Ghiocei-Martie-Aprilie 2009(93) -alaturi de Monica

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Offff, soacra-mea mai are si musafiri. O baba nebuna care divorteaza la 60 de ani si vine la ea sa se planga.
Dar, cum spuneam, sa tragem aer in piept si sa mergem mai departe. Azi vine sotul mai devreme, merg sa imi fac si eu manichiura si pedichiura, vine mama sa ii faca baitei Anei ca noi sa mergem la cumparaturi, e week-end, numai lucruri bune. E, ce ziceti, imi iese faza cu ganditul pozitiv?

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zsuzsu spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Citat:
citat din mesajul lui aris26

zsu-zsu - merci mult. gata am priceput
acum sa vedem daca sunt ok pentru noi. eu ma bucur ca se pun mai ushor. mai ales cand eu ma chinui sa-i pun ariciul si el pleaca in patru labe, sau se roteshte,se foieshte....ne luptam si cate 10 min sa ii inchei scutecul. totul e sa nu dea pe langa pt ca sunt de la 8kg in sus. iar noi avem cred fix 8(7940 avea acum 3 zile). i-am pus acum de proba..sa vedem


25 martie 2009



Si pe mine m-ar tenta asa ceva. Au de la Pampers? Cum arata ambalajul?

Olga, mamica lui David iepurasul




au si de la pampers, se vede pe ambalaj ca e gen chilot


deIulia Petra(29.03.2009) si de Daniel(05.03.2006)


poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Am pus ingerica pe prima pagina. E si a noastra si o iubim, chiar daca a stat putin printre noi.

Alina sanatate multa. Of, deja au inceput bolile copilariei.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

ARIS, am avut si eu 1 chilotel din ala Pampers, mi l-a dat fina mea sa il incerc. Mi s-a parut ok, nu a scapat pisu prin el, iar Ana era mai mica, avea vreo 5 luni atunci si astea erau nr.4. Sunt practice pt energici ca Vitamina al tau, noi inca ramanem la astea clasice, desi are si Ana niste miscari artistice pe masa de infasat, ca uneori ii pun pampersul intr-o parte

ALINA, multa multa sanatate

MONNVAS, bravo pt prima pagina. Ingerasul-samburel merita sa fie acolo

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Multumesc O sa-i incerc si eu, dupa ce termin duzina de pampersi pe care tocmai i-am luat. Eu credeam ca nr 5 sunt deja cu chilotel, dar se pare ca m-am pacalit. Acum astept sa-i termin pe acestia.

Natalia multi pupici sa treaca repedebubitele

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Am pus ingerica pe prima pagina. E si a noastra si o iubim, chiar daca a stat putin printre noi.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

monvas, normal ca vrem ingerica pe prima pagina; schimba anul la DPN

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunel la 6 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Mai sa fie, si eu care-mi faceam probleme ca-s singura mama denaturata care poarta copilu' cu "cartofiorul" la iveala...ia te uita cum a crescu grupul "mamelor din lumea-ntreaga", punem de-un cor + avem si coregrafie cu Petru al Shasei si gemenii Bogdanei
Inchipuiti-va ca tocmai aveam o meditatie la logica (singura mea meditatie deocamdata) cu o fata de-a XII a si fiindca era somnoroasa si mi-a transmis si mie am facut doua cafele. Si dupa ce am vazut ca se framanta si se framanta a indraznit "sa se ceara" pe balcon la o tzigara. No, ce puteam sa fac, ca o inteleg nici eu nu puteam bea cafea fara tzigara cand eram in liceu. Bine, nici n-as fi indraznit sa cer voie sa fumez la prof acasa, dar no...mai bine mai indrazneti decat blegi cum eram noi
Acum e pe balcon tipa, imediat isi gata tzigara, revin mai tarziu!:))))

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
6luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Mai sa fie, si eu care-mi faceam probleme ca-s singura mama denaturata care poarta copilu' cu "cartofiorul" la iveala...ia te uita cum a crescu grupul "mamelor din lumea-ntreaga", punem de-un cor + avem si coregrafie cu Petru al Shasei si gemenii Bogdanei
Inchipuiti-va ca tocmai aveam o meditatie la logica (singura mea meditatie deocamdata) cu o fata de-a XII a si fiindca era somnoroasa si mi-a transmis si mie am facut doua cafele. Si dupa ce am vazut ca se framanta si se framanta a indraznit "sa se ceara" pe balcon la o tzigara. No, ce puteam sa fac, ca o inteleg nici eu nu puteam bea cafea fara tzigara cand eram in liceu. Bine, nici n-as fi indraznit sa cer voie sa fumez la prof acasa, dar no...mai bine mai indrazneti decat blegi cum eram noi
Acum e pe balcon tipa, imediat isi gata tzigara, revin mai tarziu!:))))

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
6luni




Asa deci, ti-ai reluat activitatea!!! Super Si eu tot stau in fiecare seara si ma frant, ce-as mai putea face de-acasa...ca am nevoie de o activitate, caci altfel de la atatia pampersi si mere rase o iau razna

Cate o pentru mamicile curajoase care merg la servici, dar si pentru cele care se descurca de-acasa.

