Ghiocei-Martie-Aprilie 2009(94) -alaturi de Monica

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Buna fetelor, am si eu o intrebare : nu mai intra alocatiile? Cred ca la noi nu au venit de vreo 2 luni( vin pe card si nu mai stiu exact ca am mai scos bani etc dar maine voi lua extras de cont de la banca). La voi au venit alocatiile in ultimele 2 luni?


Mami de fetita si de baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:


Ilinca, esti totala ca de obicei, zici ca citesc un roman (best seller ); si Alexandra mai face dedublari de personalitate zi eu zic ca e de la dintii care nu apar inca

Eu de cand cu diversificarea am observat ca nu mai vrea tziti tot timpul,cred ca e si normal, sunt satioasa alimentele, dar inainte de culcare obligatoriu

Moonvas, am vazut cred ca ceva plapumi de bebe la un magazin tip cooperativa , o sa arunc o privire si fac poze


Mami lui Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eseea

Buna fetelor, am si eu o intrebare : nu mai intra alocatiile? Cred ca la noi nu au venit de vreo 2 luni( vin pe card si nu mai stiu exact ca am mai scos bani etc dar maine voi lua extras de cont de la banca). La voi au venit alocatiile in ultimele 2 luni?


Mami de fetita si de baietel




da,au venit


Mami lui Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui shasa

CARLA hm, eu sper sa nu ma insel dar mi se pare ca seamana cu sotul.

FlorinTheodorPetru
New Life Is Born


Shasa, asa si e.

Felicitari si tie pentru familia minunata pe care o ai. Bag seama ca la voi prin batatura nu te plictisesti cu atatia indieni... si eu imi doresc cel putin 2 copii, imi imaginez eu ca e mai frumos asa, eu fiind singura la parinti, la fel si sotul si oarecum tot timpul mi-a lipsit un frate sau o sora.

www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

novus - merci mult


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Carla, trece si votul meu tot la sotul tau, altfel se iroseste (mi-am pus ochelarii si parca,parca )


Mami lui Alexandra (03.03.09)



Novus, se poate sa nu? Te rog tu sa te uiti fara ochelari , sa am si eu pe cineva de partea mea

www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Fetelor, intrebare intrebatoare: unde gasesc o plapuma pentru copil? Ma tot f*** soztul la cap (din pacate ) ca puiul are nevoie de o plapumica. Io i-as lua sac de dormit, inca nu am gasit ceva gros si pe marimea lui.



Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)



Asa am venit eu pe lume!
Monica, multam pentru parere


Am vazut si eu pozele cu tine de cand erai mica si nu mi-a venit sa cred ce putin te-ai schimbat, aproape aceleasi trasaturi.

Legat de plapuma, io zic pas, pentru ca si Dirpiliciul meu si-a tras o data paturica peste el si s-a incurcat in ea . noroc ca am fost prin zona, dar nu vrei sa stii ce mam panicat atunci.

Daca tot vrei, incearca cu o pilota, pentru ca este mai usoara decat plapuma.

www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eseea

Buna fetelor, am si eu o intrebare : nu mai intra alocatiile? Cred ca la noi nu au venit de vreo 2 luni( vin pe card si nu mai stiu exact ca am mai scos bani etc dar maine voi lua extras de cont de la banca). La voi au venit alocatiile in ultimele 2 luni?


Mami de fetita si de baietel



la mine au venit.

www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

Imi place asocierea pozelor nostre de cand eram mici cu ale piticilor nostri.

Pana acum, cel mai clar seamana Olga cu David al ei, nici un dubiu, e copie la indigo.

Alexandros, a lui Aris, seamana cu amandoi, dar parca mai mult cu mama.

Iar Sophiphi a lui Ilinca, no doubt, mama in persoana.

Al meu Dirpilici, trebe laudat. Ieri a facut kk la olita, mama ii tare mandra de el. De cateva zile, are o energie de ma termina nervos, toata ziulica in 4 labe prin toata casa, a trebuit sa-i mut toate din cale. S-a lovit de nu stiu cate ori deja, pentru ca aluneca pe parchet, si da-i la plns si la boceala .
Are momente cand ma vrea doar pe mine si incepe sa zica mamamamama, iar eu ma topesc .

Dar nu ne impacam cu mancarea si cu somul. Noaptea, am renuntata sa mai contorizez de cate ori se trezeste , iar ziua daca nu dorm langa el, mai mult de 30 de minute nu doarme, macar are grija sa isi faca si masa siesta.

Na, daca vorbeam de lup... ma duc la puiut ca se trezeste

www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui shasa

DYANA sa iti fie de bine masajul si la cat mai multe!!!!

FlorinTheodorPetru
New Life Is Born


aoleuuuuuuuu!!! nu vreti sa stiti ce vanatai am pe mine azi!!!!; stiam eu ca anticeluliticul face vanatai..... da' am niste monstriiiiiiiii!!!!! cel mai rau pe solduri si o juma' de burta!!! nu mai fac nene asa ceva, daca e fac de relaxare, cand mi-or trece astea, ca sunt vanata de la genunchi pana la maini-inclusiv pe maini; fata ii face sora'mii' de mult masaje, si niciodata nu a patit asa... deci probabil am eu o piele mai sensibila; si oricum, stratul de sunci la mine e incomparabil cu al ei, si cand s-a vazut saraca fata in ele... le-a dat sa zaca!!!!;
vestea buna: sunt la minus 5,600kg... "and counting"; in sfarsit se vede o diferenta, deja la kg astea date jos arat mai omeneste, nu mai sunt o perna gonflabila ; abia am ajuns la 71 de kg- stiti ca de voi nu ma feresc sa va spun cate am, abia astept sa trec sub 70, sper eu ca la sfarsitul saptamanii viitoare; deja slabesc mai greu, dar m-am obisnuit super bine cu montignacul, nu am nici un stres, dimpotriva, tot calculez ce sa pap, cat a trecut de la ultima masa... chestii din astea; e adevarat ca am redus drastic si numarul de calorii, dar am observat ca slabesc si in zilele cand mananc mai mult, sau osor mai tarziu, dar tot corect

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunel la 6 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput