Exista prieteni virtuali adevarati?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deianira

Cum sa nu doresc sa o cunosc, Mihaela?
Abia astept sa o vad live, doar ca situatia este mai dificila in acest moment si nu imi pot permite sa traversez tara (ma rog, poate nu chiar traversat tara, dar e ceva de la Timisoara la Pitesti ), asa ca vorbim cel mai des pe mail (scriem romane ). Si e tare bine sa stiu ca la asa o distanta de casa este cineva care se gandeste la binele meu si ii pot spune orice si are un sfat pentru mine. Ne intelegem peste bariera spatiului, ca sa zic asa .

Te invidiez ca mergi de la Constanta la Bucuresti sa o cunosti, e un drum mult mai usor, daca era asa si in cazul asta, ne vedeam saptamanal . Sa petreceti cat mai frumos timpul impreuna .






deianira,multumesc frumos pt raspuns!ma gandeam eu ca asa simti!

cont pay-pal:mihaela77oprea@yahoo.com

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


BAZARUL LUI MIHAITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devoska spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Da, exista prieteni virtuali.Sunt aia care vin si scot majoretele , te incurajeaza cand trebuie sa faci ceva, care te alina la un necaz, care iti dau un sfat sau o informatie, care iti sarbatoresc implinirea sau care sufera alaturi de tine etc.In spatiu virtual poti fi ce vrei, cum vrei si cand vrei.
Aceste prietenii pot deveni reale , adica nu numai in spatiul virual."Afara" se schimba lucrurile si devin reale, apoi pritenii cu nick devin prieteni cu nume real, cu familie reala etc.
Ceea ce vreau eu sa spun e ca sunt doua lumi diferite.Am prieteni viruali care-mi plac tare pe forumuri dar nu-mi plac in realitate dar am prieteni care imi plac si virtual si "afara".Sunt oameni pe care i-am cunoscut pe net si mi-au devenit prieteni de suflet, oameni in care am incredere si stiu ca-mi sunt alaturi in viata reala.



Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

da,exista prieteni/prietene virtuali/virtuale cu siguranta...
pt mine unele dintre ele s-au transformat in prietene de suflet.....

se stiu ele care sunt si sunt convinsa ca stiu ca le iubesc

eu sunt un om care iert f multe...sau mai corect spus cred ca sunt extrem de toleranta cu prietenii si cu oamenii in general,evident exceptie facand cazurile f grave......
in fond suntem oameni si poate de multe ori nici eu nu sunt pe calapodul cuiva...poate ca pic exact dandaratelea
si daca am pretentia ca cineva sa fie tolerant cu mine atunci automat incerc si eu sa fiu toleranta...

limitele peste care nu as putea trece ar fi cele legate de familie si invidia ...si cred ca aici se poate intelege cam ce vreau sa spun

altfel suntem oameni si uneori poate fara sa vrem
dar ,exista o vorba "cu masura cu care judeci,asa vei fi judecat"(am zis-o bine?)




Alaturi de SONIA
si MIHAITA are nevoie de noi,BLOGUL LUI MIHAITA
si nu in ultimul rand donu'Bodo

Vio , mamica lui MIHNEA viitor "descoperitor" de infinit


Pastreaza-ti gandurile pozitive, pentru ca aceste ganduri vor deveni cuvinte.
Pastreaza-ti vorbele pozitive, pentru ca aceste vorbe se pot transforma in actiuni.
Pastreaza-ti actiunile pozitive, pentru ca aceste actiuni pot deveni obiceiuri.
Pastreaza-ti obiceiurile pozitive, pentru ca acestea pot deveni modul tau de a trai.
Pastreaza-ti modul de viata pozitiv, pentru ca acest mod de viata poate deveni destinul tau.

