Fulgusori de nov-dec2009(158)-Felicitari RALUCI_B!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Naste Raluci ?

HAI RALUCI!

DPN-ul ei este cu 1 sapt inaintea mea... Gata , azi imi fac bagajul.

36+

http://bd.lilypie.com/iQIrp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

HAI, RALUCI!

Magda 34+ cu Liviu-Rares
si IARINA 31.01.2006
AMR max. 6-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sagetutza spune:

hai Raluci

Multumesc Andre si la noi a ajuns mailul

30+ Nicola-Teodora (deocamdata... mai negociem...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

AM REVENIT CU ALTE POZE DE-ALE BEBELULUI! LA POZE RARES 2...LA SEMNATURA!

HAI RALUCI!!!! CURAJ CA NU MAI E MULT SI O SA ITI STRANGI BEBELE IN BRATE!

sPECIAL PENTRU KRELIUTZA...SI TIZUL FECIORULUI MEU....WELCOME BACK HOME...SA FITI IUBITI SI SANATOSI SI SA CRESTETI MARI!



Lavi, cea mai fericita mami de Rares
RARES SPItAL
Camera lui Rares
Poze
HainuteRares

poze rares 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Lavi e un scump Rares.
Monis multumim pt informatiile de la spital. Deci e bun Garmastanul. Si eu ma mai dau cand imi aduc aminte. Sper sa-mi prinda bine.

Eu ma plictisesc ingrozitor la orizontala. Dar dr nici nu vrea sa ma vada pana la 38 de sapt...minim

36+

http://bd.lilypie.com/iQIrp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaandreai spune:

Ceau fetele,

Noi ca de obicei in week-end mai putin pe forum ca stam mai mult cu tati . Dar cum azi la Timisoara e o vreme de numarat bani sau facut copii, iar noi nu putem presta niciuna din aceste activitati, suntem fiecare cu calculatorul lui

Am citit cateva povesti cu II impresionante. Felicitari tuturor fetelor! Cred ca fiecare poveste in parte este extraordinara, prin simplul rezultat la care duce.

Camy, bun venit acasa. Flavius este un frumos. Abia asteptam si povestea ta despre nastere, dupa ce ne-au dat lacrimile la cea relatata de Sun.

Tiusca si Pishko, felicitari, sa aveti parte de bb-ei sanatosi, cuminti si mancaciosi.

Simina Doamne ajuta ca ati ajuns acasa si sunteti bine. Imi pare rau de experienta pe care ati avut-o in spital, dar fii sigura ca minunea ta mica te va face sa uiti toate experientele negative si vei ramane in minte doar cu amintiri placute. Superbe pozele cu baitza si taticul indragostit de mogaldeata lui.

Avalon felicitari pentru minunatiile tale! Si te asteptam alaturi de noi cat de curand!

RamoC felicitari pt mamica curajoasa care i-a facut singura baita printisorului. Ai reusit sa ajungi cu el la pediatru? Si eu am facut o infectie la ochi! O sa merg maine la oftalmolog sa vad ce imi poate da.

Sexy mummy, felicitari pt bebita grasunica si cuminte. Sa ne mai pui poze noi sa o vedem si noi.

Monis, multumim pentru povestea nasterii. E foarte interesanta pentru noi, cele care inca nu am trecut prin asta. Astept continuarea cu sufletul la gura , mai ales ca si stilul tau de a povesti e unul captivant. Chiar ma gandeam sa nu imi fac tampoane, ca mi-am luat un pachte de Seni (ca doar sunt deja senila ) si ma gandeam ca imi iau cu mine tifon si vata sa le folosesc in caz ca nu ma lasa cu alea. Dar m-ai convins ca mai bine mi le pregatesc de acasa
A propos de programul de zi si noapte, mi-a spus o colega mamica din martie, ca ea ziua nu il lasa pe bebe sa doarma in camera lui, ci il lua cu ea in sufragerie, bucatarie, curte, in fine unde avea treaba, si ca asa s-a obisnuit repede cu unde se face nani mult si bine si unde se sta ziua. Eu cred ca asa voi face, mai ales ca mi-am luat landou si ziua il voi putea tine in landou, iar noaptea in patut.

LauraB, felicitari. Asteptam vesti despre cum a primit-o big sister pe Sophia.

Lavinia bine ai venit acasa. Te asteptam pe forum cu noi teme de discutie, de data asta su cu relatari din proprie experienta

Alinush felicitari! Pana la urma n-ai mai avut asa mult de asteptat.
De Andrutza mai stiti ceva ca si ea parca trebuia sa mearga ieri la doctor si eventual sa ii induca nasterea, nu?

Simonette felicitari pentru apartament. Sa aveti parte doar de experiente frumoase acolo!

LauraG iti tinem pumnii sa fie totul bine si maine scoatem agitatele. Sper ca ne va tine mama ta la curent.

Raluca
pana la urma tot in concediul medicului ai nimerit


Maria 34+ cu Miruna
http://bd.lilypie.com/dYPop3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Daknutza (parca tu ai intrebat), mie imi provoaca nasterea din cauza diabetului gestational. De cand am aflat de el mi-a spus ca nu voi trece de termen.

Raluci, nastere usoara si bebe sanatos!

Bun venit acasa mamicilor si bebeilor!

Mami o sa posteze, dar probabil o va face marti (sau maine tarziu), pentru ca in principiu maine va fi la spital cu socrii mei de dimineata si pana se intampla minunea

Laura 39+ baby Nicholas James

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelix spune:

stie cineva?
a nascut raluci_b?
eu sunt in sapt 39/2 zile...si astept faimosul dop....si inundatia..dupa care..aparitia


LORELIX
DANIEL 38 +
sa fie SANATOS!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

am uitat sa zic de alt item pe care nu l-am avut si pe care, cand l-am primit, l-am apreciat f tare: supozitorul cu glicerina. Eu nu am avut nici in sarcina probleme cu scaunul, dar primul dupa nastere este o... experienta . Am inteles ca si la cezariene - sau mai ales la ele de fapt - e f util, iar la naturale cu.. hemoroizi, nu va mai spun. A fost prima oara cand m-am gandit constient si voluntar ca eu nu vreau la baie . Nu pot sa spun ca supozitorul a fost parfum, dar fara el ar fi fost clar cosmar.

Na, luati si voi din ce am zis ce considerati, ca nu exista reteta universala, mai depinde nu numai de om, ci si de spital etc etc. Eu am scris din ce am tras eu...
Mai revin

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov 2009) poze de azi de ieri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Ce frumosi are odiseea!

Magda 34+ cu Liviu-Rares
si IARINA 31.01.2006
AMR max. 6-

Mergi la inceput