Ghiocei-Martie-Aprilie 2009(93) -alaturi de Monica

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

monica; sunt cu sufletul alaturi de tine; mai mult nu mai am cuvinte

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunel la 6 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Offff....



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inna30 spune:

Monica imi pare sincer tare tare rau, ma rog la d-zeu sa iti dea putere sa treci peste toata suferinta, suntem alaturi de tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Groaznic. Pana la urma framantarile si indoielile Monicai au fost intemeiate

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
6luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Doare. Mint sa zic ca stiu cum doare, stiu insa cit de dureroasa este frica sa nu cumva sa se intimple asta. Stiu ca si eu am fost foarte aproape de asa ceva pe la 12 saptamini. Stiu ca atunci cind incepuse singerarea nu mai speram nimic.
La tine doare inmiit. Nu vreau nici macar sa imi inchipui.
O sa incerc sa nu dau in misticism de data asta. Am auzit ca nebanuite sint caile Domnului, dar de data asta...parca mi se par...prea incurcate. Sint doar un om...
Semnificatia finala e aceeasi, dar...macar daca s-ar fi intimplat mai devreme... s-a frint ceva in mine cind am citit ca a fost fetita.
Sint sigura ca medicii ti-au dat deja explicatii pentru ce s-a intimplat si sint sigura ca cel putin mintea ta intelege ce ti-au spus. Poate si sufletul va accepta cindva.
Sint alaturi de tine, chiar asa, de departe.



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Petrean, imi pare tare rau pentru micutzii tai; e dureroasa procedura sau, mai mult, neplacuta? oricum, imi imaginez ce-i in sufletul tau cind ii vezi cum pling... Multa sanatate.
Felicitari pentru Andrei istetzuc!

Si al meu are muci si nu stiu cum sa-l mai scap de ei; Karvolul nu a facut minuni; batista bebelusului ajuta dar nu rezolva;

Zsuzsu, aparatul pentru aerosoli e ok? Adica isi face treaba? Merita cumparat? Cine ti l-a recomandat? Poate fi folosit si le bebelusi? Adica, Julia il "accepta"?
Multu' pentru raspuns.

Dyana, felicitari pentru rezultatul "-4,8". Tine-o tot asa si pune-ne pozici noi

Gina lu' Ian

Poze mai recente cu Ian ..."mare" :-)

Botez Ian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Poate ca nu Luana avea nevoie de o surioara aici ci Alma de o surioara dincolo?...

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
6luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Ayla, tocmai citeam relaxata povestirile fetelor despre soacre si dadeam si eu nota pe scara Georgianei cand am vazut mesajul ei si ....nu mai am cuvinte !!!


Mami lui Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

cu greu m-am potolit din plans, dupa ce m-a tinut cristi strans in brate; mi-am pupat copilul de 1000 de ori, asa adormit in patut cum e, si i-am multumit lui Dumnezeu pentru ceea ce am; moni, tine-ti strans la piept minunile pe care le ai, si asa cum a zis ilinca, Alma nu mai e singurica

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunel la 6 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Am vazut ca discutati despre jucarii: eu nu sint absolut deloc la curent cu noutatile in domeniu si nu prea imi place ce am aflat de la voi; eu inca imi imaginez ca Ian va avea o copilarie fericita ca a mea cu "Ratele si vinatorii", "Tigle", "Alarma in Delta" etc. Traiesc oare in "Tara Capsunilor"? Marele meu regret este ca Ian nu-si va petrece vacantele la bunici,la tara. Am niste amintiri absolut minunate legate de copilaria mea la tara, de bunicii mei, de sentimentul de absoluta libertate care m-a facut copilul cel mai fericit de pe pamint!

Ian are (extrem de) multe jucarii pentru ca imi plac si mie si nu ma pot abtine cind imi imaginez, de exemplu, ce se va bucura copilul cind le va vedea. Nu de putine ori, am fost dezamagita, recunosc: Ian le prefera pe cele de 2 lei! (la propriu "de 2 lei"). In viitor, sper sa gasim o cale de mijloc intre ce-mi propun eu si ce-si va dori el dar prevad ca o sa-mi fie greu sa negociem. Sper insa sa reusesc, macar partial, sa-i "educ" si sa-i dezvolt preferintele si curiozitatea inainte sa mearga in comunitate. Oricum, nu mi-ar placea sa fie un "outsider" si sa fie singurul care prefera "Nu te supara frate", de exeemplu cind toti prietenii lui se delecteaza cu "crocobauri"

Gina lu' Ian

Poze mai recente cu Ian ..."mare" :-)

Botez Ian

Mergi la inceput