Bobocei de sept-oct 2008 - IN SARBATOARE!! (210)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

thread farmacii homeopate

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Laureta zice ca poate maine le va da drumul,Biancu e bine doar ca nu papa aproape nimik:(

Dya imi pare rau ca s-a imbolnavit Andrei,da-i in continuare oscillo si vit c.Cat despre socra,n-am cuvinte

Laura , Alexia (14.09.2008)
Andrei(07.04.2002)

"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii"
(Micul Print)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Nocom macar la noapte sa dormiti bine

Claudinna e un scump Razvan in filmulete, moa imi vine sa il pap

Cristina multam de pepsi, este tare bun . Imi pare rau de noaptea nedormita

Laura apai doar nu vroiai sa doarma pana la 9 domne

300 pai trebuia sa vorbeasca cu cineva , ce tare e pitica , am falcutele

Dya uoff, imi pare rau ca sunteti muciosi, sper sa va treaca repede . Moama ce i-as face eu soacrei tale


Eva am vazut pozele voastre, ce ochi frumosi are si seamana cu tine mami

Ada am vazut si pozele voastre, superbe, fara cuvinte, Radu e tare scumpic, invitatii pe masura si torturile delicioase

Ii pregatesc Crinei sarmale in foi de vita cu piept de pui si de dimineata a mancat o felie de cozonac facut aseara

de Crina Alexandra www.onetruemedia.com/shared?p=6c29da1dcaea711431a9cb&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Din boboc in CRIN
Atat de mare sunt
Participam la concursul Klorane cu www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE" target="_blank">aa2, un vot va rugam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Referitor la vaccinuri, pentru mine, in decizia de a nu face Priorixul, in afara de subiectul de la 'Parintii intreaba ... ' postat anterior, a cantarit MULT aceasta .. www.romanianmedicalfoundation.com/3/364/noutati-editoriale/publicatii/pericolul--vaccinarii/" target="_blank">documentatie, pentru cine nu a citit inca. Eu am recitit.

Gruia, farama de steluta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

A propos de imuunizxasri de-astea, eu ma tot gandesc la giuli. Daca intr-adevar ar avea oreion nu ar putea fi din ROR-ul lui Edi cu virusi atenuati? Copiii vaccinati sunt contagiosi cam o saptamana.

Bine, cred ca deja e prea teatral dar nu m-am putut abtine sa nu ma gandesc si la asta probbil in cardul dat de suvbiectul mai sus discutat.

Mie mi-e groaza sa merg cu Anda la bilant pentru ca e vremea virozelor si data trecuta cand am fost la policlinica era plin de lume care de care mai racita. Pana si analizele mi le-a luat vara-mea cand s-a dus sa isi vaccineze fetita. In plus, a racit o prietena si n-am mai vazut-o de o saptamana. Call me paranoia, as fi in stare s-o scot cu capul al 5 grade dr sa nu merg cu ea la terenul de joaca in momentele de maxima aglomeratie, sau s-o tin desculta pe gresia de pe hol. Cand tuseste cate un copil pe langa noi imi vine sa-i strang de gat parintii. Desi imunitatea se face prin contractarea bolii in principiu, mie mi-e groaza sa ingrijesc un copil atat de mic dar bolnav. Nu e putine ori am vazut toamna asta copii cuc aciuli din polar la 16 grade dar cu mucii tarasi. Adevarul e ca polarul are ochiurile mai dese si probabil intra mai putini virussi prin el si fereste cupilu de otita. Mai stii?

Hai ca daca am o clipa fara cenzor, o s ama bag la vazut poze/ filmulete de pe mailul comun . Nu inainte de a va arata si cum isi pune Anda muzica - deh asa e cand ai cenzor, ti se taie accesul la unicul obiect de pierdut timpul cand "stai acasa cu copilul pe banii statului".

Ramona, de Anda Teodora din 10.10.2008
b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Xor spune:

Am vazut ca se discuta mult despre priorix....noi l-am facut....nu am citit ff mult inainte ca sa nu intru in ceata prea tare...am citit cateva pareri pro si cateva conta si am decis sa il facem...de acum ne rugam la DOamne Doamne sa avem parte doar de efectele benefice ale acestui vaccin...
In rest...sunt ingrozita de isteria cu gripa porcina....cel putin la noi in Iasi se anunta zilnic noi si noi cazuri....ce sa fac?? transform casa in izolator????
Giuli - nu pot sa cred cate boli mai exista...nici nu auzisem de asa ceva....multa sanatate iti doresc!
Nerantula - vizionand pozele mi-am intarit parerea....Gruia e....n-am cuvinte...iar voi 3 formati o familie minunata!
300 - sa te mai "aud" plangandu-te ca nu papa Anda....cu 2 lingurite odata!! Mark as putea spune ca face parte din grupul mancaciosilor dar......astepata cu gura cascata nicidecum nu papa singur
Baby boy - calma baby se gaseste la noi si in magazinele naturiste...poti incerca (sper ca de astea aveti pe acolo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Citat:
citat din mesajul lui Xor

