Protejeaza-ti inima/senioare cu greutate>50kg(40)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ada29 spune:

Tu fete dragi mai intru diseara,poate avem vesti de la Nico.Imi pare rau ca n-a intrat proaspata burtica Lumy.Sunt bucuroasa ca a nascut Avalon,merita pe deplin cei doi flacai,sa fie sanatosi cu totii

Am si azi de facut o declaratie de dragoste,sa nu mai fie gelozii,imi declar dragostea mea pt.Oreste,imi plac la nebunie noile emisiuni,codul lui oreste de pe B1.Eu tot timpul sunt indragostita de cate cineva..e mai frumoasa viata asa

No va pup,

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada29 spune:

Si mie imi plac ciupercile Galli,desi am citit candva ca foarte greu se digera iar la copii se dau numai dupa doi ani.Oare e adevarat?Te pup Galli

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Hmmmm...cu ce sa incep?...

Sunt o floricica de Mai, si imi respect intocmai caracteristicile zodiacale....o tauroaica mica si afurisita, dar dragutza si plina de dragoste atunci cand e tratata cum vrea ea.
Am inflorit pe 9 mai....acum 26 de anisori
Pe Babyboom il astept de....hmmm...s-a facut deja 1 an si jumatate. Dar sunt convinsa ca trebuie sa fie un bb tare special daca lucreaza Doamne Doamne atat la el

Adutza...pe dl Viteaz am hotarat singura sa-l iau dupa ce m-am documentat riguros pe internet si am vazut ca este fff bun in deficitul de faza luteala. Eu am lipsa de progesteron pe fondul SOPC-ului cu care am fost deja diagnosticata.
Am facut 3 luni stimulare in care se pare ca am ovulat dar nu cu noroc...iar dr mi-a recomandat drilling ovarian dupa sarbatori. Intre timp eu am zis sa incerc in pauza asta si ceva naturiste. Iau : Vitex 3cps/zi, extract de mladizte de zmeur 2x50 ml/zi, extract de coacaz negru 50 ml/zi, Omega 3, 2 cps/zi. Tratamentul am de gand sa-l urmez zi de zi, fara intrerupere, timp de 3 luni.




Babyboom...vino la mami...acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

multumim,aduta,pt vot!!!

astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

ada, ellisor, vitex este progesteron, si daca il luati de la inceputul cm. nu va blocati ovulatia? progesteronul nu se ia din z.16 cand se presupune ca a avut loc ovulatia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Simonia
Vitex-ul nu este progesteron....stimuleaza secretia de progesteron, ceea ce e altceva

Pentru cele care nu au deficit de progesteron si il iau doar pentru reglare hormonala....atunci poate... am inteles ca se ia dupa ovulatie. Dar sincer....nu cred ca are Vitex-ul atata forta incat sa inhibe ovulatia. Cel putin in cazul meu.... in niciun caz nu are cum sa-mi afecteze ovulatia. Ba dimpotriva....poate sa mi-o provoace...Doamne ajuta!

Babyboom...vino la mami...acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada29 spune:

Simonia la vitex in prospect scrie"modulator hormonal,echilibreaza raportul progesteron/estrogen prin stimularea secretiei LH implicat in secretia progesteronului de catre ovar in faza luteala si reduce FSh."

La mine progesteron mic si prost in faza luteala,exces de estrogeni(polip endometrial) si un ovar tampitel si lenes cu aspect micropolichistic.Ma gandesc ca pt. mine au facut astia vitex-ul.

Ellyshor,26 ani Am si uitat cum e sa ai douazeci si de ani..Multi inaite sanatosi draga mea si sa vina babyboom cat mai repede.Tu sindromul ovarelor polichistice ai sau ovare polichistice?

Fetelor mi-ati mai spus ca nu va uitati la Dansez,nu stiti ce pierdeti.E o echipa bestiala Radu-Elena,din punctul meu de vedere ei is castigatorii.Elena e perfecta,frumoasa rau,talentata,tot ce vreti.Radu e.. Ma da' nu stiu cine-i Radu asta? ce vedeta e? cum de nu l-am mai vazut?Nico,pentru perioada de covalescenta m-am gandit ca-l pun pe Raducu la pachet cu funda rosie si via Turcia. E numa' bun de pus pe gauri pardon rana. Sa vezi ce priza face. Ti-l las pana marti,marti il trimiti tu la Amy. Ce zici Amy,iti strica un pansament?

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Adutza....din pacate pentru mine...am Sindromul ovarelor polichistice
Si asta desi testosteronul a iesit in limite cat de cat normale, desi spre limita superioara si glicemia...la fel...
In afara de progesteron care mi-a iesit mic si de raportul LH/FSH aproape de 3...restul analizelor hormonale au iesit bine Doamne ajuta!

Dar raportul LH/FSH....a fost decisiv...mai ales coroborat cu echografii in zilele ovulatiei...cand ovarele erau pline de foliculi mici...dar niciunul dominant....adik...lipsa ovulatie!

Babyboom...vino la mami...acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada29 spune:

Ellyshor 9 Mai?
Ziua de 9 mai are pentru poporului romān o tripl#259; semnifica#355;ie. Pe lāng#259; Ziua Independen#355;ei proclamat#259; īn 1877, romānii s#259;rb#259;toresc Victoria Coali#355;iei Na#355;iunilor Unite īn cel de-al Doilea R#259;zboi Mondial la 9 mai 1945, dar #351;i Ziua Europei.

Stiam ca mai sarbatorim ceva in aceasta data,normal ca ziua ta o sarbatorim prima data.Bem patru pahare.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Si acum...sa trecem la chestii mai serioase!!!

Deci...domnul Radu Valcan...acest exemplar magnific...este prezentator la Acasa Tv, la emisiunea Povestiri adevarate de la 17.30


Inainte de a intra in televiziune a fost....bineinteles....MODEL...nici nu putea fi altfel la cat de papusa Barbie e

Adutza...ne asemanam....si eu ma indragostesc des...pt ca, exact cum zici si tu...viata e mai frumoasa asa
Dar....bineinteles...puiul meu ramane prima, eterna si cea mai mare dragoste a mea

Babyboom...vino la mami...acum

Mergi la inceput