Un baietel rasfatat

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

pai beca, au facut-o cand erau neglijati, pe bune:)))
noi aveam musafiri si era cam plicti, adica vorbeam afaceri, normal ca asta micu a dorit sa ne atraga atentia cat de naspa suntem:D
cea mare n-a desenat niciodata peretii, da acuma a nu putea sa fie mai prejos Nu vedeti ce frumos a scris? si abia a inceput clasa 1




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

Sabina, noi avem la loc de cinste desenul Sofiei .

************************************************************************************

MIHAITA VREA SA NU MAI FIE DIFERIT !


oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S


www.alexandruconovaru.ro , www.helpsonia.com

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and (shout=www.dictionarenglezroman.ro/dictionar/shout" target="_blank">chiot, strigat, tipat, aclamatie) ."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_a spune:

Kay fara caciula, huh?

Te-am luat cu fara caciula si descult*.

Avantaje? Il puteam vedea de la o posta in multimea de copii-cosmonauti, asadar, cu toata neglijenta mea, nicio sansa sa se piarda.


*ca asa i-a zis prietenul lui, descult si el, ca urca mai usor pe tobogan

2: "cei care nu respecta legile merita orice li se intampla."
3: "legile ne sunt date de sus dintr-un motiv pe care poate nu il intelegem, dar avem datoria de a le respecta."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sabina

intrebare:
sunt ai mei sau nu rasfatati?

http://armonii.blogspot.com/2009/10/e-frumos-si-fara-os.html

si declaratie de intentii:
da, ii rafat poe ai mei pentru ca sunt :
frumosi, destepti, cu suflet mare, generosi, talentati, minunati, extraordinari.
Si vreau sa nu uite asta pana in secunda in c are vor inchide ochii. Vreau sa stie pana or muri ca mama lor ii iubeste, ii respect si are MARE incredere in ei.
Si sa-si pastreze seninatatea si siguranta de sine in fata oricui, mai ales in fata societatii formate din:
oameni care se ingretoeseaza f f repede, invatatoare stpide, gradinite de rahat, copii neglijati care s-au mitocanit, etc etc etc.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.




Sabina jos palaria !
Si pe pariu ca si tu ai fost o copila rasfatata
Si eu am fost, se vede asta si la copiii mei nici la noi nu sunt peretii tabu , recunosc cu mana pe inima si fara pic de rusine ca cel mare a avut pampers pana la 3 ani iar cel mic care face in decembrie 2 ani nu stie ce e aia olita. Si ce daca ...
Se da o medalie daca la 2 ani nu au pampers????
Le scrie in viitor in CV ?
Sa fim seriosi.
Sunt lucruri mult mai importante pe care trebuie sa le punem la dispozitia copiilor nostrii ...

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)
Poze


Design blog




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

Anca, ne-ai luat . ieri s a pierdut mingeq sub banca si evident ca pana ak reactionat eu era dupa ea in balta, in genunchi plina de noroi . si a sarit fix la taica-su in brate sa o salveze pe urma .

Noi ascultam Bach si gatim. Biscuiti. Striviti prin toata casa .

************************************************************************************

MIHAITA VREA SA NU MAI FIE DIFERIT !


oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S


www.alexandruconovaru.ro , www.helpsonia.com

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and (shout=www.dictionarenglezroman.ro/dictionar/shout" target="_blank">chiot, strigat, tipat, aclamatie) ."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Io propun sa mergem la supermarket impreuna de-acuma . Pe ale mai curajoase le punem la capul si la coada cozii de ingalate .
Din mijlocul cozii eu nu ma misc, asa sa stiti .
Din experiente anterioare (stie ea despre ce e vorba :)), propun pe Sabinelu cap de coada .
Voturi pentru? Contra? Se abtine cineva? :))



Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.


Recunosc ca ma jucam odata cu fetita la nisip si a venit o alta fetita sa se joace cu noi. Avea peste 3 ani, s-a asezat in fund in nisip, moment in care i-am vazut pampersul si toate cele (la copiii mai mari dispar colaceii de pe picioare, pamperul nu prea mai are pe ce sa stea), avea si nisip in pampers, recunosc ca am avut o reactie in stomac, fetita vorbea foarte bine, parea sanatoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilse spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sabina

intrebare:
sunt ai mei sau nu rasfatati?

http://armonii.blogspot.com/2009/10/e-frumos-si-fara-os.html

si declaratie de intentii:
da, ii rafat poe ai mei pentru ca sunt :
frumosi, destepti, cu suflet mare, generosi, talentati, minunati, extraordinari.
Si vreau sa nu uite asta pana in secunda in c are vor inchide ochii. Vreau sa stie pana or muri ca mama lor ii iubeste, ii respect si are MARE incredere in ei.
Si sa-si pastreze seninatatea si siguranta de sine in fata oricui, mai ales in fata societatii formate din:
oameni care se ingretoeseaza f f repede, invatatoare stpide, gradinite de rahat, copii neglijati care s-au mitocanit, etc etc etc.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.