Mahadma Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Delphinas,exista!Cred ca cel mai bun exemplu pe care il pot da este intalneala cu care va capiez de cap in fiecare an,cateodata si de doua ori pe an...aceea in care prieteni virtuali din toate colturile acestei tari,se intalnesc in mijlocul tarii,undeva,sa petreaca DOAR 2 zile impreuna...si da,suntem prieteni,pe probatelea...ca daca zic un "ajutor" mic acolo,in spatiul virtual unde ii stiu...stiu foarte sigur ca voi primi ajutor...Uneori nu ne scriem si nu ne vorbim cu lunile,insa atunci cand o facem,chiar si dupa o pauza lunga,e ca si cand ne-am despartiti ieri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ana68

Delphinas,exista!Cred ca cel mai bun exemplu pe care il pot da este intalneala cu care va capiez de cap in fiecare an,cateodata si de doua ori pe an...aceea in care prieteni virtuali din toate colturile acestei tari,se intalnesc in mijlocul tarii,undeva,sa petreaca DOAR 2 zile impreuna...si da,suntem prieteni,pe probatelea...ca daca zic un "ajutor" mic acolo,in spatiul virtual unde ii stiu...stiu foarte sigur ca voi primi ajutor...Uneori nu ne scriem si nu ne vorbim cu lunile,insa atunci cand o facem,chiar si dupa o pauza lunga,e ca si cand ne-am despartiti ieri...


ana,frumos!

cont pay-pal:mihaela77oprea@yahoo.com

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


BAZARUL LUI MIHAITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ana68

Delphinas,exista!Cred ca cel mai bun exemplu pe care il pot da este intalneala cu care va capiez de cap in fiecare an,cateodata si de doua ori pe an...aceea in care prieteni virtuali din toate colturile acestei tari,se intalnesc in mijlocul tarii,undeva,sa petreaca DOAR 2 zile impreuna...si da,suntem prieteni,pe probatelea...ca daca zic un "ajutor" mic acolo,in spatiul virtual unde ii stiu...stiu foarte sigur ca voi primi ajutor...Uneori nu ne scriem si nu ne vorbim cu lunile,insa atunci cand o facem,chiar si dupa o pauza lunga,e ca si cand ne-am despartiti ieri...


Intrutotul de acord cu Ana !
Asa simt si eu !


Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Copilasi din 2002
Minunatele Scorpiute

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Fie-ti ingerii aproape, Emma, licurici scump !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

dar ce facem atunci cand prietenul virtual iti intoarce spatele, iti tradeaza increderea?

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui Licurici

Bazar pt Mihaita

ambitioasa
Infertilitatea este o boala



Sa fii domn e o-ntamplare, sa fii OM e lucru mare


Ce-ai sa faci cu atata ura daca viata isi inchide maine portile??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui Delphinas

dar ce facem atunci cand prietenul virtual iti intoarce spatele, iti tradeaza increderea?

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui Licurici

Bazar pt Mihaita

ambitioasa
Infertilitatea este o boala


Sa fii domn e o-ntamplare, sa fii OM e lucru mare


Ce-ai sa faci cu atata ura daca viata isi inchide maine portile??




in cazul asta,incerci sa treci peste si mergi mai departe....de multe ori in spatele nick-urilor,sunt persoane care nu sunt cum am vrea noi sau macar cum am crede ca sunt!

cont pay-pal:mihaela77oprea@yahoo.com

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


BAZARUL LUI MIHAITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADRIANKA spune:

Iti trebuie multa rabdare si mult fler sa recunosti un prieten in omul din spatele unui nick...

Este mai greu, fireste, pentru ca nu esti fata in fata cu persoana, nu-i vezi ochii, limbajulul trupului, dar daca aceasta stie sa foloseasca exact cuvintele care iti ajung la inima ca un balsam, care iti ofera sprijin in mod real atunci cand ai nevoie, care iti ghiceste starile de bine si te simte cand iti este rau, atunci acel om din spatele unui nick iti poate deveni prieten.

Eu am cunoscut in lumea asta virtuala un prieten, care intre timp a devenit sot si tata al copilului meu si pot spune ca nu m-am inselat deloc, ba a fost mai bine decat ma asteptam...Nu stiu insa daca a fost pura intamplare sau noroc, sau a fost doar intuitia feminina si mirosul meu fin

Nu stiu insa cum e cu prietenia virtuala intre femei, ca inca nu am experimentat...Mi-ar fi cam teama insa, pentru ca femeile intre ele se cam inteapa si lovesc pe la spate, dupa cum am citit printre randurile catorva postari chiar de la acest topic...

..................................................................
Adriana, mami de Yiannis Alexandros (28.12.2007)

www.flickr.com/photos/30939036@N03" target="_blank">poze cu noi

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui Licurici

Caritate - FanClub DC Michael Jackson, implica-te si tu


Iti trebuie o secunda pentru a te indragosti si ani buni pentru a intelege ce e iubirea...

Mergi la inceput