Ghiocei-Martie-Aprilie 2009 (95)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

ciresica - pai ce vaccin mama ca inca nu au licenta de punere in vanzare.deci nu avem nici vaccin. eu cred totushi ca astia mici ai nostrii nu sunt chiar in categoria de risc, daca nu il bagi in mijlocul multimii, daca il speli des pe maini, nu lasi oamenii straini sa ii vorbeasca in nas..etc..stiti voi. ar trebui sa fie bine

aaaa apropo de vorbit cu oamenii straini. am descoperit ca piticul stie deja diferenta intre romana si greaca. eram la mall la un salon si tot vorbeau doua fete cu el, asta al meu le studia atent dar f serios. la un moment dat una dintre fete ne-a auzit si a zis:"si eu stiu greaca" eu i-am zis :"pai atunci vorbiti in greaca cu el" si cum ainceput cum a inceput sa rada la ea cu totii dintii lui si sa chiuie si sa se intinda la ea


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Aris asa zici...face diferenta dintre limbi straine De maine ii vorbesc doar in rusa , sa nu ne mai inteleaga taica-su, ca m-a enervat rau in seara asta.

Si daca tot ai pomenit de soacra-mea...la ea ma gandeam acum in timp ce ma spalam pe dinti...eu am sentimentul ca ma urmareste pe DC...l-a sunat azi pe Cristi si a zis ca nu mai vine...caci este gripa...Bineinteles ca eu m-am bucurat, dar totusi mi-am pus un semn de intrebare...caci ea abioa astepta sa vina. Chiar asa sa o opreasca o gripa?

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

ina - f tare pediatra ta cu premergatorul. ia sa-i transmiti ca o invit la mine sa se "ocupe"ea de vitamina sa o vad ce face. ca sta al meu nu vrea in brate, nu poate sa mearga bine in patru labe pt ca am doar parchet si aluneca iar intr-un loc nu mai sta de f mult timp. deci ori il tzi de maini sa mearga prin casa absolut non-stop(dar nici asta-i nu-i place pt ca nu isi poate folosi mainile)ori pleci direct la balamuc

eu am fugit la somn
n.b(hihihi...noapte buna nu nota bene da?)


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

ina - f tare pediatra ta cu premergatorul. ia sa-i transmiti ca o invit la mine sa se "ocupe"ea de vitamina sa o vad ce face. ca sta al meu nu vrea in brate, nu poate sa mearga bine in patru labe pt ca am doar parchet si aluneca iar intr-un loc nu mai sta de f mult timp. deci ori il tzi de maini sa mearga prin casa absolut non-stop(dar nici asta-i nu-i place pt ca nu isi poate folosi mainile)ori pleci direct la balamuc

eu am fugit la somn
n.b(hihihi...noapte buna nu nota bene da?)


25 martie 2009



Si eu m-am gandit astazi mult la mesajul postat de Gina, legat de premergator si m-am simtit un pic vinovata Caci eu in ultima vreme il cam tin in premergator, dar nu ca n-am chef sa stau cu el, dar acolo ii place cel mai mult. Din balansoar sare, in fund se joaca putin, apoi se pune pe burta si incepe sa urle, in scaun sta maxim 10 min...si 11 kile chiar nu pot sa tin Asa ca le tot rotesc, dar tot in premergator sta cate un pic mai mult, caci acolo se simte cel mai fericit. Asa ca nu stiu nici eu ce sa mai fac si cat sa-l tin in premergator.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Fug sa pun rufe la uscat Mamici nu stiu cum voi, dar eu spal in fiecare zi si tot am 3 cosuri pline de rufe murdare. Unul al meu, unul al lui Cristi si unul al lui David Doar duminica nu spal...

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

pai sa stii ca ar trebui sa faci o regula. de expmplu vorbesti numai rusa cand esti singura cu el, sau vorbesti numai rusa in casa si roamana afara...nu stiu...dar e pacat sa nu o bage repede la cap, acum e momentul.
hmmm...mai sa stii ca nu ar fi total exclus sa citeasca pe aicisa stii ca de multe ori noi vorbim de parca am fi numai noi intre noi...dar de fapt e un spatiu public si postarile noastra raman scrise ani de zile.cam aiurea

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Aris asa zici...face diferenta dintre limbi straine De maine ii vorbesc doar in rusa , sa nu ne mai inteleaga taica-su, ca m-a enervat rau in seara asta.

Si daca tot ai pomenit de soacra-mea...la ea ma gandeam acum in timp ce ma spalam pe dinti...eu am sentimentul ca ma urmareste pe DC...l-a sunat azi pe Cristi si a zis ca nu mai vine...caci este gripa...Bineinteles ca eu m-am bucurat, dar totusi mi-am pus un semn de intrebare...caci ea abioa astepta sa vina. Chiar asa sa o opreasca o gripa?

Olga, mamica lui David iepurasul



25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

pai sa stii ca ar trebui sa faci o regula. de expmplu vorbesti numai rusa cand esti singura cu el, sau vorbesti numai rusa in casa si roamana afara...nu stiu...dar e pacat sa nu o bage repede la cap, acum e momentul.
hmmm...mai sa stii ca nu ar fi total exclus sa citeasca pe aicisa stii ca de multe ori noi vorbim de parca am fi numai noi intre noi...dar de fapt e un spatiu public si postarile noastra raman scrise ani de zile.cam aiurea
Citat:
citat din mesajul lui olishka

Aris asa zici...face diferenta dintre limbi straine De maine ii vorbesc doar in rusa , sa nu ne mai inteleaga taica-su, ca m-a enervat rau in seara asta.

Si daca tot ai pomenit de soacra-mea...la ea ma gandeam acum in timp ce ma spalam pe dinti...eu am sentimentul ca ma urmareste pe DC...l-a sunat azi pe Cristi si a zis ca nu mai vine...caci este gripa...Bineinteles ca eu m-am bucurat, dar totusi mi-am pus un semn de intrebare...caci ea abioa astepta sa vina. Chiar asa sa o opreasca o gripa?

Olga, mamica lui David iepurasul



25 martie 2009



da....atunci sa nu uit sa-i zic lui David mine dimineata "dobrii utro"

Cred ca ar fi cazul sa ma mai cenzurez si eu un pic, caci soacra mea este emancipata...are si ID de messenger si mereu imi zice "ti-am vazut pozele de pe picassa" Deci va dati seama ca nu i-ar fi greu sa intre sa vada ce-i mai face nepotelul...mai ales ca eu cam uit sa o sun

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

FLORIC voiam sa iti zic si zilele trecute dar am uitatAm incercat sa intru sa il vad pe Raru pe Poze noi dar este parolat. Imi poti da si mie parola???

IriTeoPetru
New Life Is Born

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

PROVISTA ce minune de ochisori am vazut eu la voi in poze...... Sunt albastrii ca cerul. Este superb

Da chiar mai fetelor.....lasati fata (INA) sa se relaxeze cu o tigara...zise Magda de coloca si eu tot asa ma relaxez...

IriTeoPetru
New Life Is Born

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

ALINAi-ati venit de hac pojarelului!!! Felicitari

IriTeoPetru
New Life Is Born

Mergi la inceput