Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (130)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

"Neata. Luati o de la o insomniaca. De la 5 stau cu ochii pe pereti. M-am enervat si am venit la voi

Inainte de toate: La multi ani Esme! Sa ai sanatate si impliniri si sa ne dai un tort de-ala de care numai tu stii sa faci!

Doloress, imi pare rau ca sunteti virusati, sanatate maxima. Vai, neaparat sa faci poze cu Little Devil, tre sa fie demential

[b]Danicris
, pai atunci tinem pumnii stransi sa iasa totul perfect si sa ai in burtik ceea ce-ti doresti si sa fie sanatos/oasa! Chiar, ce-ti doresti un pic mai mult?

[b]Laurita
, dupa ce nastem luam pilula aia de desteptaciune si mergem la sala, da?

ALI, mami de Vlady si 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Neata fete dragi.
Adriana,Gabitzam noi tot asa printr-o perioada d-asta trecem.
Chestia e ca acum cei mici au mai crescut, au si ei preferinte la jucarii, etc, sau pur si simplu alearga dupa ale celor mari...Stam mai mult in casa (vremea) deci e normal sa iasa scintei. Si eu simt ca nu mai fac fata si ma bucur ca n-am ramas insarcinata ca nu stiu cum ieseam din treaba asta
De luni merge si Matei la cresa. M-au sunat de la asistenta sociala.AM sa-l duc doar pina la prinz, sa se acomodeze, oricum decembrie e cu sarbatori, etc, va mai sta pe acasa...Pina in aprilie sper sa-l acomodez complet.
Cam asta e deocamdata.
Gabitzam, as vrea si eu posturile mele, te rog mult, si felicitari pentru initiativa!!!
Elenuca draga, noi am fost in vara pina in Moldova, stiu ca nus e compara distanta, la dus a fost ok, la intoarcere a cam fost circ...Mai bine o lasati acasa, va relaxati si voi in concediu!
Hai ca va las, tre sa-l duc pe david la gradi.

Esme LA Multi ANi sanatosi si fericiti!!!

Simona, mami de baieti
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

niatza

LA multi ani Esme draga, sa ne traiesti sanaoasa alaturi de puii tai, sa fii senina, si fericita, sa ne gatesti si incantzi cu minunile facute de tine!


fetelor,e greu fara tasta space care sa functioneze bine...
fuyg sa mai fac ordine in casa,azi,ca de luni gata,la munca. sper sa ma vaz cu Noemi ca nu am reusit de cateva zile, din cauza vremii uracioase.


danicris, da-i cu Lambada da?




o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008[url][/url

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Simo, chiar azi dimineata m-am gandit la tine, pe cuvant! Mi se facuse dor de tine si de puii tai!

Cleo, felicitari pt job, atunci! Sa fie intr-un ceas bun, sa-ti aduca satisfactii si banutzi, sa te simti bine acolo si mai ales sa-ti lase timp sa ne mai scrii si noua, da? BAFTA MULTA!

Noi azi implinim un anisor si jumatate. . Abia astept sa se trezeasca motanel sa-i dau cadoul. Mama ii face un tort tiramisu pt maine. Si peste o luna iar il serbam de sf Andrei. Life pe capul lui.

ALI, mami de Vlady si 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Hai Cleo ca mi-o facusi cu Lambada asta, mi-am pus castile si am ascultat-o la maximum, am urmarit dansul, mi l-am amintit, mi-a venit sa dansez dar n-am cu cine si mi-e teama sa nu-l trezesc pe Vlad. Apoi am urmarit si video-urile care urmau dupa LAmbada, adica Macarena si Coco Jambo, imi imaginam cum o sa dansez la botezul lui bebe din burtik dupa ce-o sa slabesc youhuhuhu, cred c-am luat-o pe alta cale....imi trebuie o pastila si pt normalizare

