Ghiocei-Martie-Aprilie 2009(93) -alaturi de Monica

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

fetele si bebeii din dotare.

ayla, imi pare nespus de rau.
sa-ti dea dumnezeu putere, fata draga.n-am cuvinte...

din 10 martie 2009, mami fericita de

POZICI CU MARIA LA MARE
http://picasaweb.google.ro/mart.apr09/Mihaelacg?locked=true#5375372704483441090

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Seara buna!

ARIS, revedere placuta cu sotul

PETRA, ne-ai tentat pe toate cu magazinul ala. Abia astept si eu sa ajung. Si in noul mall as vrea, dar nu cred ca merg cu Ana. Eu nu sunt biolog, da tot ma cam tem de spatiile astea cu multa lume. Nu ca nu as fi plimbat-o pe Ana prin hipermarketuri si mall-uri pe saturate. Acum insa e vorba si de program, ca intre 14 si 17 prefer sa fim acasa, poate prinde ceva somn. Iar dupa 18 e cam tarziu....cred ca pt inceput o sa merg doar cu sotul

Hai ca maine pun si eu pozele din copilarie. Pana atunci insa, domn usor

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Pai io ma retrag ca Cinderella (sa evit cacofonia cu Cenusareasa). pe la miezu' noptii. Deci acum!
Ce pot sa va zic e ca Sophiphi a adormit la ora 19, s-a trezit la 20 si pana la 22 m-a chinuit ca pe hotii de cai, adica a supt non-stop, cand credeam ca a gatat, nu treceau 5-10 minute si iar ma chema "la datorie" si tot asa de ma simteam ca o catelusa alaptand vreo 10 catelandri cu doar 2 tzitze La un moment ma gandeam ca de ma mai "cheama" o data scot "Fulga" din frigider si i-l dau!! Ca norocul ca de la 10 doarme dusa in patutul ei (pana atunci am lasat-o in pat) dar eu de spaima sa nu se trezeasca iar din 10 in 10 minute nu am profitat sa merg si eu la nani!
Ma duc acum...oare se trezeste nemiloasa fiara?!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
6luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Shasa: predau stafeta!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
6luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

A, uitam sa zic ce era mai important. Azi am fost cu Ana la doctorita de la Grigore Alexandrescu, sa vedem ce e cu ochisorii rosii. I-a facut eco si i-a luat urina sa vada daca e ok cu rinichii. Se pare ca are ea zona din jurul ochilor mai sensibila si e posibil ca alimentele alergene (oul mai exact) sa ii stimuleze sensibilitatea asta. Momentan nu mai papam ou, continuam cu Zyrtec inca 3 zile, asteptam rezultatele de la urina.

Ne-a recomandat premergatorul, pt ca Ana e mai lenesa si a zis ca putem sa o ajutam. A zis ca in general nu e fan premergator, dar in cazul de fata putem sa ii luam. Nu ne-am decis inca, sotul e reticent, om vedea. Oricum, o sa o las putin pt inceput, cum zicea si Aris, cateva minute.

In rest, e bine mersi Ana mea, sanatoasa tun, vesela, a placut-o tare doctorita.

Gata, acum fug pe bune. V-am pupat!

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Sunt ca alea in poarta puscariei. M-am lamurit cum e cu laptele de vaca. E cum banuiam si cum mi-a confirmat si Petrean. E interzis ca masa de lapte, dar se poate adauga in orez, gris, piure, spanac, etc., atata vreme cat continuam sa dam formula/tzitzi.

Amu' (vorba Ilincai) chiar plec. Predau si eu stafeta, Shasei si cui mai pofteste

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ela78

Aris, am fost ieri la deschiderea Mall-ului Cotroceni, inca n-au terminat de amenajat tot, dar e imens, sint o multime de firme (nu numai din Europa).

I-am luat lui piticu' un combinezon de iarna super, din material impermeabil bleu-marin captusit, cu botosei, manusite, gluga si fular de la C&A si o jucarie "educativa" de la Mothercare.

Am intrat si la Zarra pentru copii, sint foarte misto, dar mi s-au parut cam scumpute.. Si am umblat de-am innebunit sa gasesc Miniblu (tot pentru jucarie), dar n-am mai avut rabdare sa cutreier tot mall-ul.



Elena, fericita de Ianis Cezar (04.04.2009)


Ela nu cred ca stiu fetele de combinezon...sau stiu? Pentru cine nu stie, cosmonaut Cred ca il am si eu pe acela. Este albastru inchis si cu fular mai rosu in patratele? L-am cumparat si eu de la Lisabona, dar nu stiu daca mai incape in el Oricum e fain



Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Multumesc din suflet celor care m-au sustinut si s-au gandit la mine. Stau in fata ecranului, stiu ca trebuie sa scriu ceva, si nu stiu ce.
Vreau doar sa stiti ca am citit ce mi-ati scris si am plans...


Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda...
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!
Monica, cea mai buna mami pentru www.tickerclub.com/cache/7b89a83905.png" target="_blank">Claudiu, Luana, Alma
Aprinde o lumanare in memoria Almei.
Viata merge inainte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciresica5 spune:

Cand toata lumea zice "Noapte buna", eu abia intru sa bantui pe aici
Monica, pur si simplu nu-mi vine sa cred ca treci iarasi printr-un asemenea necaz!
Cuvintele mele ar fi prea goale si chiar nu as sti ce sa-ti zic mai potrivit... Cred insa ca totul este randuit de la Dumnezeu si daca "Dumnezeu loveste pe cine iubeste", atunci inseamna ca nu trebuie sa-ti pierzi credinta si dragostea in El, caci sunt convinsa, dar absolut convinsa ca dupa atatea si atatea incercari tot Dumnezeu iti va trimite linistea sufleteasca de care ai atata nevoie!
Fii puternica pentru Luana, Claudiu si Alex!

Florinela, imi pare rau cand aud ca esti atat de suparata din cauza lui Victoras. Eu zic ca atata timp cat urmezi un tratament si o dieta, iar Victoras se simte bine, nu-ti mai face atatea griji! Totusi daca tu simti ca ceva nu este in regula, atunci incearca sa mai ceri o parere in plus a unui alt medic!

Anamariame, Inapreda, multumesc pentru sfaturile voastre referitoare la mancarica!
Acum am alta nelamurire : trebuie sa le dam branzica in fiecare zi sau este suficient sa primeasca lapte sau iaurt zilnic?
Avem voie sa dam carnita si branzica in aceeasi zi sau trebuie sa le alternam? Ooooofff...

mami fericita de Albert-Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Buna dimineata!!!

LA MULTI ANI Georgiana si PliciPlici!!! Sa fiti sanatoase si sa va bucurati de minunile pe care le aveti!

Ayla

Aris ce frumoasa trebuie sa fie revederea dupa 3 saptamani Dar nu ti-a fost frica sa stai singura? Eu am ramas intr-o seara (nu noapte) singura si mi-a fost frica sa cobor pana jos sa-mi iau ceva din frigider



Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput