Frumusete la 40 de ani - un ghid cu sfaturi

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Buna!
S-a aflat pina la urma ce crema pomenea crinulin?
La 45 de ani ,cred ca natura n-a foat prea rea cu mine ,dar ma omoara cearcanele.
Uneori ma zgircesc la bani si iau l'oreal ,alteori mai iau cite una mai scumpisoara ,dar niciodata n-am vazut vreun superefect ,nici pt cearcane, nici pentru ten in general. Cred ca se vede doar daca-s moarta de oboseala si nu ma dau deloc. Mi se intimpla uneori vinerea.
Ca o constatare a mea,citeva kg in minus ,scad considerabil din virsta.Imbracati-va fresh, cu culori vesele,luminoase . Conteaza si aspectul general!
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lena1o spune:

Aceasi problema o am si eu cu cearcanele,eu cred ca daca sunt ereditare nu ai ce sa faci,am incercat si creme,dar fara rezultat.
Cu odihna suficienta,o mancare sanatoasa si haine adecvate nu cred ca trebuie sa ne simtim batrane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana32 spune:

Despre slabit nu zice nimeni nimica. Spre exemplu cum ati slabit dupa nastere?Sau ce putem face cu kilogramele care se acumuleaza odata cu trecerea timpului?:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariapop09 spune:

Pentru ca o femeie sa fie frumoasa la 40 de ani automat trebuie sa aiba o silueta de invidiat si sa fie supla. Eu am 43 de ani si sunt supla desi prin tinereetea mea eram destul de grasa. Spre norocul meu am urmat o cura cu niste pastile numite Ultra Slim si situatia s-a imbunatatit. Sper ca si voi fetelor sa faceti alegerile bune!
O zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariapop09

Pentru ca o femeie sa fie frumoasa la 40 de ani automat trebuie sa aiba o silueta de invidiat si sa fie supla. Eu am 43 de ani si sunt supla desi prin tinereetea mea eram destul de grasa. Spre norocul meu am urmat o cura cu niste pastile numite Ultra Slim si situatia s-a imbunatatit. Sper ca si voi fetelor sa faceti alegerile bune!
O zi frumoasa!

Ma faci sa rad...reclama proasta la niste porcarii de pastile. Daca nu am "o silueta de invidiat",gata s-a terminat cu frumusetea? Nuuu,ca iau tampeniile alea de pastile si ma fac frumoasa frumoaselor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariapop09

Pentru ca o femeie sa fie frumoasa la 40 de ani automat trebuie sa aiba o silueta de invidiat si sa fie supla. Eu am 43 de ani si sunt supla desi prin tinereetea mea eram destul de grasa. Spre norocul meu am urmat o cura cu niste pastile numite Ultra Slim si situatia s-a imbunatatit. Sper ca si voi fetelor sa faceti alegerile bune!
O zi frumoasa!


fara poza "inainte/si dupa" pastila...nu cred o iota....mai imi facea un nene acu 15 ani reclama la o paasta de inti si imi spunea ca daca n ucumpar pasta de dinti de la el (costa cat toata pasta de dinti utilizata de mine pe un an de zile...era omarca din aia mlm) inseamna ca nu ma spal pe dinti si ca am dintii facuti praf..si el amaratul afisa o dintoteca neagra si macinata de boli...asa ca vreau probe-dovezi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor

Citat:
citat din mesajul lui mariapop09

Pentru ca o femeie sa fie frumoasa la 40 de ani automat trebuie sa aiba o silueta de invidiat si sa fie supla. Eu am 43 de ani si sunt supla desi prin tinereetea mea eram destul de grasa. Spre norocul meu am urmat o cura cu niste pastile numite Ultra Slim si situatia s-a imbunatatit. Sper ca si voi fetelor sa faceti alegerile bune!
O zi frumoasa!


fara poza "inainte/si dupa" pastila...nu cred o iota....mai imi facea un nene acu 15 ani reclama la o paasta de inti si imi spunea ca daca n ucumpar pasta de dinti de la el (costa cat toata pasta de dinti utilizata de mine pe un an de zile...era omarca din aia mlm) inseamna ca nu ma spal pe dinti si ca am dintii facuti praf..si el amaratul afisa o dupa pastilele alea care au bagat in spital destul de multe dintoteca neagra si macinata de boli...asa ca vreau probe-dovezi...

Nina,mami de,




Nu poate sa mai raspunda,ca dupa ce a luat pastilele alea ,e la terapie intensiva si nu se simte prea bine.Dar are o silueta de invidiat,asa ca nu conteaza restul problemelor.A facut alegerea buna nu ca altele care se chinuie cu sport,diete si alte balarii..

Mergi la inceput