Fiv in Ungaria 73

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KiraClara spune:

Avalon, felicitari! Sa-ti traiasca baieteii si sa iti aduca toata viata numai bucurii!


Goggy, AH ti-a propus doctorul sau ai cerut tu?



Sorry, dar nu imi amintesc ce comisioane am platit la retragere de numerar in Budapesta. De partea asta s-a ocupat numai sotul meu. Pot sa il intreb daca mai stie el si o sa scriu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Isa78 spune:

mirela2, felictiari, ma bucur pt reusita ta. Sa ai o sarcina usoara si la tremen.
patricia, eu sunt relativ ok. Azi noapte m-am trezit pe la 4 de am dat la rate si acum incerc sa-mi revin.

Va pup pe toate si astept numai vesti bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariada spune:

Mirela2, bravo fata! Super veste! Trebuie sa fii in culmea fericirii!
Goggy BAFTA MAXIMA, sa fie cu ochisori!
Felicia MULT, MULT SUCCES MAI DEPARTE! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna fetelor!

Mirela ce tren merge la Szeged, ca eu nu am gasit decat pana in Arad. D-na Gyongyi mi-a spus ca ar exista microbuze de la gara.

Pupici

Dumnezeu este alaturi de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KiraClara spune:

Citat:
citat din mesajul lui sophie76

KiraClara , imi pare enorm de rau pt esecul tau la FIV, dar totusi faptul ca ai obtinut rezultate atit de bune zic eu ca e incurajator ,si daca posibilitatile financiare iti permit sigur vei avea sanse de reusita in viitor. Si zic eu ca poti sa l pastrezi pe Kovacs, deja iti cunoaste istoricul si a doua oara sigur veti da lovitura.
Referitor la plata, chiar azi i am scris lui K intrebindu l daca pt procedura FIV pot plati cu cardul sau direct in euro , iata raspunsul lui:
"Cash or card payments are both accepted" si ma linistisem , dar acum m ai bagat iar la idei.Eu cu banii nu stau f pe roze si nu mi suride sa retrag numerar la Budapesta ca sigur sigur te indoaie la comisioane de retragere, asa ca ii voi plati in eur, parca a mai zis cineva pe aici ca a platit direct lui in euro.Desi nu mi se pare corect sa ti comunice ca accepta card si apoi sa ceara cash
goggy, felicia tin pumnii in continuare pt voi si va astept cu vesti super bune!
goggy, cum l ai convins pe K sa ti puna 3 embrioni? desi eu chiar daca il conving pe K nu stiu daca imi pot convinge sotul care are o fobie, sa nu aiba tripleti, ce ti e si cu barbatii astia, mie mi e frica ca nu se prinde nik ,lui i e frica de tripleti

sophie


Sophie sa stii ca sotul tau nu e singurul cu probleme de "tripleti" daca il convingi sa puneti 3 sa imi zici cum ai facut ca poate aplic si eu metoda ta ...

Poate tie iti accepta plata cu cardul, ca vad ca totusi nu e regula sa iti refuze cardul, avand in vedere ca lui goggy i l-a acceptat. Deci, poate la tine merge cu cardul. Eu oricum m-am hotarat ca data viitoare sa merg cu cash ca sa elimin suprizele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patricia spune:

Fetelor, eu de maine incep stimularea cu Gonal, dar am o durere enervanta in git. Ce sa iau? Sper sa nu ma ia acum raceala, tusa.........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

iza, pls tu ce valoari ai avut la beta?
cum te simti?

de Craciun vom fi 2 in 1!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Inainte de ET l-am intrebat pe Kovacs daca AH i se pare a fi o optiune valabila pentru noi, avand in vedere ca suntem la Fiv 3. Mi-a spus ca este un aspect pe care trebuie sa-l discute cu embriologul, pentru ca el este cel care decide si revine cu raspuns. In momentul in care m-am dus sa-mi vad odraslele la microscop, Kovacs mi-a spus ca embriologul deja facuse AH.

Legat de cei 3 embrioni, nu a trebuit sa duc munca de convingere, era cumva logic. Adica, aveam 4 embrioni dintre care unul slab, 2 buni si unul foarte bun. Erau doar 2 variante:
-transferam 2 ( unul f bun si unul bun ) si lasam 2 sa vedem daca ajung la blasto ( unul bun si unul slab )- sansele erau aproape 0 sa ajunga la blasto si aproape 100% sa-l pierdem pe cel bun
-trasnferam 3 ( unul f bun si cei 2 buni ) si il lasam pe cel slab sa evolueze, poate ne face vreo surpriza. La cum arata in Z3, nu se punea problema congelarii, pt ca erau bani aruncati pe fereastra.

Ne-a spus ca e decizia noastra dar ca el ar transfera minim 2 . Minim 2 pentru mine inseamna 3 .Oricum asta aveam de gand, deci am rasuflat usurata.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RETAM spune:

Fetelor va pe toate
Mirela felicitari pt sarcina si sa fii ok pe toata perioada ei
Irina poate poate ai noroc sa fie
Eu sunt deja pe ultima 100 de metri vineri 13 voi fi din nou la Zadori si daca e ok 1n 17 ar trebui sa incepem stimularea
Am facut acupunctura am fost la sovata la bai eu sper ca le-am facut pe toate
isa mult noroc la
Laura nastere usoara
Googy sa ramana cu tine toti
Am si eu aceeasi intrebare daca de la Arad voi gasi microbuz pt szeged?
Samira sa te refaci cat mai repede
De ce ati platit 520000 de ft la K la budapesta s-a scumpit procedura saa ati facut ceva in plus ? la debrecen eu am platit de fiecare data 335000 si am vazut ca mi-au facut si AHA
Am comandat gonalf de pe net la 85 lei fiola de 75 ui credeti ca am iesit ma ieftin decat la unguri?
Acum va las si va pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

retam si violeta

stiu ca au fost fete care au venit de la bucuresti cu trenul pana la szeged cu schimbare la vama sau cam asa ceva, nu stiu sigur ce si cum, dar mai cautati.

retam legat de pretul medicatiei, e mult mai scumpa la szeged, iar legat de pretul procedurii fiv, aceasta difera de la clinica la clinica adik KALI Budapesta e mai scumpa decat KALI Szeged.



de Craciun vom fi 2 in 1!

Mergi la inceput