Frumusete la 40 de ani - un ghid cu sfaturi

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bettercy spune:

Eu mai am cativa ani pana la 40 dar au inceput sa-mi apara riduri de expresie mai ales in jurul gurii. Ma gandeam sa nu mai rad deloc, sa stau precum Victoria Beckham, serioasa, dar nu prea pot.
Apoi am gasit o crema de fata cand am fost in Ro, am luat-o de curiozitate, ca am auzit mereu de Ana Aslan si niciodata nu folosisem nimic.(eu sunt dependenta de cumpararea de creme ca alti oameni de cumpararea pantofilor) Sper ca nu se considera reclama, am luat atunci Gerovital H3 Evolution, intense moisturizing. A fost ok, de asemenea am luat 1 Gerovital H3 Evolution, Restructuring Anti Aging Cream si am fost uimita de ce efecte are pe fata mea. Dupa o luna abia mai observai riduri de expresie. Cand am termina Gerovital, am folosit Shiseido, Chanel -Hydramax, Philosophy-Hope in a Jar dar nimic nu a avut acelasi efect ca Gerovital H3.
Acum ma gandeam sa o rog pe mama sa-mi trimita din nou Gerovital H3 dar intre timp am citit pe net si am inteles ca Gerovital H3 contine procaina, care este un fel de anestezic, si nu stiu daca este safe ca sa-l pun in fiecare zi pe fata mea. Probabil ca din cauza anestezicului a fost fata relaxata dupa folosirea acestei creme.

A auzit cineva de ceva side-effects la Gerovital H3?
Deasemenea, nu am auzit ca multa lume in Romania sa foloseasca crema asta. Oare este pentru ca li se pare scumpa(cred ca era 35 de lei anul trecut) sau pentru ca nu o considera sigura?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobitamica spune:

36 impliniti am si eu si o fetita de 3 ani. Referitor la creme minune..nu cred ca exista,din pacate. Eu cred ca depinde de tenul fiecaria,perecum si de materialul genetic. Eu am niste ridur de expreise pe frunte de cand eram copil,dar atat. Pielea este destul de ferma. Folosesc crema hidratanta de la 25 de ani,iar acum am o tot o crema hidratanta Vichy cu factor de protectie solar. Am si o crema Herbagen impotriva petelor(care apar in special vara).
Culmea este ca de cand am nascut mi-am lasat parul sa creasca si imi sta foarte bine. Nu ma vopesesc,este culoarea mea naturala. Sunt slaba,recunosc,am 1.71m si 56 kg. Am slabit 20 de kg dupa nastere.
Nu ma fardez foarte mult. Am un fond de ten Vichy doar pentru iarna si un pic de fard de obraz. Ruj nu folosesc decat foarte rar.

Dar eu consider ca este important ce si cum mancam. La mine se vede imediat daca mananc prostii. asa ca ma straduiesc cat pot sa mananc sanatos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobitamica spune:

Legat de anestezicul din creme si acidul hialuronic are acelasi efect. Paralizeaza muschii fetei si din acest motiv fata pare mai ferma si mai intinsa.

Sincer, de Gerovitak H3,nu stiu nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_p spune:

Bettercy,de cand am citit postarea ta(acum vad ca din iulie) folosesc Gerovital H3 Evolution.Eram cu crema de fata pe terminate(Olay) si pentru ca am vazut ca cineva lauda si o crema de-a noastra am zis s-o incerc!Pretul este super bun in comparatie cu al altor produse(aproape 40 lei).Mi-am luat si un tratament pt ochi si buze.Rezultatul?Ridurile de la coltul ochilor si al buzelor sunt din ce in ce mai putin vizibile!Deci?Multumesc pentru pontul cu crema asta!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msilvy spune:

buna seara ,

as fi curioasa si eu daca pana la urma crinulin a spus numele cremei folosite , ca tare as vrea si eu sa incerc .

daca stie cineva cum se numeste , rog sa-mi trimita si mie pe PM sau sa publice aici ( ca doar intre GEROVITAL H3 pe care am sa rog acasa sa-mi cumpere si sa-mi trimita , OLAY .... etc. toate numele de creme care au fost publicate aici se poate spune si ala , nu ??? )

astept cu nerabdare , va rog va rog !!!!

