**Zmeurici de iulie-august 2009 (12)**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pony spune:

Giova, stai linistita toti bebeii se sperie.Si al meu se sperie cateodata, mai ales atunci cand este el semiadormit.Eu l-am scos o data pe Raducu in supermarket si a urlat, ce-i drept era mai mic.Acum parca nu l-as scoate in aglomeratie de cand cu porcina asta.
Lucialu imi pare rau ca bebica nu face kk, pe raducu il doare burtica daca nu face.
Eu am recoltat celule pentru 58 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Bb e tare cumintel...papa, doarme, se joaca, isi mananca pumnul, suge degetele.
Eu am aspirat, am sters praful, am mutat ceva prin dulapuri si acum am pus la foc ciorbitza de salata.

Dezamagire pe Marco, nu e zapada la munte. si e asa turbat...il scoate din pepeni pe sot.

Pony si marco se mai speria, cand era mai mic, chiar la inceput, dar nu chiar asa ca Edi.
Scoate un tipat infiorator, ma sperie el pe mine.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Si eva mea se sperie..tare de tot...la fosnet sau pocnete bruste tresare si desface bratele dar nu plange.......si e tare sensibila.......in schimb cand canta orchestra langa urechea ei dormea bustean.....cand merg eu in varful picioarelor si abia respir......se trezeste...brrrrrrrr

va pup fetele



Madalina de minunica Eva-Maria
http://picasaweb.google.ro/lhmadalina/EVAMARIA#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ungaras spune:

Giova, fetita mea se sperie asa, ochii mari, tipa,intinde manutele in sus si corpul lemn. Pediatrul a zis ca e normal ca asa-s bebeii.
Noaptea trecuta dupa baita de la 20:30 a adormit la 1 noaptea in pat cu tati si pana atunci a tot marait.Parca i-am dat cafea.Ma gandesc ca e o perioada deaia, cu crescutul.Nici un semn de dintisori.
Azi am fost amandoua in oras si i-am gasit costumas de craciunita la H&M. E super. Saptamana viitoare mergem sa-i punem cercelusi.Suntem ff nerabdatori.
Vreau si eu sa intru pe contul comun. Activez acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica2008 spune:

fetelor sunt varza DENIS sa trezit la 5 si abia acuma 30 de minute mi_a adormit.adormea la tzatza cand manca cate 20 de minute cand termina era ca nou eu eram din ce in ce mai varza.vreau sa va intreb ceva fetele care mai au copilasi azi m_am uitat in gurita la DENIS sa vad daca mai este ceva nousi surpriza la canini este gingia unflata si tare deasupra si ff alba.acuma eu stiam ca mai intai trebuie sa_i apara aia 2 din fata si canini mai la sfarsit,oare este posibil sa fie doar unflat asa si s_ai apara mai tarziu?saracutul este tare marait isi roade manutele tot timpul chiar si prin somn.
GIOVA si gogosel se sperie cate o data mai usor,spre exemlu azi am trantit usa de la dulapior mai tare si a urlat vreo 5b minute.
fetele eu va las ma duc sa fac o baie calda si sa pap ceva si dupa somn pana nu se trezeste DENIS,SPER MAINE SA AVEM ALT PROGRAM

monica mamica fericita de denis stefan 8.07.2009
http://s603.photobucket.com/albums/tt113/monica2008_album/denis-stefan/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corinna1982 spune:

Monica, si a mea are umflaturi pe gingii dar parca mai incolo spre premolari si sta cu manutele in gura si le roade. Nu stiu ce sa zic...
Giova si Maria se sperie usor si urla ca Edi al tau. Cand o schimb trebuie sa umblu f usor si sa vb cu ea, sa-i distrag atentia. Si la baie la fel, trebuie sa o tin de maini ca altfel are impresia ca zboara.
Maria a facut azi 3 luni si 7300g.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

M-am linistit acum, se pare ca mai toti bebeii fac asa.
Noi initiem rasul in hohote. de 3 zile avem tendinte timide e drept, sunt curioasa cand va izbucni cu adevarat.
Acum ne-am distrat si a ras asa fain.
Corinna la cat mai multe lunitze mariei! o crestere tot asa de frumoasa ca si pana acum.
Monica noua ni se vad centralii de jos de 2 sapt. si uite ca nu ies...cine stie cand va fii, dar de chinuit ne chinuie.
Ungaras mai baga o postare sa vedem daca e activat PM-ul, ca sa trimit datele.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona27 spune:

LA MULTI ANI tuturor celor ce sarbatoresc Mihail si Gavril.Dau si eu maine o felie de tort si un fresh de portocale ca sunt o mihaela.

Giova si Alex al meu se sperie rau la anumite zgomote,printre care si stranutul meu,dar se sperie rau saracutul,plange de iti rupe sufletul,abea il calmez,drept pt care i-am luat frica si ma tin de nas cand stranut.

Scisesem mai mult,dar am uitat sa ma loghez si am pierdut mesajul.
noapte buna


mami fericita cu Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ungaras spune:

Giova, activat.
O duminica frumoasa zmeurici frumoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona27 spune:

Ungaras ti-am trimis eu


mami fericita cu Alex

Mergi la inceput