Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (38)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Vreau si eu parola de la contul comun pentru a-mi trece datele

+ 25
[poze/http://family.webshots.com/album/575281924hVNhKl]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Fetelor eu am plecat la medic...va pup si vbm knd ma intorc...sper sa fie totul ok

Mario Andrei 16.08.2005 23+
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Citat:
Creme si cosmetice: vara mea are o fetita de 6 luni care a facut dermatita de la creme...acum i se administreaza cortizon care are o groaza de efecte secundare...asa ca vb ta Vikinga, mai rarut e mai dragutz cu cremele astea. Eu de exemplu am scapat de acnee...cu o crema de la farmacia veterinara...un complex de antibiotice...asa ca...
Cataluta, ohhh aiurea cu dermatitele astea capatate de la cosmeticale, contact ori alimentatie ori de-s din nastere..o gramada de durere de cap si pin' sa dai de un dr grijuliu la medicamente care sa stie cum sa le trateze cu grija poa' sa dureze. Toti te baga la cortizon, adevarat ca tre sa ajungi si la el dar oricum mai sunt alternative si masura conteaza. Dermatita din nastere adica dermatita atopica, care poate fi in diferite grade si care nu reactioneaza urit la aceeasi factori la toti copiii. Se manifesta de pe la 3-4-5 luni si are un virf intensiv de 1-2 ani dupa care se duce usor, mai ales vara e mai bine si pe la 4 ani dispare. La subforumul "parintii intreaba" cred ca dermatita atopica e cel mai vechi subiect si e mereu prezent. In grupa de mamici de pe cind eram insarcinata cu Aldo undeva in 2003 cu toate ca eram doar vreo 30 de mamici au fost 3 copilasi cu dermatita atopica. Unul din ei Aldo al meu, cu o forma usoara, bubite in spatele genunchiului si al coatelor dar nu le poti ignora ca se inrosesc si e vizibil ca-s dernajante, pina sa se poata sti la ce reactiona el trebuia scos tot ce avea potential alergen. El pe la 5-6 luni era pe biberon si incepuse diversificarea..ehei si fitzos de fel..a fost o perioada grea. Pina sa ajungem la concluzia ca la el era alergie la cosmetice si contact, adica de purta pulovere sintetice ori dresuri cu nu stiu ce pe linga bumbac ori la rufele spalate cu detergent automat pulbere obisnuit..a durat ceva. Cum i le-am scos s-a vazut diferenta, mama si ce indaratnica am fost, ziceam ca e dr exagerata ca sa-si mascheze nestiinta.De aia-s io cu asa grija la din astea acum.Vikinga 30+ cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolcris22 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sagetutza

nicolcris acum esti in lista cu data nasterii.
pentru user-ul comun este vb de pufuletipufosi@yahoo.com, dk ai parola te loghezi acolo si te duci in stanga la CONTACTS si dai add si vei adauga acolo nr de tel nume si etc.
sper ca ti-am fost de ajutor.
la burtici. mai vb

28+ Nicola-Teodora (deocamdata... mai negociem...)


Multumesc!!!
Pupici!

27+ ANDREI ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolcris22 spune:

Si as vrea si parola sa-mi trec si eu datele!!
Multumesc!

27+ ANDREI ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Evyme, lasa datele aici si o sa aiba cineva grija sa te scrie pe prima pagina. Cred ca n-am remarcat niciuna ca esti la inceput sa-ti spunem sa scrii repejor 10-15 mesaje - ca sa nu mai intarzie cand apar... trebuie sa ne intelegi ca suntem ametite...


28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

cristies, mai bine mai tarziu decat niciodata

apar pe prima pagina, ar mai fi de completat doctorul: Anca Moisa si spitalul: Giulesti

o sa mai trimit cateva mesaje "pe repede inainte", daca asta va ajuta sa apara mai repede postarile mele

+ 25
[poze/http://family.webshots.com/album/575281924hVNhKl]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanaion spune:

Miremia,
Multumesc mult pt parola,

Tana cu Toma (10.11.2001) si 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

bafta la doctor!!!!!!!!


si eu vreau parola...................



alexxutzaaaaa si soara mea, care acum a venit de la medic si are 7 sapt...................

Poze
Bea 28+ cu Ivan Matei

Doamne ajuta sa am un bebe sanatos!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Nu mai zice nimeni nimic? Este clar ca azi ne-a tras la somn vremea de afara...

+ 25
[poze/http://family.webshots.com/album/575281924hVNhKl]

Mergi la inceput