37 ani si o luna , viitoare mami de 33 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns reginai30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cosmina_p

Bettercy,de cand am citit postarea ta(acum vad ca din iulie) folosesc Gerovital H3 Evolution.Eram cu crema de fata pe terminate(Olay) si pentru ca am vazut ca cineva lauda si o crema de-a noastra am zis s-o incerc!Pretul este super bun in comparatie cu al altor produse(aproape 40 lei).Mi-am luat si un tratament pt ochi si buze.Rezultatul?Ridurile de la coltul ochilor si al buzelor sunt din ce in ce mai putin vizibile!Deci?Multumesc pentru pontul cu crema asta!!!!

ma intereseaza daca doar la tine a avut efect, sau sunteti multe care aprobati acelasi efect...pt ca incep sa am riduri...si imi doresc sa aflu mai multe opinii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Gerovital H3 este foooarte buna, a fost preparata/descoperita de Ana Aslan. Fabrica Gerovital din Cluj a mai avut o crema Gerovital H9 dar am auzit ca au vandut patentul la nemti.
Oricum, eu sunt dependenta de cremele romanesti: Gerovital,Cosmetic Plant si Farmec. In ordinea asta. Eu sunt chimist si am fost pe la fabricile astea asa ca am incredere. Sunt toate fabricate la Cluj si sunt foarte bune. Cand sunt in criza de bani, ca acum dupa sarbatori , imi cumpar Lapte Doina de la Farmec, este un demachiant foarte gras, ca tocmai am inceput sa am ten uscat, si o pot folosi si ca o crema. Este foarte buna si ieftina 9RON.
Conteaza mult si fondul genetic. Conteaza totusi si alimentatia, mai ales dupa 40ani. Eu tin post miercurea si vinerea tot anul. Cu mici exceptii, cand mai cedez poftelor. Si nu vreau sa ma laud, dar cand i-am spus dentistului cati ani am, a ramas ... tablou!
Edit: eu nu prea folosesc farduri, ceva rimel si un ruj, acum tot mai naturale la culoare. Dar am inceput sa-mi vopsesc parul, pana acum il faceam doar cu henna.

Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolcebaby spune:

la mine merge cu Apidermin si Gerovital

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubulina42 spune:

Salutari!
Eu am 42 de anI, imi iubesc varsta si nu o simt! nimeni nu ma crede ca am 42:), dar eu stiu[:) si imi plac anii mei!
Nu stiu daca am folosit in viata mea fond de ten de mai mult de 5 ori (l-am incercat numai de curiozitate)
Imi plac la nebunie rujurile si nimic nu s-a schimbat in alegerea culorilor pana acum (nu ma culc insa niciodata fara sa ma demachiez, fara sa imi curat fata -sunt fan demachiant 3 in 1 de la Vicky).
Nu am (inca) nici un rid, nu fumez, nu beau cafea, sunt pozitiva, extrem de vesela si optimista si ma simt super in pielea mea!
Iarna folosesc crema Aqualia termal de la Vicky si vara, de fite, folosesc si apa termala de la Vicky, cand mor de cald, dar asta e tot.
Numai la petreceri folosesc si altceva decat ruj si fard de obraz.
In plus, astept si un bebe si imi vine sa zbor de fericire, iar cu siguranta tenul meu o sa fie in continuare prietenul meu.Un sfat, daca imi dati voie:profitati, vara, de sucuri de fructe si de cojile de fructe, pe care, de regula le aruncati..Sunt minuni pentru ten!Bombe de vitamine, de care tenul chiar are nevoie!

Numai bine tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilincamatei1 spune:

Eu folosesc de ceva timp crema de fata organica amestecata cu crema de plaja cu SPF tot organica ( Protectia este data de zinc) si fata mea arata mult mai bine. Sunt de parere ca soarele face foarte mult rau si de aceea folosesc amestecul zilnic indiferent de anotimp. Ca sa nu mai zic ca la plaja e musai sa folosim SPF.

Mergi la inceput