Guvernul Croitoru a cazut ... what is next?

Raspunsuri - Pagina 34

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
Citat:
citat din mesajul lui capcaunul
Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
Si mai adaug ceva: m-as fi asteptat ca avand in vedere trecutul lui Dinescu, cenzura, baietii de la Secu etc, sa aveti mai mult respect pentru poet. Asa aiuristic, slobod la gura, glumet cum il stim. Pentru trecut, daca asta va spune ceva. Insa, de la cine sa ceri?

pentru desconsiderarea userilor care nu au aceleasi optiuni politice ca ale tale.

Dragalasule, eu vorbeam de dizidenti. Daca stii care e intelesul acestui cuvant, nu mai insista.

Dragalaso, eu nu stiu ca intelesul cuvantului dizident sa includa si tolerarea oricarei mitocanii spuse de purtatorul acestei etichete. Trecutul nu este o scuza pentru erorile prezentului. Respectul il am pentru Dinescu poetul si Dinescu revolutionarul din '89. N-am respect pentru Isterescu de la ReaCetatea TV.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Pentru cine mai avea cineva indoieli al cui joc il face Mircea Geoana:

http://www.hotnews.ro/stiri-politic-6442789-audio-mircea-geoana-intalnire-taina-moscova.htm

"Exista informatii ca Mircea Geoana a efectuat o vizita secreta la Moscova la data de 27 aprilie 2009. A plecat cu un avion privat, vizita a fost aranjata prin intermediul lui Boris Golovin, fost spion rus cu afaceri in domeniul energiei in Romania, apropiat de Viorel Hrebenciuc. Scopul era obtinerea unei intalniri cu Putin sau cu Medvedev pentru lobby si sprijin. Geoana s-a intalnit doar cu un consilier de la Kremlin si n-a fost ceva oficial, ci undeva in apropiere de Moscova. A obtinut promisiunea ca va fi ajutat financiar si prin toti vectorii de influenta din Romania. "

Cititi tot articolul si interviul in care Diaconescu a confirmat aceasta vizita pe care PSD-ul o negase intr-o prima faza.


Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Draga Alina,dupa cum spuneam si la subiectul special creat pentru ca cetatenii indignati sa protesteze impotriva unui videoclip de campanie reusit dupa parerea mea-la precedentele campanii echipa lui B era parca mai creativa-,nu are rost sa te mai superi acum.Mai este doar putin si dictatoru cade de la putere.Conform tuturor sondajelor,el pierde in turul doi si daca ar candida un necunoscut.Epoca lui s-a incheiat.Gata.Dictatura si cenzura si abuzurile impotriva cetatenilor de buna credinta vor inceta.Va ajunge la inchisoare.Opozitia nu va mai exista.Pentru ca totul va fi minunat.Romania isi va expulza cetatenii alcoolici,drogati si prostituatele si va trimite primul om in cosmos.Va ajunge una dintre marile puteri ale Europei.La televizor vom afla numai despre faptele nemaipomenite si nemaivazute ale noului presedinte.Se va infaptui revolutia bunului simt.Nimeni nu va mai jigni alegatorii.Nimeni nu va mai arunca zoaie liberale peste ei.Pasarile vor canta din nou la ferestre,ploaia se va opri ,soarele va straluci.Traiasca noua Romanie scapata din ghearele dictatorului!
Mi s-a parut mie sau Orban era cam euforic aseara??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Ludovicu strikes again
http://www.hotnews.ro/stiri-politic-6441799-ludovic-orban-propun-mircea-geoana-pentru-trimis-cosmos.htm

Cu ce "strikes" Orban de aceasta data? Cu faptul ca aminteste ca PD-L si PSD isi datoreaza scorurile de la alegerile parlamentare in buna parte si promisiunilor cu totul nesimtite facute in campanie? Facute cu un cinism absolut, in conditiile in care cei care le faceau stiau precis ca nu au cum le indeplini?

Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
Putin imi pasa daca votezi tu sau altii cu Vadim, Becali, Crin, Basescu et co. N-are legatura. Va respect optiunile.



Da, curat respect cand putin iti pasa!
Ingrid, ai incurcat vorbele...



