Guvernul Croitoru a cazut ... what is next?

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Ar putea cineva sa ma lamureasca care este substratul acestei lupte absurde pt. un PM care nu pare sa fie prea important in aceasta perioada?
De ce se cramponeaza asa zisii majoritari de KJ pe care sigur unii nu il vor dori dupa alegeri,asa cum au si declarat?
Nu pot sa cred ca sunt atat de tampiti incat sa o tina pe a lor numai din ambitie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Sirimie din ceea ce a zis Basescu cu cenzura poti intelege si asta:

Eu nu l-am cenzurat pe Dinescu, asa cum ar fi facut-o in situatii similare (si cum au facut-o de altfel, de multe ori) Iliescu sau Nastase.



Nu iti amintesti cum vorbea Dinescu pro Basescu acum 5 ani? Cine crezi ca l-a cenzurat?

Citat:

Si adevarul este ca Basescu nu a cenzurat niciodata nimic si pe nimeni din media. I-a lasat sa se zbenguie in voie, ceea ce nu s-a intamplat niciodata pe vremea PSd-ului.



de unde stii?



Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Oh, ba da!
Asa cum se pregatesc acuma s-o puna de-o lege care schimba "legea de functionare a guvernului pentru a-l lasa pe Boc sa faca bugetul", maine poimaine cine stie ce fel de lege or sa scorneasca?

Da, nu-i asa? Majoritatii asteia democratice ii place sa creeze precedente periculoase.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffin spune:

De fapt, dupa cum se vede, nici nu mai avem nevoie de guvern. Geoana s-a prins ca e pe cai mari acum, de cand i-a aburit pe liberali si are majoritate falsa in parlament.
Acum e timpul sa dea decrete, sa modifice legi, sa interzica candidatura cetatenilor cu B la presedentie, sa il puna pe Hrebenciuc sa ia chiria la deputati si senatori ...
In conditiile in care marele expert de renume mondial Olteanu e la butoanele Bancii Nationale... Romania a devenit o tara incredibil de amara si trista. Spectacolul sa continue, cu voma si rahat pe Antene si Realitatea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Sirimie, se vede cu ochiul liber.

Sau poate a vrut sa zica asa: Nu l-am cenzurat niciodata pe Dinescu, dar acuma, aici, e campania mea si o fac.

E ca si cand ar vrea Mircea Badea sa vorbeasca la un miting electoral al lui Vadim.

Si acuma va intreb? Voi il considerati chiar atat de grozav pe Dinescu?
Ca om, ca poet nu ca sustinator al cuiva de tot ii plangeti de mila?

Sau doar vreti sa-l mai incarcati putin pe Basescu cu cate ceva in speranta ca se va cocosa definitv?



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Hai ca ati intrat in polemica absurdului!
Il vedeti voi pe Basescu sa fie nevoit sa se foloseasca de cenzura?
Eu nu il vad,deoarece se descurca pe cont propriu,adica le zice de li taie respiratia,fara ajutorul mogulilor!
Poate de aici i se trage "ura"patronilor de media,mai stii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Eu am auzit ca ,mai nou dictatoru daca iese iar nu are voie sa dizolve onorat Parlamentul chiar daca guvernu a facut buf de doua ori.Se merge pe ideea mareata ca se da restart in momentul in care incepe noul mandat.Cu alte cuvinte,ne mai asteapta cateva reprize de propuneri ,acu depinde si cum se taie cartile la alegeri.Si ce urmeaza in partide...
Da,Geoana e pe cai mari ,muuunceste toata ziulica pentru binele tarisoarei,ma doare sufletul cand am sa vad ca o ia in freza iar.Pot sa il votez pe A da sa nu ma puneti,pentru binele si linistea natiunii,sa-l votez pe domnul pres de Senat.Mai bine tambalau ,poate dam restart si la tara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Loryi,daca iese Basescu astia or sa faca frumos si depinde de inteligenta lui ca sa aduca Parlamentul pe ON ca sa iasa tara din CRIZA!
Nici el nu o sa isi permita luxul sa duca tara in deriva din cauza tampitilor din parlament care ar merita, din cauza atitudinii lor din ultimile luni,sa fie spulberati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica


Nici el nu o sa isi permita luxul sa duca tara in deriva din cauza tampitilor din parlament care ar merita, din cauza atitudinii lor din ultimile luni,sa fie spulberati.


1. deja o duce

2. vad ca ati inghitit toti pe nemestecate aberatia cu parlamentarii corupti, hoti si asa mai departe. Daca zice tatucul, asa o fi.
Intrebarea mea e alta: avand in vedere ca ii vreti citez "spulberati", cam pe cine ati vrea in loc?

Ca presupun ca nu doriti desfiintarea institutiei (sper).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Pe altii.

Mergi la inceput