Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (347)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Da Bernixo, spune ce mai face Ana.

In plus mi-ar placea sa mai povestesti ce traznai mai faceti - ea/ voi.. ca mi-ar prinde bine un ras cu lacrimi

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_G
Yaia, asa e, cu cearsaful ar fi fost usor, dar cum ziceam, eu nu prea le am cu abilitatile practice de taiere si coasere, nici macar pentru stelute Oricum am rezolvat, am gasit ceva pe la magazin dimineata.


Citii, citii...bravo!
Sa nu uiti sa cumperi multe dulciri pentru colindatori!

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

De ce nu te duci Roxana cu Alex la colindat?

Eu am prins de 2 ori HWn in Canada.. si mergeam la colindat cu nepoata mea.. plus ca ma mai si deghizam.. super fun...

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Am intrat sa va multumesc din suflet pentru urarile frumoase de ziua mea si sa imi cer scuze ca nu am reusit sa va multumesc la momentul potrivit!

Va multumesc!
Sunteti minunate!



Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!

"Nu-i nimic, ce daca... Tot ce-i rau o sa treaca!
Nu-i nimic.... Cad si mereu ma ridic!" Laura Stoica


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Nana, si va imbratisam tare.

Carpatina, de jena? DEsi la cum arat dupa saptamana asta cred ca as putea merge si fara deghizare.

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Rox , te alinti ... Las' ca stiu eu mai bine, daca e cazul depun si marturie !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceamica spune:

Slippers , multumesc pentru informatie ca aveam si eu un pic dubii!
nu ca as fi in vreuna din situatii

pentru Gabriela si Emma : diferenta consta in calculul indemnizatiei (cic) in sensul ca daca bb2 se naste in cic1 se iau in calcul cele 12luni inainte de bb1 pentru cei 85% , in cazul celalalt 85%cic1+pre/post natal+ luni lucrate (si nu te avantajeaza in cazul unui salariu bun)

cu intarziere

La multi ani Eliza de mami Gabitz
La multi si fericiti ani inainte Gabriela si sot de Gabriela

Roxana , am ras singura aici cu bulele lenese. E mortala Alexandra! happy halloween frumosilor !

Erina multumim de intrebare.Nu mai e racit de ceva vreme dar recupereza cu brio la capitolul tampenii. Ieri a reusit sa se strecoare sub chiuveta si sa rupa furtunul de scurgere. Si pune-te sa strangi apa cu resturi menajere pentru ca am prostul obicei de a umple chiuveta si a le lasa in detergent o bucata de vreme. Sebastian a gasit acea perioada si mi-a facut o bucurie. Ce sa ma zic , daca intru cu el intr-un magazin cu rafturi nu se lasa pana nu darama un raft intregetc. Sunt vesnuic un pachet de nervi ca nu anticipez miscarile lui urmatoare . Iese din casa si se duce sa bata pe la usile vecinilor , trage scaunul si se urca in dulapurile suspendate ...
Am vazut pozele cu bebe Daria , emotionant ! Si eu ma minunez dimineata de al meu cat de mare s-a facut! Ce frumoasa era Daria babutza( tinuta lor de prima zi!!) . Eu nu i-am facut poza in prima zi dar imi amintesc ca era asa haios babutza

babylina sanatate lui Bogdan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna seara mamici!
multumesc pentru parecierile la adresa Dariei!
Sunt pe fugaaa...

Roxana, discutia despre job ar fi foarteee lunga. As raspunde punctual si ti-as arata ca din mai multe puncte de vedere ai numai parti pozitive la ceea ce spui. Dar tu stii cit de norocoasa esti!!!
Felicitari pentru printesa ta si pentru Andrei mini-atomicul. petrecere frumoasa miine si multumesc pentru urarea de drum bun.

Bernix ce bine ca ai un job care sa iti permita si cafeaua si plimbarea prin magazine. Eu am nostalgia cafenelelor din stainatate si a magazinelor de acolo (nu ca nu ar fi si la noi citeva tare placute...) iar ar fi si aici de discutat...

Ana, multumesc. Si frumosul tau cu ochi albastri e o minune!!!

Ema, poza cu babuta e la jumatate de ora de la anstere. Inainte cu un minut ii dadusem primul pupic Dariei apoi au scos-o pe hol sa o arate lui tati si bunicii.
Pupici nazdravanului Sebastian. Ma gindesc ca asta ma asteapta si pe mine la David.

Gabriela inteleg ce spui cu teama! Intr-un fel e atit de putin dar atit de mult...Pupici si numai zile usoare!!!

Piciulika sper ca sunteti OK!

Gabitz sper ca a fost totul ok la vaccin!

Luy, te rog trimite-mi pe adresa de e-mail un nor de cont unde pot trimite suma care imi revine pentru acoperirea cheltuielilor si pentru DVD.Apropo cuma iesit filmul?



Mamici miine plecam de dimineata de acasa! Va doresc o vineri usoara! Ne "auzim" din PN!!!



-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
19+ cu David

L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Nana, am citit rezultataele super ale lui Andrei!!! Felicitari din Inima! Dumnezeu sa va ajute in continuare!!!


Emma, ceva bebelus la orizont??? Poate reusim sa ne vedem si imi spui. Saptamina viitoare cel mai probabil pentru ca simbata se fac 6 luni de la moartea lui tatucu.



-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
19+ cu David

L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

La multi ani micilor sarbatoriti
Hannah Patricia de mami Dantje
Eliza de mami gabitz78
Angelik Melany de mami ricea(angipangi)
Mircea Gabriel de mami Andries
Sa cresteti mari si sanatosi,sa aduceti numai bucurii celor dragi!

Gabriela la mai multi ani fericiti! Petrecere frumoasa!

Papanash suntem bine,multam Miruna a mai facut falcute in ultima vreme,a trecut de 11,5 kg.In rest vorbeste de toate,e tare dulce,imi vine s-o pap toata si o strang in brate de numa,cand vin de la servici....in rest pe acasa,de cand cu vremea asta urata...si ziua micsorata


Mergi la inceput