Nu am incurcat Rufus. Eu respect optiunile fiecaruia la vot, ce, am sarit cum au facut altii aici ca se voteaza pe Geoana, bla-bla? Nu. Mai departe nu ma explic, ca mi-e lehamite. Daca nici tu n-ai inteles...




Ingrid, nu m-am luat de tine vis a vis de optiuni sau atitudini...spuneam, doar, ca nu poti respecta pe cineva si putin sa-ti pese de el. Este o greseala de exprimare si am vrut sa sune a gluma. N-am reusit, scuze.

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


Lasa Rufus, ieri mi-a plecat simtul umorului in delegatie. Azi s-a intors.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
Citat:
citat din mesajul lui capcaunul
Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
Si mai adaug ceva: m-as fi asteptat ca avand in vedere trecutul lui Dinescu, cenzura, baietii de la Secu etc, sa aveti mai mult respect pentru poet. Asa aiuristic, slobod la gura, glumet cum il stim. Pentru trecut, daca asta va spune ceva. Insa, de la cine sa ceri?

pentru desconsiderarea userilor care nu au aceleasi optiuni politice ca ale tale.

Dragalasule, eu vorbeam de dizidenti. Daca stii care e intelesul acestui cuvant, nu mai insista.

Dragalaso, eu nu stiu ca intelesul cuvantului dizident sa includa si tolerarea oricarei mitocanii spuse de purtatorul acestei etichete. Trecutul nu este o scuza pentru erorile prezentului. Respectul il am pentru Dinescu poetul si Dinescu revolutionarul din '89. N-am respect pentru Isterescu de la ReaCetatea TV.


Dinescu nu e mitocan. Si imi pare rau ca nu a devenit, cel putin se asorta cu bascaliile scuipate de Solomon si aplaudate de restul. Dinescu este ceva in Romania, Solomon un r...t cu ochi a carei unica preocupare a fost sa-l stearga pe marele Basescu de scamele de pe rever si sa ia mana poetului de pe Basescu, vezi Doamne, il manjea. As rade, daca n-ar fi de plans.
Noi romanii, am devenit maestri din a-i reduce pe oamenii de valoare din tara la nimic. Ne laudam ca da, ii respectam pentru ce au facut, dar cand nu suntem de acord cu ei, la gunoi. Acolo sa stea.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Testul din EVZ functioneaza, l-am incercat si eu mai demult si a dat rezultatul asteptat! :)



M-am lamurit.

Basescu ne-a urat, in urma cu 5 ani, www.flickr.com/photos/sutu/4093444346/" target="_blank">"sa traim bine".
Nu a mintit.
Astazi a precizat si cind. www.flickr.com/photos/sutu/4093444318/" target="_blank">"Peste 15-20 de ani". (asta in varianta optimista, in care acel "noi" ne cuprinde si pe noi :).

Pozele-s de-aci: http://sutu.ro/2009/11/10/traian-basescu-2004-2009/
Iar "premonitia" de-aci: http://www.gandul.info/politica/basescu-la-etno-tv-in-15-20-de-ani-vom-trai-extraordinar-ce-spune-despre-patriotism-dragostea-de-mama-si-agricultura-plus-un-caraghios-de-poet-5096064


Triunghiul portocaliu *

www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details


Si la mine a functionat. Tot Antonescu a iesit.
Am urmarit secvente din emisiunea de la Etno tv, textul cu 15-20 de ani imi aminteste de Brucan. Intr-o prima faza.
Nu mai comentez nimic legat de Dinescu, iar mi se ridica tensiunea.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Daca Solomon este un personaj cu care nu trebuie sa ne pierdem vremea aici(sterge revere ca sa i se stearga si lui la Curtea de Conturi excesele absurde cu banul public,dar ce sa faci daca oltenii sunt de acord)dl. Dinescu se vrea admirat dar nu este hotarat pt. ce: ca boier la Cetate(e mai greu pt. ca nu a mostenit-o de la stramosi), ca poet (a mai publicat?),ca analist nu este impartial,ca baiat haios si-a cam iesit din mana de cand semneaza state la Vantu,etc.
Daca s-ar concentra pe o singura directie sigur ar fi mai convingator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Nu ne-am fi pierdut vremea cu Soloman daca acest gen de comportament deplasat si parca rasarit din negurile trecutului nu ar fi fost incurajat de Presedinte, si de elita PD-L, aflata in acel moment pe scena.

