Exista prieteni virtuali adevarati?

Exista prieteni virtuali adevarati? | Autor: Delphinas

Link direct la acest mesaj

Vreau sa va intreb pe voi, cei care sunteti mai vechi pe acest forum si nu numai, cum e cu prieteniile astea virtuale? Exista prieteni virtuali adevarati?
Am mai citit cum, ca fete care se stiau virtual au mers in nu stiu ce tara si acolo au petrecut de minune cu o prietena virtuala. Dar am citit si invers...cum au inceput sa-si dea din casa pe diferite site-uri.
Stiu ca se leaga multe prietenii virtuale. Dar cum e cu prieteniile virtuale adevarate? Exista cu adevarat asa ceva? Credeti in ele? Sunt oare prietenii virtuali sinceri? Il considera pe celalalt un prieten adevarat? Cum reactionam daca prietenul virtual ne supara peste limita admisa? Stiti sa va iertati prietenii virtuali atunci cand ei gresesc? Ca in fond toti suntem oameni si nimeni nu e perfect.
Sper sa fie o discutie constructiva.
Va astept cu drag

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui Licurici

Bazar pt Mihaita

ambitioasa
Infertilitatea este o boala



Sa fii domn e o-ntamplare, sa fii OM e lucru mare


Ce-ai sa faci cu atata ura daca viata isi inchide maine portile??

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Plesnitele spune:

tu in nici un caz nu poti fi o prietena virtuala!

scuze de of-topic,dar nu m-am putut abtine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Plesnitele spune:

Citat:
citat din mesajul lui Plesnitele

tu in nici un caz nu poti fi o prietena virtuala!


p.s.sunt mihaela,mi-a ramas setat calculatorul pe acest user...si nu stiu ce sa-i fac...nu e tocmai punctul meu forte!asta ca sa nu zici ca nu stii cine a facut aceasta afirmatie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

Citat:
citat din mesajul lui Plesnitele

tu in nici un caz nu poti fi o prietena virtuala!

daca nu ai nimic constructiv de zis te poftesc sa urmaresti de pe margine.


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui Licurici

Bazar pt Mihaita

ambitioasa
Infertilitatea este o boala


Sa fii domn e o-ntamplare, sa fii OM e lucru mare


Ce-ai sa faci cu atata ura daca viata isi inchide maine portile??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

Citat:
citat din mesajul lui Plesnitele

tu in nici un caz nu poti fi o prietena virtuala!

scuze de of-topic,dar nu m-am putut abtine!

abtine-te...e mai bine...si te rog nu popula subiectul cu off topic-uri
rog moderatorii sa sterga postarile off topic

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui Licurici

Bazar pt Mihaita

ambitioasa
Infertilitatea este o boala


Sa fii domn e o-ntamplare, sa fii OM e lucru mare


Ce-ai sa faci cu atata ura daca viata isi inchide maine portile??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Plesnitele spune:

Citat:
citat din mesajul lui Delphinas

Vreau sa va intreb pe voi, cei care sunteti mai vechi pe acest forum si nu numai, cum e cu prieteniile astea virtuale? Exista prieteni virtuali adevarati?
Am mai citit cum, ca fete care se stiau virtual au mers in nu stiu ce tara si acolo au petrecut de minune cu o prietena virtuala. Dar am citit si invers...cum au inceput sa-si dea din casa pe diferite site-uri.
Stiu ca se leaga multe prietenii virtuale. Dar cum e cu prieteniile virtuale adevarate? Exista cu adevarat asa ceva? Credeti in ele? Sunt oare prietenii virtuali sinceri? Il considera pe celalalt un prieten adevarat? Cum reactionam daca prietenul virtual ne supara peste limita admisa? Stiti sa va iertati prietenii virtuali atunci cand ei gresesc? Ca in fond toti suntem oameni si nimeni nu e perfect.
Sper sa fie o discutie constructiva.
Va astept cu drag

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui Licurici

Bazar pt Mihaita

ambitioasa
Infertilitatea este o boala


Sa fii domn e o-ntamplare, sa fii OM e lucru mare


Ce-ai sa faci cu atata ura daca viata isi inchide maine portile??




