FIV- Dr LAURA DRACEA (4)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onniex spune:


vanessa80,
Fetelor dragi,

Am fost la monitorizare. Se pare ca sunt 7-8 foliculi formati pe fiecare ovar (deci in total aproximativ 15-16). In z6 de stimulare endometrul era de 7.
Mai merg saptamana aceasta la monitorizari si probabil vom face punctia spre sfarsitul saptamanii. Va tin la curent.

O primavara frumoasa tuturor fetelor si optimism la maxim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Camelia, Beatrix: Felicitari!!!! Ce bine ca mai auzim si de reusite!!!!! Va doresc sarcini fara probleme si la termen!!!!
Onniex: Ai o "productie" frumoasa.....hai ca nu mai e mult, acusica vii cu vesti bune!!!
Anda: Caut foaie pe care o aveam eu cu analizele cerute..incerc sa trimit pm!
E adevarat ca sunt alte preturi acum la Gynera.....au crescut....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Anda: Ai e-mail!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Maria08inca nu a intrat...cand intra iti confirm
Onniex sunt alaturi de tine! ai reactionat bine la stimulare...si abia astept sa ne dai vestea cea mare...!!! Sa ne informezi si pe noi legat de toti pasii pe care ii faci. Sunt alaturi de tine si imi doresc din tot sufletul sa ti se implineasca visul.

...pentru toate fivoasele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa80 spune:

Fetelor va doresc o primavara frumoasa, cu multe impliniri si foarte multe vesti bune.
ONNIEX ai o productie buna.




20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Maria08nu am primie lista cu analize iti mai trimit mail ul pe pm. Vreau analizele pe care le da doctorita Dracea si cele pentru sot. Sa incep sa le fac, ca in mai sa ma duc cu ele sa nu mai pierd timpul.

Fetelor, care ati facut Fiv cu dr Dracea va recomandat sa faceti inainte de Fiv HSg si histeroscopie. Intreb ca mi e frica...am facut HSG acum un an si jumatate...nu m a durat, dar a fost traumatizant...histero nu am facut. Si daca doreste si aceste investigatii unde se fac, la clinica?

AAa si inca ceva... analizele hormonale le accepta de la orice laborator?
la toate fivoasele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onniex spune:

Fetelor,
Eu am fost si ieri la control.
Se pare ca sunt in jur de 10 foliculi pe un ovar si vreo 6 pe celalalt. Endometrul de 8 in z9. Estradiol de 486 in z6, vom vedea cat era in z9.

anda82,
Sfatul meu: in functie de ce probleme ai, este recomandabil sa faci niste investigatii inainte, care sa iti asigure sanse maxime la fiv. Eu am facut histeroscopie (sinechie uterina, rezolvata, care ar fi putut influenta rezultatul la fiv).
Eu am primit toate informatiile pe email (referitoare la analize, etc). Dar este bine si sa te vada dna dr care se ocupa cu intocmirea dosarului de fiv, fiindca s-ar putea sa iti dea analize suplimentare. Sfatul meu (din experienta pe care am avut-o eu) este sa faci analizele la clinica. Ei lucreaza cu un laborator bun de analize. Eu am obtinut rezultate false la alte laboratoare (si mi-am facut griji fara niciun motiv ).
Daca mai ai nevoie de informatii, nu ezita.

Va pupic dulce pe toate

Eu maine ma mai duc la monitorizare si probabil sambata este punctia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Multumesc Onniex, desi ma ingrozeste gandul sa mai fac hsg...o sa fac tot ce va fi nevoie...

Sunt alaturi de tine, urmaresc tot ceea ce postezi. Oarec cand o sa faci punctia? si te vedea dna dr in fiecare zi?

Burticile ce mai zic? voi ne dati speranta...

la toate fetele care lupta si au luptat sa si implineasca visul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa80 spune:

ANDA eu cand am mers la prima consultatie la dr Dracea, in iulie anul trecut am avut analizele uzuale, cele hormonale ( a mele si ale sotului) Ac pt hepatita si toxoplasma, test Papanicolau, secretii uterine si HSG ( facuta in noiemb 2008). Pana la inceperea tratamentului pt FIV am mai facut cariotip si microdeletii crz Y, pt sot. Eu facusem analizele la Synevo si HSG la maternitate in Iasi. Nu mi-a cerut sa le repet, ca erau facute recent, cam prin mai-iunie.
ONNIEX ai productie f buna. Spor la injectii si multa bafta.
Noi mergem azi la eco pt morfologie fetala. Sper sa fie totul bine.



20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Vannesa80 sigur o sa fie bine!!!! sa ne scrii.

Deci tu nu ai facut histeroscopie?

Mergi la inceput