Ce cauta Dinescu acolo:
"De ce ma aflam acolo? E ca si cum m-ati întreba cum de eram acasa. Eu acolo locuiesc. (...)
Primarul din Cetate, PSD-ist, m-a anuntat ca vine Basescu. Singurul spatiu în care se putea organiza un miting e în port.
Eu acolo am casa si am închiriat si restul teritoriului, asa ca am fost întrebat daca nu vreau sa vorbesc la adunarea lor, în calitate de gazda. Am refuzat: nu pot sa-l laud, dupa ce-l înjur la televizor. (...)
Eu eram prezent la miting, când primarul Craiovei a început sa spuna ca exista în presa niste maimute care-l înjura pe Basescu, e Mircea Dinescu pe care o sa-l trimita în Bulgaria, chestii de-astea. Pai, când vine cineva la mine-acasa si ma scuipa-n ochi, e normal sa stau «pitulat în boscheti», cum spunea primarul pe scena? N-am stat eu pitulat nici pe vremea lui Ceausescu, sa stau pitulat pe vremea lui Basescu?".
http://www.gandul.info/interviurile-gandul/interviurile-gandul-mircea-dinescu-dupa-umilinta-de-la-cetate-nici-ceausescu-nu-m-a-scuipat-in-ochi-din-pacate-basescu-a-luat-o-razna-5093682

Dinescu - Basescu
"totul îi deosebeste. Îi deosebesc faptele lor în situatii extreme, acele situatii neelectorale, fara public, în care te confrunti singur cu elanul si cu lasitatile tale, cu riscul direct, curajul, constiinta si caracterul.

Îi deosebeste relatia cu fosta Securitate, de pilda. Unul a fost urmarit si arestat la domiciliu, celalalt a fost colaborator.

Îi deosebeste relatia personala cu semenii. Unul a dat interviuri în Liberation si Europa libera, periculoase pentru el si familia lui, celalalt a dat, în Anvers, sau la Constanta, la sosirea din voiaj, rapoarte periculoase pentru ceilalti. Sau, cel putin, stim sigur ca folositoare nu erau.

Îi mai deosebesc multe, dar chiar daca ar fi numai atât, sunt destule. Traian Basescu ar fi trebuit sa-si dea seama – mai ales el – ca a te ciocni cu încarcatura simbolica a lui Mircea Dinescu are ceva din ideea proasta de a lua tramvaiul în mers, din fata."
http://voxpublica.realitatea.net/politica-societate/dinescu-si-basescu-13036.html



Basescu si-a pierdut instinctele de animal politic.
A refuzat sa dea mina cu Dinescu, l-a preferat in schimb, in acea imprejurare, pe un personaj insalubru ca securistul Gigi Netoiu.

De fapt, Basescu saracul a fost sincer, chiar acestea sint preferintele sale intime.

Ma mira insa ca sint si ale unora dintre voi.



Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Lory, chiar crezi ca asa va arata Romania dupa ce va cadea Basescu? Nimeni nu crede asta, te asigur. Noi cetatenii indignati, suntem indignati de lipsa lucrurilor simple. Crezi ca eu cred ca Geoana imi va da un loc de munca (pe care nu il am si pe care il caut cu foarte mare indarjire) asa cum promite? Dar sigur stiu ca atatea greseli cate a facut Basescu in ultimul timp nu ar trebui sa mai faca nici un presedinte in tara asta. Eu eram pro Basescu. Pana a inceput sa dea cu batul in balta. Ar trebui sa fiu inconstienta sa sustin un om care are atatea raspunsuri de dat si care se ascunde. Care face clipuri electorale comice de genul Divertis si are impresia ca noi, cetatenii o sa ne distram, si o sa uitam ca nu avem locuri de munca, ca economia-i pe duca, ca avem un sistem medical in paragina si asa mai departe.



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

www.alexdamian.com/" target="_blank">Sa-l ajutam sa lupte...

ABSOLVENTE!!!!

N-AVETI UN LOC DE MUNCA PENTRU MINE?!

Mergi la inceput