Ua, super...ai mei au un perete dedicat lor, exista un tapet usor de dat jos, eu l-am luat negru si am "imbracat" un perete intreg cu el, si astia micii se "bestializeaza" cu cretele pe el.

Cat despre oh my god subiectul "pampers" sunt masca...aici chiar iti zic clar sa nu terorizezi copilul cu olita in nici un caz inainte de 2-2,5 ani ca e inutil, unu la mana ca ei nu-si dau interesul pentru asta, daca sunt unii care chiar fac sunt efectiv automatisme de la "educare" cu forta, doi la mana ca pana atunci nu au format reflexul asta si risti sa ai copil care sa faca in pat noaptea mai tarziu.

eu si 3 banditi: ilse(1.01.2004), sven(1.01.2006) si thor(1.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_a spune:

Interesanta semnatura.

Pai daca tu vrei la mijloc, musai sa stau si io acolo...ca daca pe forum putem fenta cu dedublarea, la coada nu mai tine...



2: "cei care nu respecta legile merita orice li se intampla."
3: "legile ne sunt date de sus dintr-un motiv pe care poate nu il intelegem, dar avem datoria de a le respecta."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:


Am senzatia ca va certati cu mine, din pacate posatrile voastre nu au nici o legatura cu postarea mea. As vrea sa va rog daca se poate sa continuam discutia dar cu citate, pentru ca vorbiti de copii legati de calorifer, terorizati cu olita, infofoliti, si alte minuni...este ca si cum as vorbi eu acum de copii abandonati in spital la nastere strict pentru sensibilizarea publicului cititor si total pe langa ce spuneti voi.

denizel am bifat prezenta ta la subiect, din pacate nu ai nimic de spus.

conchita de unde STII ca e bine sa nu faci NIMIC in legatura cu olita? Este intuitia ta de mama sau ai o sursa a acestei informatii? Daca e vorba de sursa as fi si eu interesata, imi place mereu sa aflu puncte de vedere diferite, mai ales daca fac parte dintr-un context argumentat. Observ ca ai o vedere extrem de ingusta: nu fac nimic sa ajut copilul sa scape de pampers SAU ' sa-l bat sau sa-l leg de calorifer'...OK...in cazul tau chiar te rog sa nu faci NIMIC...e foarte bine cum procedezi. In mod sigur neglijenta nu este o forma de abuz.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilse spune:

Citat:
citat din mesajul lui accept92


Am senzatia ca va certati cu mine, din pacate posatrile voastre nu au nici o legatura cu postarea mea. As vrea sa va rog daca se poate sa continuam discutia dar cu citate, pentru ca vorbiti de copii legati de calorifer, terorizati cu olita, infofoliti, si alte minuni...este ca si cum as vorbi eu acum de copii abandonati in spital la nastere strict pentru sensibilizarea publicului cititor si total pe langa ce spuneti voi.

denizel am bifat prezenta ta la subiect, din pacate nu ai nimic de spus.

conchita de unde STII ca e bine sa nu faci NIMIC in legatura cu olita? Este intuitia ta de mama sau ai o sursa a acestei informatii? Daca e vorba de sursa as fi si eu interesata, imi place mereu sa aflu puncte de vedere diferite, mai ales daca fac parte dintr-un context argumentat. Observ ca ai o vedere extrem de ingusta: nu fac nimic sa ajut copilul sa scape de pampers SAU ' sa-l bat sau sa-l leg de calorifer'...OK...in cazul tau chiar te rog sa nu faci NIMIC...e foarte bine cum procedezi. In mod sigur neglijenta nu este o forma de abuz.





Accept pana iti raspune conchita, iti spun eu ceva...nu stiu ce experienta ai cu copiii sau de cat de mari sunt ai tai, dar nu e vorba ca o sa ramana copilul pana la majorat in pampers e vorba sa-l lasi pe el sa decida cand este pregatit pentru asta.

Te asigur eu ca nu exista copil care la un moment dat vazand incaperea denumita wc, toaleta sau cum vrei sa-i zici sa nu-l intereseze ce-i cu asta...sa nu incerce sa te imite, sa nu fie "interesat" de fenomenul "out of pampers".

Si oricum au olandezii o vorba, la ei incepe scoala la 4 ani, nu exista copil care pana la varsta asta sa nu fi iesit din pampers.


eu si 3 banditi: ilse(1.01.2004), sven(1.01.2006) si thor(1.07.2008)

Mergi la inceput