Am vazut ca se discuta mult despre priorix....noi l-am facut....nu am citit ff mult inainte ca sa nu intru in ceata prea tare...am citit cateva pareri pro si cateva conta si am decis sa il facem...de acum ne rugam la DOamne Doamne sa avem parte doar de efectele benefice ale acestui vaccin...
In rest...sunt ingrozita de isteria cu gripa porcina....cel putin la noi in Iasi se anunta zilnic noi si noi cazuri....ce sa fac?? transform casa in izolator????
Giuli - nu pot sa cred cate boli mai exista...nici nu auzisem de asa ceva....multa sanatate iti doresc!
Nerantula - vizionand pozele mi-am intarit parerea....Gruia e....n-am cuvinte...iar voi 3 formati o familie minunata!
300 - sa te mai "aud" plangandu-te ca nu papa Anda....cu 2 lingurite odata!! Mark as putea spune ca face parte din grupul mancaciosilor dar......astepata cu gura cascata nicidecum nu papa singur
Baby boy - calma baby se gaseste la noi si in magazinele naturiste...poti incerca (sper ca de astea aveti pe acolo)



Daca intri la pepenasi vei vedea ca acolo o fata din USA are acum impreuna cu copii ei gripa porcina. Te linistesti si duci pe cat posibil o viata normala, fara sa duci copilul in aglomeratii si esti atenta la cum evolueaza starea de sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Xor spune:

Muuh - intotdeauna vii cu un sfat linistitor si o vorba buna...cred ca esti una dintre cele mai calme si mai informate mamici....multumesc!
Sper sa fim feriti de rau....saraca mamica "pepenica".........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lala77 spune:

Ha,ha, am vazut filmuletele. Ti-a bagat piciorul in gura de acum.
Si te mai plangi ca nu mananca!Anna n-ar tine lingurita sa se hraneasca singura nicicum.

A inceput sa capete niste figuri!Azi la masa de la 10 ii dau branzacu fructe. Ii pun bavetica si ea o da jos. Mai ia 2 guri, eu iar ii pun baveta. Ea s-o dea iar jos. Si i-am spus ca daca o mai da jos, eu nu-i mai dau mancare. A lasat-o loa gat insa n-a mai vrut nici o inghititura.Si a sarit peste masa ca nu mai vrea. Acum doarme.
S-a culcat azi dimineata la mine in pat si am lasat-o acolo si am plecat la bucatarie. Si cred ca a cazut ca atfel n-are cum sa se dea jos ca patul nostru are 1 m inaltime, insa n-a plans si nici n-a iesit de acolo; a inceput sa cotrobaie si a nimerit intr-un dulapior cu cosmetice. Nu va spun cum arata camera, a varsat pe jos talc, alifie...Ea putzea a parfum.Si acum zice prin casa "pfuuu".
Intreb cu voe tare cand ea e in alta camera:"cine vrea sa manance?" si ea vine fuga-fuga strigand tare "da,da,da"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Hello girls

Am avut o nopate grea cu multe treziri , cu 2 bibe de lapte E inca mucios, parca mai nasol azi ca ieri. Nu se plange , e cumintel. Acum face nani cu tati. Au fost si pe afara putin , infofoliti ca de iarna cu geci groase
Eu am ramas acasa sa aspir/spal/sterg praful. Am bagat si 3 masini cu rufe pana acum si mai am una Bine ca am si terasa, ca mi le puneam in cap. Am pus la cuptor o fripturica de porc cu cartofi Si am ajutat-o pe mama la muraturi.
Daca nu cad pana diseara o sa fac si spaghete bolognese caii e pofta Tinutei

Am vazut filmuletele Andei care este mortala cum papa singurica Si cum ii da picioarele mamei sa le pape David baga manuta in iaurt si mi-o intinde sa o pap

Am citit si articolul pus de Nerantula si m-am ingrozit Sa ne ajute Cel de sus sa nu avem nicio reactie negativa ...

Am citit si de Nocom ca au dormit bine Ma bucur tare mult

Ma bucur de Biancu , poate maine vine acasa

Ramo foarte posibil sa fie asa cum zici tu la Giuli. Daca la Rotavirus iti spune ca poti contacta virusul in ziua 7 cand il elimina copilul, la asta de ce nu ar fi asa ???

Miruna exact , bine punctat. Am citit si eu acum 2 zile de mamica cu gripa porcina. Si nu mi s-a parut ca ar fi disperata din cauza asta. Se trateaza cu copiii

Ma duc sa pap un hot-dog ca lesin de foame si continui cu camera fratelui care a terminat cu zugraveala si tebuie facut curat si aranjata mobila
Puuuuuup mamicile si boboceii

Angelyna arunca si la mine 2 saramalute pentru David

Dya imi pare rau Andrei , poate scapa totusi si nu a luat tusea

Cristina imi pare rau ca nu ati dormit Poate la noapte Eu asa ma mai linistesc. Vorba lui Nocom una calda/una rece

Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput