Gravidute prin FIV (53)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

ISA bine ai venit la noi pe forum si sa ai grija mare de tine.

EVY mult a fost putin a ramas,a inceput numaratoarea inversa

ELENADA SI MONILAD foarte interesante sfaturile voastre ,scrieti mai des ca sa stiu ce ma asteapta.LE dati si piept?

CASTELANA ce se intampla cu tine de nu mai esti asa activa?

LI_AM ce putin mai ai si tu.

HUSKI, grasunelul ce face?

EU incep sa ma misc mai greu,noaptea este mai greu cu durerile de spate,dar rezistam.
Sunt in continuare inconjurata de zugravi si moluz,mi-au promis ca saptamana asta termina,sper.

VA PUP PE TOATE

iana

25+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

AM UITAT SA SCHIMBAM SEMNATURA

iana

26+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Isa78 spune:

Fetelor va multumesc frumos pt primirea calda pe care mi-ati facut-o. Gravidutelor va doresc sarcina usoara in continuare, iar proaspetelor mamici sa aiba parta de bebelusi cuminti.

Va pup pe toate

Isa 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Evy30 spune:

Fetelor , va prezint vestile :

- bebe mai sta la caldurica inca o saptamana . nu imi vine sa cred . miercurea viitoare internare si joi cezariana ( asta dupa mii de rugaminti sa nu fie vineri -13 , ca medicul culmea e de garda si ii era foarte comod .a incercat ca ne convinga mullt dar eu pe pozitie ) . insa nici joi nu e sigur ca se poate intampla vreo urgenta si cine stie ...eu sper insa sa nu intervina nimic si sa fie joi . acum ..ce sa zic , vom vedea .
-col "Beton armat" (tare dureros tuseul ...) .
-bebe se pare ca nu a luat bine in greutate si are doar 3026 grame . adica doar 300 gr in 2sapt . insa eu cred ca ecograful de spital nu se compara cu cel de la cabinetul privat . insa orice e posibil . dr nu s-a ingrijorat deloc . insa noi da. dar asteptam ziua cea mare si vedem .
-bataile inimii 167 . mi s-a facut rau , am zis ca are tahicardie . insa medicul a ras si a spus ca nu asta conteaza , ca tocmai ce ma dadusem jos de pe caprita , sunt agitata , si el masoara nu stiu ce oscilatii , tra , la , la ...care sunt super ok ...inseamna ca e foarte bine ...

-in spital liber , intr-adevar carantina , medicii cu masti (le-am avut si noi dar nu a fost cazul ca ne-a luat repede dl dr. ), vizitatori mai putini si chiar pacienti mi s-a parut.

- pt gravidute , doctorii NU recomanda vaccinarea , e la latitudinea pacientei , nici cea pt gripa de sezon si cu atat mai mult cea de gripa porcina . chiar era o graviduta care a intrebat clar .

drept urmare dupa, m-am dus cu sotul la o plimbare in hypermarket ca tot era suuuper liber , si am cheltuit bani ( am mai luat : cadita , termometru de baie si de corp, aspirator nazal, biberoane, si halat de baie pt bebe ) , plus multe altele de mancare pt noi . mi-a facut extraordinar plimbarea , m-a deconectat , ca nu mai iesisem de 2 sapt .
acum ma duc in patuc ca imi ajunge .

va pup si se pare ca ne mai auzim inca o saptamana pana la marele eveniment . doamne ajuta

Evy 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

BRAVOOO,EVY

iana

26+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Evy, numai vesti bune.

Nu te ingrjora de greutatea bebelusului. Oricum este bine cat are acum si tb sa stii ca fiecare zi cu bb in burtica e o zi castigata pentru el.
Asa ca daca poti naste cat mai aproape de termen, daca totul este in regula cu amandoi - si se pare ca este si chiar cred ca tu ai putea duce sarcina pana la termen tinand cont de tabloul prezentat de tine -, este bine sa o faci. Nici nu iti imaginezi ce mult conteaza pentru bb.

Ce dor imi este si mie de o "repriza" de cumparaturi...

Stai cumintica si odihneste-te. Se pare ca la sfarsitul saptamanii viitoare te vei intalni cu bb.



h.

minunata!
Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dear_bambie spune:

Buna.
Isa78, bine ai venit! tripleti! Felicitari si sarcina cat mai usoara si la termen!

Evy, super vesti! Inca putin si iti vei tine in brate mica comoara!

Moni, tu chiar esti o eroina, ca ai reusit, sa ajungi la 39s 4 z! cu drag micile printzese!

Pupici pentru toate , si



35+ AMR 1-2 saptamani

comorile mele

"Nu rupe firul unei prietenii, caci chiar daca il legi din nou, nodul ramane..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Dragele mele,
Am intrat ptr. cateva minute sa va mltumesc ptr. cuvintele voastre, sunteti minunate.
Un pupic special ptr. mesagerul meu, Ellanik .
Noi suntem acasa de duminica 01.11, suntem cumintei, daca avem papa si scutec schimbat.
Eu am insistat cu alaptatul la san, insa cantitatea nu este suficieta ptr. Vlad asa ca primeste si completare Nan1, dupa care doarme 4-5 ore.
In rest eu ma recuperez, deja am uitat prin ce am trecut, am in minte numai clipa cand l-am auzit tipand, dupa care doctorul anuntand ca are 3,8 kg si apoi cand a fost pus pe pieptul meu, ne-am pupacit, a fost clipa la care am visat prea mult insa ea a devenit realitate.
Am vazut ca am nascut in aceeasi zi cu Miramar, caruia ii doresc din suflet tot binele din lume .
Tin pumnii burticilor care sunt in deschiderea acestui cap. dar si burticilor mai mici. Sa fi-ti nedormite dar fericite ca mine.
Multi pupici

38 + Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Evy30 spune:

felicitari Many . numai bine si sanatate .

fetelor MULTUMESC . doamne ajuta in continuare .
Hepilica , asa a zis si medicul , ca as duce la termen , dar pt siguranta mea sa facem la 39 sapt + 1,2 zile .

fetelor , pana acum 10 minute eram cea mai fericita .
insa acum sunt cea mai " spumata ".
am niste nervi .

abia m-am trezit din somn si suna la usa nenorocitii cu termopanele , ca avem o problema cu usa de la bucatarie care nu se mai inchide .

ce credeti ???cum au intrat au inceput sa tuseasca, dar tuse d'aia de "tbc-isti" cum zic eu .
imediat i-am dat afara , fara discutie (bine faptul era consumat) si am facut un scandal groaznic ca intra asa in casele oamenilor .

ma rog la doamne ,doamne sa nu fie gripa porcina .de fapt si cea normala tot periculoasa este . oricum stiti ca eu am o paranoia cu racelile si gripele . ma cunoasteti deja .

Li_am ziceai de relaxare . a fost pana acum . acum s-a dus naibii . iar stau in stres cateva zile si eu si sotul .
off
NU ma pot calma . imi vine sa plang incontinuu .

Evy 37+




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Evy, mi te si imaginez cum i-ai dat afara pe "nenorocitii cu termopanele". Am zambit de cum ai povestit, dar te si inteleg. Si eu as procedat la fel, si eu as fi la fel acum in locul tau.

Aeriseste bine bine bine camera in care au intrat si dezinfecteaza lucrurile / obiectele pe care au pus mainile: clante, usi,...etc.

Hai ca n-oi fi tu ghinionista ghinionistelor acum...Doamne fereste.

Ai grija de tine.

h.

minunata! (22.09.2009)
Multumesc lui DD.

Mergi la inceput