa mori!''

27+

Unde o sa ne doara? Ca nu m-am prins!!!

29+ ANDREI ....ne mai gandim la al doilea prenume...
http://community.webshots.com/user/nicolcris22

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

eu folosesc protej slip.................
dar le schimb depinde.......de 2-3 ori/zi
sunt mai multe scurgerile, intr-adevar...............
dar pe mine nu ma deranjeaza nici ca si culoare
nici ca miros....................
asa ca nu stiu..............




pe mine inca nu m-a durut acolo jos...................

Poze
Bea 30+ cu Ivan Matei

Doamne ajuta sa am un bebe sanatos!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolcris22 spune:

In legatura cu scurgerile...si eu am din cand in cand, alb cremos si cu lichid incolor...si nu miros a nimic....cred ca sunt ok!
cand am facut tratament pt infectie urinara dupa antibiotice mi-a dat doctora sa introduc niste ovule sa nu apara candidoza si dupa 3 zile de tratament cu ovule aveam scurgeri ca apa si mult...m-am speriat tare rau...dar era de la ovule. Acum sunt ok.

29+ ANDREI ....ne mai gandim la al doilea prenume...
http://community.webshots.com/user/nicolcris22

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolcris22 spune:

A, si apropo de vagin...putem face spalaturi? Eu de cand am ramas nu am mai facut...am uitat sa-mi intreb doctora...am impresia ca nu-s ok saplaturile nici macar odata pe luna in sarcina.

29+ ANDREI ....ne mai gandim la al doilea prenume...
http://community.webshots.com/user/nicolcris22

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

nicolcris22 asa ca apa sunt si ale mele.si nu fac tratament. durerea e intre craci...mai pe romaneste.las sa nici nu ne doare , nici pe tine nici pe bea.
bea esti o norocoasa! lasa nici sa nu ai, nici dureri nici scurgeri din alea urate!

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Eu spalaturi am facut .. dar nu de placere ... Ci pt ca am luat niste ovule si am avut si "un" tricomonas si a trebuit sa-l inlatur si au fost cam neplacute mai ales ca nu stiam sa fac spalaturi si prima data am bagat aer cam mult si am apasat mai cu fosta si m-a cam durut de daca nu stiam ... Dupa ce am terminat cu ovulele nu m-am mai atins de irigator ...

26+ Yannis Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ofe_27 spune:

Si scurgerile mele tot alb cremos si putin lichid sunt, fara miros. Dureri acolo jos am avut si eu de vreo cateva ori, mai mult asa ca niste segetaturi, dar cred ca era bebe care apasa pe ceva. La fel cum patesc si cand se pune pe nervul sciatic si imi da o durere de sold asa pana in jos pe picior.

Eu stiu, de la ginecologul meu, ca nu e bine sa facem spalaturi vaginale pentru ca dezechilibram flora. Gine meu mi-a zis ca vaginul ca si urechea se curata singure (bineinteles cand e totul ok, fara infectii si alte cele). Acum poate se referea doar in cazul meu,dar nu cred.
Tot el mi-a recomandat sa nu folosesc tot felul de geluri intime gen avoane etc. ci sa ma spal doar cu un anumit gel (nu-i spun numele sa nu fie reclama) si din cand in cand folosesc un alt gel pt confort (atunci cand simt asa o mica usturime, sau mi se pare ca secretiile s-au modificat un pic). Ambele sunt foarte bune.

27+ Bogdan Christian

Mergi la inceput