Mamici si Gravidute ITALIA (62)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Buna fetele!!!

Andreea ce burtica frumoasa ai, arati foarte, foarte bine!!!Imi faci pofta si mie..!!!dar mai astept vreo juma de an!Ce imi placeau si mie cursurile...e bine cand socializezi cu toate burticile de acolo!

Kemsy ce mare s-a facut Loris, e un scump! Si mie mi se pare ca seamana cu tine!Felicitari pentru masina!

Katia felicitari pt progresele cu gradinita!!! E bine ca Giulia s-a adaptat asa repede!

Roxali imi pare rau ca ai asa probleme..e viata in sine destul de grea macar atunic cnd se trage in doi pare mai usor de trecut peste tot.Sper sa-ti rezolvi prolemele asa cum crezi tu ca e mai bine pt tine si familia ta!

Stefania multi si capul sus!!!Ne regasim cam toate in cuvintele tale, mai devreme sau mai tarziu am trecut sau trecem prin asemenea proleme! Singuratate( desi suntem inconjurate de familie), neputinta de a face mai mult, vise care nu se mai implinesc...sentimentul ca traiesti degeaba!!!Trec cu micile bucurii ale vietii...vin altele si tot asa!
Cateodata zis ca daca nu veneam niciodata aici poate imi era mai bine...cine stie???

Am vazut si poze cu Ely si Denise care s-a facut mare si scumpa foc!!!!

Bionda iar cu chilotii moartea pasiuniiparca prin sarcina aveai ce aveai cu ei!!!lasa si tu problemele la o parte si cocolosestete langa sotul tau sa vezi cum trec toate!!!Lasa-i in pace pe cei care "zic" ca au case si masini si de toate( cine stie in cate datorii or fi bagati- zic si eu asa ca sa nu mor de ciuda )..ne-o veni si noua randul intr-o zi sa ne fie mai bine, nu??

Federica

georgiana

mamica de Giulia
7 luni
poze Giulia
nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Stiam ca mai vroiam sa intreb ceva: ce facem fetele ...vaccinam sau nu copii/si pe noi impotriva virusului?Ia spuneti-va parerea aici!!!



georgiana

mamica de Giulia
7 luni
poze Giulia
nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bionda spune:

Fetelor azi ampacatuit si eu,am facut un pui la cuptor cu niste cartofi gratinati iar acum ca de obicei ma munstra constiintaehh cre ca se merita o zipe saptamana sa mananci fara sa-ti para rau dar problema e ca lamine sunt mai multe zile din astea

Sa va zic acumdespre bebe,il tot plimb prin casa in speranta ca poate o sa invete sa mearga dar el dupa cateva ture se pune in cur sinu mai vrea,altii la varstalui daca nu merg macar stau in picioare el nimic pur si simplu nu vrea sa incerce,banuiesc ca este greseala mea ca l-am obisnuit in brate sau poate e ereditar atat eu cat si sotul meu am mers dupa un anisor.

Cu grip asunt de acord cu Stefi ca nu este atat de grav pe cat mediao face sa para,ce nu fac astia ca sa isi vanda ziarele sau latv sa aibe audienta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

wow ...asta da activitate
va pe toate...

revin mai tarziu, ca acum nu ma lasa stefy...e calare in spinarea mea..si mi-e frica ca o sa cada..
ioana pai cu listuta asta ma cam incurc eu..nu vezi ce mai combin..l-am bagat si pe M.J...oare cum am reusitmacar daca as avea ceva cu el ..dar recunosc ca nustiu decat de la tv ca a fost talentat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bionda spune:

La multi ani Federica

Nu stiu ce sa zic legat de vaccin,ma intrebat si pe mine pediatra daca vreau sa il fac,pe 18 cd am programare treb sa ii zic si daca e cazul il facem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

gata am revenit:)
Stefy-asa da activitate pe aici! bine zici!
cu Michael si eu am incercat si l-am pus dar nu se vede numai cind dai la vizualizeaza semnatura si il vezi numai tu si intra numai linkul....asa ca mai bine il scoatem
eram fain daca se vedea cum se vede la vizualizza
Georgy-bine ai revenit!
ce mai face Giuliuta?
de vaccin eu nu ma agit,zic mereu ca cine a murit din cauza asta au avut si alte patologii pe linga si nu au rezistat
iar vaccinele se spune ca mai intai se fac pt cine e a rischio cu tot felul de boli si apoi ceilalti
deocamdata nu ma agit
Cami-antonia-o pt Alina-D-zeu sa o ajute sa treaca cu bine peste operatie
Stefy-hai ca pina scriam eu s-a vazut si poza cu Michael,cind vrea intra cind nu nu
Bionda-eu maninca orice dar putin
si cum nu am rabdare sa maninc,maninc f repede si ma satur una doua:)
eu pacatuiesc cu pringles de tot felul de gusturi
Snow-sper ca pui pozici sa va vedem
f bine ca te-ai ingrasat ca erai destul de slaba
Chiccutza-petrecere frumoasa si asteptam poze
Berarpiri-vino la semnat condica
pe unde esti? da un semn si tu



Mami de Giulia -20/06/07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

Citat:
citat din mesajul lui snowbunny

ce sa mai zic...De cand sunt la romanica m-am ingrashat kteva kile...sper sa le dau jos in curand :))) in fine..

Ce sa zic momentan bine acasica.EXAGERAT de scump TOTUL...nu vreau sa ma gandesc cat am cheltuit de knd am venit in fine.Eu putin racita.Alex se joaca o sa pun nishte poze in curand



REvin..

le dai kilele jos stai linistita..important e sa-ti pui ambitia ..stiu ca e greu pana incepi daca trec vreo cateva zile si mai ales daca vezi si rezultate iti faci curaj sa mentii... dar atata timp cat nu ai mintea limpede ,cand esti plin de griji..nu-ti reuseste...
asta deobicei e legata si de cum stai emotional (cel putin din punctul meu de vedere) eu in perioada asta gaseam consolare in mancare .... deh, de unde altceva... barbat la munca


sincer, nici nu vreau sa stiu ce ne asteapta in ro cu preturile...

sanatate si asteptam sa revii si cu pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

fetelor la ce v-ati gindit cadouri de craciun pt copilasi?
eu am vazut si mi-a placut mult bucatariapt piti mai ales ca e cu hello kitty
nu e nici asa scumpa si pe atunci sigur se mai ieftineste sotto le feste
voi ce idei aveti?




Mami de Giulia -20/06/07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Ia priviti-mi mandruta:asa vorbesc eu...

Katia nu am vazut bucataria ca nu mai am parola!!!S-a sters din PM!

Giuliei ii ies in sfarsit dintisorii de sus...e putin maraita dar macar doarme bine si mananca.Nu ma plang!!!

Eu i-am luat sapt.trecuta o jucarie care se impinge si cu multe utoane si luminite si am zis ca pana la Craciun nu-i mai iau nimic , sa vad daca ma abtin! Eu ma gandeam la un ursulet care canta ca ii plac tare cantecelele !

Bionda ce de bunatati faci tu acolo...eu asa o lene am de gatit!!!!



Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009)
7 luni
poze Giulia
nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Georgy-ce dulce e gogosica
si ce frumos ride cu 2 dintisori:))
linkul intra fara parola;) am scos parola sa puteti vedea
spuneti daca nu intra sa pun din nou



Mami de Giulia -20/06/07

Mergi la inceput