PS: LA noi tasta delete nu mai functioneaza bine. I-a dat Vlad un sut tastaturii care tastatura s-a lovit de ceasca mea de cafea care cafea a intrat in tasta delete si s-a lipit....concluzia: nu tre sa gresesc prea mult cand scriu ca-mi trebuie un ciocan sa dau delete

ALI, mami de Vlady si 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Alysh am incercat sa mai scriu dar m-a sabotat Matei, am facut citeva conspecte si invariabil si ireversibil le-am pierdut pe toate...nu suporta sa ma vada la calculator si fie e pe masa unde ma saboteaza cu piicoarele, fie cind e pe jos, ridica doar mina si apasa Esc...La Multi ani lui Vlady pentru cei 1,6 ani...Sa fie sanatos!!

Edit:Despre slabit...Merg de aproape 2 luni la aerobic si n-am dat jos un gramMi-e deja tare aiurea..AM 59kg, nu reusesc sa mai dau jos

Simona, mami de baieti
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Mama da ce de fete matinale.
Si noi am fost matinale, ca de ieri cine dormea la 7 seara.
Alsyh, 1 an jumate - frumos ... si faceti si tort, yam yam

Inais, noi mai iesim afara, in ciuda frigului.
Pai ce o sa facem la iarna, cand o sa fie 0 grade si zapada?!
Eu visez in continuare la tarile calde, da raman doar cu visatul.
Cu somnul ...bnu o poti tine pe Iasmina treaza inca o ora si ... pana pe la 19 si apoi sa doarma pana dim.?

Esme, la multi ani si o zi cat mai frumoasa!

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Neata fete

Esme sa fii fericita, sanatoasa si sa ti se implineasca toate dorintele!
Cleo cum te simti ca pleci la sv? nerabdatoare, nostalgica??
Socrate ce mai faci scumpa ca nu mai stim nimic de tine si de Sebi!
Doloress Ce misto ca ii place la gradi... Inca de la inceput i-a placut?? A plans vreodata?? Sa ne trimiti poze cu costumasul
Alyshuca o felie de tort vreau si eu, ti-am spus
Inais noi inca mai iesim putin afara, ce sa facem, se plictiseste prea tare...
Danicris bafta la eco! Te asteptam cu interes!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Neata!

N-am mai putut readormi dupa biberonul de la ora 8...asa ca bantui pe aici.

In primul rand...

Esme! Iti doresc sanatate muuulta, o zi frumoasa alaturi de Piscotel si al tau sotz si tot ce-ti doresti tu pentru noul an din viata ta, care incepe azi!

Doloress pai Iasmi se joaca singura mai...imi imaginez ca la gradi se iau cu alti copii, alte jucarii, trece timpul altfel. Dar noi nu mergem niciunde...momentan. Asa ca eu acs tin loc de alti copii. Insa la fel de bine o pot lasa sa se joace singura. Isi face de lucru cu te miri ce pe aici...mai greu cu stransul de dupa!

Adriana fiica-mea e atomica mai! Daca o culc la ora 19 se trezeste sigur noaptea amintindu-si ca are ceva de facut. Un 21.30 ar fi ideal. Si pentru ea si pentru noi...Vom vedea.

Despre iesitul afara...eu nu ies cu ea cand e vant, vreme inchisa si umeda (cum e astazi spre ex). Prefer sa o tin in casa. Cand e doar frig si atat...iesim, cine a zis ca nu iesim?!

Deci merg sa imi fac si eu o cafea, dar inainte sa fug ii doresc bafta la medic lui Dani si te asteptam cu vesti bune diseara!

mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati

Cat de maaaare sunt!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaH spune:

La multi si fericiti ani!!!!, esme!!!
Sa fii fericita si vesela si sa ai numai bucurii in viatza! si sa faci mutle torturi bune si frumoase pt toti cei dragi.
am uitat sa spun: ce tort crezi ca o sa fac eu de craciun??? evident pe cel cu menta. mi s-a umplut gura de apa cand am citit retzeta.




Poze

Mergi la inceput