PS: avem si noi o hainuta gaurita, dar asa am cumparat-o Si mai este si de mare firma...Ared ditamai gauroaia in piept, dar eu zic ca e funy, caci mi-e lene s-o cos. Asa ca ne bagam si noi in club

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Ne pentru Maria Alexandra si pentru Alma Lorena
Ayla, fii tare pentru Claudiu si Luana. Au foarte, foarte multa nevoie de tine
Ne pare tare, tare rau


Am intrat si noi sa o incurajam pe Ayla. In ultimul timp suntem extrem de ocupati din pacate...lucru, scoala, bb, casa de tinut...Dintr-o data nu mai am timp de nimic

Avem ceva emotii de cand am vorbit cu alina despre posibila boala a copilariei facuta de natalia pentru ca am fost in acelas timp la acelas dispensar...O sa fie o fericire un pojarel sau o varicela acum...
Bestiocul nostru a inceput sa mearga tinut de mana prin casa...E tare fericit cand il plimba de manute cineva. Tipa si chiuie de mama mama : "Ferrriti din calea mea ca va calc!!!!". Are o predispozitie perversa pentru sertarul meu cu lenjerie intima. Nu se duce la niciun alt sertar numai la ala, il deschide si cotrobaie:-s

Stateam si analizam problema:
Are capsor rotund, cu mult perisor negru, ochii mari si negri, gene luuungi de codana, sprancene arcuite, gurita mica, rosie si senzula, un fel pervers de a plescai din limba, un fund mic, rotund si pufos (ca de bebelus), spatele lat, cu umeri de innotator de performanta, picioare lungi si dodoloate, degetele lungi de pianist si...
O PREDISPOZITIE TAMPITA PENTRU BLONDELE DE LA STIRI!

Grija mea cea mai mare e: uite ce pui perfect am facut si ce proasta o sa-i suceasca probabil mintile

In rest: vorbeste des (tata, mama, dada sunt la ordinea zilei). Eu il suspectez ca ii place sa se auda vorbind. Alearga prin toata casa cu premergatorul. E obsedat de laptopul meu (a reusit dintr-o scurta miscare de degetele sa-mi zboare o tasta). Nush cine a mai patit treaba asta.... dar shtiu ca mai era cineva. Eu cred ca bblusii au un talent nativ la scos taste de pe tastaturile de laptop.
A inceput cu profitoreala...Sta linishtit cand nu sunt acasa si e doar bona sau tati dar dak apar eu brusc incepe sa se smircaie pana se lipeste de mine...Mai nou se face ca si lesina de pofta cand ma vede, da ochii peste cap, lacrimi de crocodil pana se lipeste de tzitzi. Eu cred ca il intarc mai devreme de 8 luni ca asa scandal nu se mai poate
Si mai nou nu vrea sa adoarma decat dak il iau si-l culc pe mine. Il iau sta un minut adoarme profund si-l duc la el in camera. In schimb daca il ia altcineva si repeta faza nu adoarme neam... din contra se smiorcaie de zici ca l-ai pedepsit...
Avem in jur de 8,5 kg si multi cm pe care nu am reusit sa-i masor pe motiv de zbenguiala la nivel maxim
fete si bbici

Mami de Damian Codrut Andrei (08 apr 09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Lysbeth ce bine ca ai trecut pe-aici

Avansat tare si bestiocul tau. De fapt stiam asta

Ce-am mai ras la faza cu sertarul

Eu cred ca toti bebeii sunt innebuniti dupa laptopuri. David cand il vede ii stralucesc ochii si nu mai poate de bucurie. Dar nu orice laptop, ci laptopul lui taica-su..cel mai scump din casa Si bate in el cu o forta...Distractie mare.

Astazi mi-a facut si mie ture cu premergatorul prin camera. Sa ma vedeti cum alergam sa ridic cablurile sa nu-i cada cate ceva in cap Ii place mult. Dar nu stiu cat sa-l las. Voi cat ii tineti in premergator?

Si mie mi se intampla faza cu plansul and ma vede, dupa ce am fost plecata untimp. Il apuca un jelit...zici ca se plange: "unde ai fost mama?"

Ce face bestioaca mare? Ce ai rezolvat cu scoala...ca parca n-ai scris. S-au n-am apucat eu sa citesc

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput