Protejeaza-ti inima/senioare cu greutate>50kg(40)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ada29 spune:

Neata frumoaselor,

Poftiti la cafeluta

Nico fata curajoasa.Bine ca ai scapat,te asteptam cu detalii.

La Multi Ani tuturorMihaelelor si Gabrielelor cu ocazia onomasticii.


Lumy,ce frumoase indeletniciri ai.Pup baietii


Ellyshor,nicaieri nu scrie ca drillingul ar afecta rezerva ovariana dar citeam undeva pe aici,de fapt fetele aveau o temere,ca nu cumva dupa ce l-i s-a umblat la ovare asta sa fi dus la cresterea fsh-ului,era o teorie mai mult.Tu ai luat metformin sau siofor pt. ovulatie? Cu siguranta cu un endocrinolog bun o scoti la capat

Azi nu mai vorbesc de pansamente ca Ellyshor isi sfinteste casa

Mona,incepe azi lucru.O saptamana usoara sa ai

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

La multi ani!!!
sa aveti parte de multa sanatate,fericire si implinirea tuturor dorintelor,dragele noastre mihaele - micomic si cinezee.


astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

Citat:
citat din mesajul lui guzelnico

Bun seara, fete dragi!

Am fost curajoasa datorita voua si m-am dus pregatita sufleteste.
Dar un lucru e cert: NU SUNT FAN LAPARO! Dar as putea deveni fana lu' Raducu. Stie el saracu' ca intenionam sa-l trimitem cu "posta" catre diferite destinatii?!

N- am putut intra mai devreme la voi, m-am simtit super- naspa. Am zis c-o mierlesc, nu alta. De la clinica am venit in jur de unu-doua, cred, ca o floare. Dar, in timp, organismul meu a reactionat nasol la gazul acela. Nu simt deloc durere la gaurele, nu simt durere la umeri/ diafragma. In schimb aveam o amorteala acuta (daca pot spune asa) la maini si picioare. Acum vreo ora am venit de la spitalul de langa noi, ca deja nu mai puteam sa-mi misc picioarele, tremuram din toate madularele si aveam o stare de lesin infioratoare. Mi-au bagat o butelcuta de vitamine si mi-am mai revenit. Am ramas doar cu amorteala, mai usoara, ce-i drept, la maini si genunchi.

Revin cu detalii tehnice despre interventie maine, acum abia scriu. Nu prea ma asculta degetelele.

Va multumesc inca o data pentru sustinere si va iubesc de-adevaratelea!


FVL Heterozigot; FVR2 Heterozigot; Bfibrinojen Heterozigot; MTHFR A1298C Heterozigot



draga nico-nasico,imi pare rau,dar cred ca ar trebui sa iei vreo 3zile vitamine, calciu si magneziu, pt a te pune mai repede pe picioare.
te rugam sa ai grija de tine, sa te odihnesti cat mai mult!


astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

ada,multumim pt cafea!
asteptam si restul gashtii sa fie prezenta.

astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada29 spune:

Galli vorbeste in soapta sa nu-mi trezesti sotul.Si pe Nico.(nu ca ar dormi impreuna.. Daca se trezeste soata iar incepe cu poezia;"e duminica dimineataaa si tu n-ai somn",parca pe creierasul meu il intereseaza ca-i duminica...dimineata sa fie

Nico poate dormi azi mai mult,a fost tare curajoasa Oare doctorasul ala tanar si frumos a rezolvat-o?

Nu va mai zic ca mi-e dor de Soricica si de Meni ca stiti deja.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

Buna dimineata, frumoaselor.
La munti ani Micomic si Cinezee. Sa fiti iubite, sanatoase si sa dea Dumnezeu sa va indeplineasca dorinta de a avea un bebe cat mai repede.
Ms de cafeluta, tare buna asa dis-de-dimineata.

_
Nu judeca niciodata pe nimeni, nu se stie cand viata te pune in postura celui pe care acum il judeci.
http://lt2f.lilypie.com/cxxkp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

Draga nasica, citeam pe la paginile cu Tutunaru si scrie sa papi 6-8 carbuni pe zi ca sa nu mai fii balonata. Si papa si niste vitamine, nu au de ce sa-ti faca rau.
Dragelor, eu ma duc sa fac paine de casa. Mai intru.

_
Nu judeca niciodata pe nimeni, nu se stie cand viata te pune in postura celui pe care acum il judeci.
http://lt2f.lilypie.com/cxxkp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

Citat:
citat din mesajul lui guzelnico

Bun seara, fete dragi!

Am fost curajoasa datorita voua si m-am dus pregatita sufleteste.
Dar un lucru e cert: NU SUNT FAN LAPARO! Dar as putea deveni fana lu' Raducu. Stie el saracu' ca intenionam sa-l trimitem cu "posta" catre diferite destinatii?!

N- am putut intra mai devreme la voi, m-am simtit super- naspa. Am zis c-o mierlesc, nu alta. De la clinica am venit in jur de unu-doua, cred, ca o floare. Dar, in timp, organismul meu a reactionat nasol la gazul acela. Nu simt deloc durere la gaurele, nu simt durere la umeri/ diafragma. In schimb aveam o amorteala acuta (daca pot spune asa) la maini si picioare. Acum vreo ora am venit de la spitalul de langa noi, ca deja nu mai puteam sa-mi misc picioarele, tremuram din toate madularele si aveam o stare de lesin infioratoare. Mi-au bagat o butelcuta de vitamine si mi-am mai revenit. Am ramas doar cu amorteala, mai usoara, ce-i drept, la maini si genunchi.

Revin cu detalii tehnice despre interventie maine, acum abia scriu. Nu prea ma asculta degetelele.

Va multumesc inca o data pentru sustinere si va iubesc de-adevaratelea!


FVL Heterozigot; FVR2 Heterozigot; Bfibrinojen Heterozigot; MTHFR A1298C Heterozigot



Deh mai nasico, tb sa o incerci si pe asta .
Sa ai grija de tine si sa te odihnesti.
Sa te rasfeti cu cockteil-uri cu vitamine .

http://lbdf.lilypie.com/YhfVp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

Neatza la fete cucuiete si fara somn !

Parese ca la mine s-a dus somnul mult de dimineata..pe la 5.30 incep sa ma trezesc, iar pana la 8 ma invart de pe o parte pe alta....

Da frumoase indeletniciri, bine zis!

Azi e zi de rasfat, in sf ajung si eu la coafor, sa ii mai dau o forma pletei. Leneveala.
Sa vedem dc bucataresc ceva azi sau nu.

Ah foarte buna cafeaua!!! Multam



http://lbdf.lilypie.com/YhfVp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinake spune:

Buna dimineata!

LA MULTI ANI MIHAELELOR SI GABRIELELOR de ziua numelor! Si mai ales, LA MULTI ANI, Micomic si Cinezee! Numai sanatate, bucurii si noroc!

Nico, sper ca astazi esti mai bine! Eu dupa laparo, am luat cateva picaturi de ulei de ricin si am scapat de balonare. Are gust cam rau, dar e ff eficient. In prima zi aveam o burta de spuneai ca-s in luna 5 de sarcina, dar imediat dupa ricin, am scapat de balonare! Multa sanatate! Asteptam detalii si vestin bune, desigur!


Pe mine ma dor sanii de nici nu pot dormi pe burta, dar rau-rau de tot. In fiecare luna ma dor inainte de urati, dar acum nici nu suport sa-i ating. O fi ceva legat de progesteron??????

http://www.pregnology.com/ovuticker/28/5/13/9/21/2009.png

Mergi la inceput