Ghiocei-Martie-Aprilie 2009(93) -alaturi de Monica

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui shasa

Vazut poze cu David si nora. Sunt foarte frumosi amandoi dar deja ma gandesc daca sa il pun pe Petru in tema ca David ne curteaza fata

FlorinTheodorPetru
New Life Is Born



nu e cazul , inca


Mami lui Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

Monica , imi pare rau, suntem alaturi de tine.

www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui shasa

Cuscra draga si noi tot zero suntem la capitolul dinti dar nici nu ma grabesc! Sa vina cand vor fi sa vina......pana cand apar 2-3-4 mai avem de asteptat.
PUPAM dulce mamica si nora cu ochii ca preuzeaua

FlorinTheodorPetru
New Life Is Born



si noi va pupam, asteptam sa o facem si in direct !!



Mami lui Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Fiu-meu si-a inceput azi cariera de 'telectual: a rupt 2 carti

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!


cu ce a inceput ?


Mami lui Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06

Offff, soacra-mea mai are si musafiri. O baba nebuna care divorteaza la 60 de ani si vine la ea sa se planga.
Dar, cum spuneam, sa tragem aer in piept si sa mergem mai departe. Azi vine sotul mai devreme, merg sa imi fac si eu manichiura si pedichiura, vine mama sa ii faca baitei Anei ca noi sa mergem la cumparaturi, e week-end, numai lucruri bune. E, ce ziceti, imi iese faza cu ganditul pozitiv?

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente





daaaa !!


Mami lui Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

olga - eu folosesc doar scutece baby love de la dm.sa iei un pachet mic la incept, astia nu sunt reglabili in talie si sa nu te trezesti ca sunt mici


25 martie 2009



chiar vroiam sa te intreb cum sunt scutecele astea
vreau sa iau si eu ,toate sunt tip chilot sau nu? pt cele 9 kg ale noastre ce marime trebuie ?


Mami lui Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

ooo, am scris o pagina singura !!

Sa va povestesc si eu ce face Alexandra la 8 luni fara 3 zile : merge tinuta de ambele maini sau de subrat si prinde o viteza de numa' , cred ca mai putin si o inhamam
Se intelege si se distreaza super cu mama mea pana vin eu de la sut , adoarme fara tziti (deci se poate) tot sunt curioasa ce procedee aplica mama de o adoarme trebuie sa o pun sa o adoarma o data si cand sunt si eu acasa
Cu diversificarea ma declar multumita, avem 3 mese inlocuite, intr-o zi mai mult, alta data mai putin, dar eu sunt multumita

Voi ce jucarii le mai luati? vreau sa iau si eu ceva educativ sa zic , aseara am fost la niste amici care au un baiat de 1,8 ani si unul de 2 luni (care vorba lui Aris, parea asa mic ) si aveau o jucarie tip masuta pe care erau tot felul de butoane si manete, lumini si luminite , faina, avea si scaunel, s-a jucat Alexandra , bine ea vroia sa roada masa si ce era pe acolo dar ma gandeam de Craciun sa ii iau , oare ati vazut asa ceva ? sau alta jucarie educativa

La soacre, treceti-ma pe scara cu gradul 1 ; chiar e de treaba, ne vedem max 1 data pe sapt cand mergem noi la ea si stam 1 ora, pana acum chiar super de treaba, nu se baga, acum mai ini da ceva sfaturi cu bebe, dar asta e, se poate si mai rau, dupa cum vad, chiar rau de tot !!

Si vreau si eu in club ; la noi cartoful e decojit in talpi




Mami lui Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

numarul 4. de la 8 la....hmm..am uitatoricum de la 8 e sigur. eu sunt f multumita de marca asta in general. isi merita banii(mai ales ca nu sunt f scumpe). nu, nu sunt toate chilot. au si clasice. tot numarul 4(de la 7kg) va trebuie. au si 4+(de la 9kg) dar nu cred ca e cazul inca

Citat:
citat din mesajul lui novus

Citat:
citat din mesajul lui aris26

olga - eu folosesc doar scutece baby love de la dm.sa iei un pachet mic la incept, astia nu sunt reglabili in talie si sa nu te trezesti ca sunt mici


25 martie 2009



chiar vroiam sa te intreb cum sunt scutecele astea
vreau sa iau si eu ,toate sunt tip chilot sau nu? pt cele 9 kg ale noastre ce marime trebuie ?


Mami lui Alexandra (03.03.09)





25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

novus - eu una habar nu am ce sa iti recomand. cele mai tari jucarii raman tot telocomenzile, mobilele,sticlele de plastic...etc
dar cred ca am vazut ceva in genul asta la miniblu.

asa merge si asta al meu. ce zici e timpul pt ham? eu chiar ma gandeam. pt ca merge f bine sustinut, dar ma cocseaza pe mine..asa ca il pun in premergator de lene


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Mai fetele, am observat de ceva timp la Raru ca il apuca asa din senin de isi scutura brusc capul, nu stiu cum sa explic...ca cum face un caine pe care il agiti cu o carpa sau altceva (daca va puteti imagina). Dar nu stiu ce are? Nici nu pot asocia cu ceva? Pana acum 2 zile facea doar seara si banuiam ca e de la oboseala dar deja face si in timpul zilei cand nu e obosit.

Si inca o problema...bebeilor vostri (baietei) li se ridica putza cand fac pipi? SAu macar sa se intareasca? Eu am crezut ca din cauza fimozei nu se ridica putza dar am rezolvat si pe asta si tot ca la moshi sta putza cand face pipi si mai mult face un prim jet apoi pauza si iar cateva picaturi. Sa merg iar la putzolog?

Poze Raru
Poze noi

Raru, tziparul lui mami
AM NEVOIE DE CODUL DE BARE AL PRODUSELOR HAPPY - VA ROG SA IMI DATI UN PM DACA SUNTETI DISPUSI SA IMI TRIMITETI. MULTUMESC.

Mergi la inceput