FIV- Dr LAURA DRACEA (4)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vanessa80 spune:

Nu am facut histeroscopie. Nu mi-a cerut nimeni. La HSG a fost ok.





20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CAMELIA28 spune:

Vanessa,

se pare ca dr noastra pleaca din tara pt 3-4 luni, stii ceva?

Anda,

in lista de analize e trecut / intre cele 2 , noi am facut doar histero si cand am ajuns la Bucuresti ne-a cerut si hsg, dar eram deja sub tratament cu Diphereline si nu am mai facut, dar depinde de problema,
eu teoretic nu aveam nici una.
Histero am facut in maternitate, analizele la 2 laboratoare, iar cariotip si microdeletii (care apropo -ne-au costat 1000 RON) in policlinica si au foat acceptate.
Cand am fost pt prima data la B aveam toate analizele facute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Camelia28, chiar ca scumpe cele 2 analize ...astea nu le am facut ...nici nu am auzit de ele...1000ron!!! Eu ma gandeam ca o sa le fac pe toate cu 2000ron.

Camelia, o intrebai pe Vanessa de plecarea doctoritei...sa inteleg ca e vb de Dracea?...am programare in mai la ea.


toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CAMELIA28 spune:


ma refeream la doctorita noastra de la Iasi.

Cele 2 analize se cer teoretic doar pt sot, dr sotului meu ne-a recomandat sa le fac si eu.

ANDA, Stiu ca suma finala e foarte mare, dar incearca sa nu te mai gandesti la bani si sa te focusezi pe rezultat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Camelia28 nu ne spui nimic ...ai fost la primul eco sau e prea devreme?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrix69 spune:

Sa stiti ca nici eu nu am facut histeroscopie, doar HSG. Nici nu mi-a cerut-o. Oricum la ecografie se vedeau f clar 4 fibromase.

Beatrix 22+
http://lbdf.lilypie.com/DuPQp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CAMELIA28 spune:

bhcg 120
azi am eco

O zi buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa80 spune:

CAMELIA felicitari! Dr Grigore pleaca pana la inceputul lunii iunie. Aseara am facut eco pt morfologie fetala si totul este bine. Am mai scapat de un stress. Urmatoarea eco o sa o fac tot la Medis, dar cu alta dr.
ANDA cele 2 analize pt sot cam asa sunt 1000 ron.
ONNIEX cand mai faci eco?




20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Vanessa ma bucur ca bebe este binecred ca esti foarte fericita. Nimic nu e mai important pentru o mamica decat sa i spui ca puiul ei e bine.

Camelia28 sa ne spui cum a fost la eco!

Onniex sunt alaturi de tine, sper din tot sufletul sa vezi un beta mare si 2 liniute pe test. Sa ne spui cum a fost la punctie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onniex spune:

vanessa80,
Anda82,
Fetelor,

Ieri am fost la un alt control. Totul este ok, am "productie" buna, endometrul de 9 in z11.
Sambata dimineata este programata punctia.

Revin cu detalii.

Va pupic pe toate si ramaneti optimiste!

Mergi la inceput