ei bine,da poate exista prietenie virtuala,ba mai mult poate merge chiar mai departe de virtual...aici am cunoscut fete minunate care mi-au devenite adevarate prietene...si la bine si la rau...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Da, exista . Si eu ma refer la fete strict de pe acest forum, ca pe alte forumuri nu umblu . Pe una singura cu care tin legatura constant nu am avut ocazia sa o vad live pentru ca sta in celalalt capat de tara :-)), dar avem timp, nu-i asa?
Pe celelalte am avut norocul sa le vad live in Timisoara sau Cluj , dar ajung eu si la Pitesti .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui Delphinas

Vreau sa va intreb pe voi, cei care sunteti mai vechi pe acest forum si nu numai, cum e cu prieteniile astea virtuale? Exista prieteni virtuali adevarati?
Am mai citit cum, ca fete care se stiau virtual au mers in nu stiu ce tara si acolo au petrecut de minune cu o prietena virtuala. Dar am citit si invers...cum au inceput sa-si dea din casa pe diferite site-uri.
Stiu ca se leaga multe prietenii virtuale. Dar cum e cu prieteniile virtuale adevarate? Exista cu adevarat asa ceva? Credeti in ele? Sunt oare prietenii virtuali sinceri? Il considera pe celalalt un prieten adevarat? Cum reactionam daca prietenul virtual ne supara peste limita admisa? Stiti sa va iertati prietenii virtuali atunci cand ei gresesc? Ca in fond toti suntem oameni si nimeni nu e perfect.
Sper sa fie o discutie constructiva.
Va astept cu drag

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui Licurici

Bazar pt Mihaita

ambitioasa
Infertilitatea este o boala


Sa fii domn e o-ntamplare, sa fii OM e lucru mare


Ce-ai sa faci cu atata ura daca viata isi inchide maine portile??





DA! exista! cu siguranta! si mai exista prieteni care atunci cand gresesc, recunosc. si exista prietenii sincere, in care fiecare se simte liber sa-si exprime sentimentele fara sa fie luat peste....

limitele si le stabileste fiecare, iar a cere iertare nu-i dovada de slabiciune, ci de noblete!



Bazar pt Mihaita

cont pay-pal:mihaela77oprea@yahoo.com

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA


M-am nascut pentru succes!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Plesnitele spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deianira

Da, exista . Si eu ma refer la fete strict de pe acest forum, ca pe alte forumuri nu umblu . Pe una singura cu care tin legatura constant nu am avut ocazia sa o vad live pentru ca sta in celalalt capat de tara :-)), dar avem timp, nu-i asa?
Pe celelalte am avut norocul sa le vad live in Timisoara sau Cluj , dar ajung eu si la Pitesti .






deianira,in cazul asta,adica o prietenie virtuala buna,nu-ti doresti sa-ti si cunosti prietena?...intreb,pt ca eu asa simt...o prietena virtuala,vine din germania,eu stau in constanta...si voi merge special la bucuresti sa o cunosc....voiam sa vad daca mai gandeste cineva asa...

p.s.sunt mihaela77 de pe acest forum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Cum sa nu doresc sa o cunosc, Mihaela?
Abia astept sa o vad live, doar ca situatia este mai dificila in acest moment si nu imi pot permite sa traversez tara (ma rog, poate nu chiar traversat tara, dar e ceva de la Timisoara la Pitesti ), asa ca vorbim cel mai des pe mail (scriem romane ). Si e tare bine sa stiu ca la asa o distanta de casa este cineva care se gandeste la binele meu si ii pot spune orice si are un sfat pentru mine. Ne intelegem peste bariera spatiului, ca sa zic asa .

Te invidiez ca mergi de la Constanta la Bucuresti sa o cunosti, e un drum mult mai usor, daca era asa si in cazul asta, ne vedeam saptamanal . Sa petreceti cat mai frumos timpul impreuna .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

a, inca ceva....prieteniile virtuale merg pana la un punct. nu poti avea totul doar virtual....nu e posibil.

si strict parerea mea, pot fi prietena virtual cu oricine din lumea asta, chiar am o lista destul de lunga virtuala...si nu, nu as putea in veci vorbi cuiva urat, virtual desigur, iar apoi sa-l "pup" si sa am pretentia sa mai fie la fel. dar suntem diferiti...si asta ne face oameni!



Bazar pt Mihaita

cont pay-pal:mihaela77oprea@yahoo.com

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA


M-am nascut pentru succes!







Mergi la inceput