Foarte agitata

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

decat sa dai banii la astfel de bona, mai bine duci copilul la gradinita.
in gradinita programul dimineata este destul de incarcat, iar la pranz copiii dorm de oboseala. acolo fata ta nu se va mai plictisi, si poate vei reusi sa-i faci un program.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Mai uite o varianta

http://life.hotnews.ro/stiri-fun-6397599-clipul-zilei-cum-isi-trimit-japonezii-copiii-culcare.htm



Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicaosoian spune:

Iti zic si eu acelasi lucru ca si fetele,prea tarziu doarme la amiaz.
Si inca ceva,dupa ce ii faci o baie calduta(o lasi in cada sa se joace vreo 15 min.)o dai cu crema, in PJ ,nu tv sau joaca .A mea fetita are 10 luni,si de vreo 5 luni in urma am reusit sa ii fac program ca si la fratiorul ei.El la 8:30 ii in pat,asa ca si ea tot la aceiasi ora,ca sa nu il deranjam pe el.
Uite cum fac eu seara:inainte de cina ii scot afara 15 min(mai mult nu o pot tine)apoi intram in casa,le pregatesc cina,mancam apoi eu le pregatesc pijamalele,ma duc si dau drumul la apa in cadita,o tin in apa cat doreste ea, apoi o spal,sterg,dau cu crema,imbracat si direct in varful patului,ea stie ca nu se mai da jos sa se joace.A invatat singura ritualul.Incearac si tu,cateva zile respecta programul,nu te abate de el .

Mergi la inceput