**Zmeurici de iulie-august 2009 (10)**

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Buna fetele,

Eva doarme..sa trezit si ea de dimineata pe la 8 (a mai avut o masa mai devreme) si a inceput si la noi o chiuiala de zile mari..eu sa o pun la san sa pape ea ras ras si ochii mari..cand la vazut si pe tati nu a mai interesat-o nici o tzitzi..era cu ochii dupa el si cu gura pana la urechi..sa topit tati instantaneu..abia a plecat la birou.
A trebuit sa ma mulg si s aii dau cu biberonul ca tzitzi nu mai avea farmec...nici asa nu a mancat..radea cu bibe in gura..abia a tras 40 ml. Ma rog....intr-un final a adormit pe la 10 si ceva si inca

Eu ma chinui sa incarc cateva poze de la botez pe webshots dar sunt mari si merge f greu...nu stiu sa le fac mai mici sa nu isi piarda rezolutia buna .

Cand se incarca vi le arat

De ieri am observat ca daca o trag de manute, de fapt doar daca o tin, se ridica aproape singurica si iti tine si capusorul.

Eu sper sa mai treaca ceva timp pana vine CM ca e asa de bine......



Mami de Eva Ilinca 25.07.09

Bubi mic poze...din burtica si din afara ei

Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Gata s-au incarcat pozele de la botezul Evei .



Mami de Eva Ilinca 25.07.09

Bubi mic poze...din burtica si din afara ei

Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uliiasi spune:

Blanca, frumoase tare pozele, sunteti o familie tare reusita! SUper dulce bebita ta si ce ma bucur ca s-a imprietenit asa bine cu "urata", tare bine ne-ar fi prins si noua...

Eu pregatesc carutul sa-l vand..si-mi pare asa rau de el ca e asa fain si are o multime de accesorii. De ce-o fi asa de mare...oofff. Ma tot gandesc sa-l mai pastrez ca sa-l folosesc in weekenduri cu tati, ca e mult mai bun pentru iarna decat celalalt care e mult mai subtire. Si am jos la bloc doua camerute in care as putea sa-l pun, dar mi-au zis vecinii ca alea sunt sparte foarte frecvent de tigani, si risc sa-l pierd...

Aseara m-am speriat rau de tot...Bebe dormea in dormitor si m-am dus sa-l verific si mi s-a parut mie ca nu respira bine. Cred ca avea nasucul infundat ca se chiunia in somn sa respire si pe nas si pe gura si mi se parea ca pieptul nu i se ridica ritmic. Nu stiu daca a fost ceva sau nu, dar m-am panicat rau de tot si l-am luat in brate, el s-a trezit brusc din somn si a inceput sa zbiere (da, sa zbiere, sa racneasca chiar) si eu m-am panicat si mai tare. Si m-am dus cu el la tati in bucatarie si vreo 2 minute a racnit asa si parca nu avea timp nici sa respire. Pasul urmator pt mine a fost sa ma imbrac sa-l ducem la spital....dar cum l-am dat in brate la tati s-a linistit, si intr-un minut radea. Poate o fi simtit disperarea mea, plus ca l-am trezit brusc din somn...Dupa aia a fost totul perfect normal.
Noaptea s-a trezit totusi de multe ori si de cateva ori s-a trezit plangand, asa cum facea la Piatra, de trebuia sa-l iau in brate, sa-l legan cateva secunde si adormea la loc. Parca nu putea sa adoarma profund, nu stiu de ce. Deci am avut o noapte aproape alba, ca am stat sa-l pazesc...si la fiecare scancet eram langa el.
Ma gandeam sa chem pediatra la noi azi sa-l vada, sa-l asculte la inima, la plamani, sa fiu eu linistita. El se comporta normal acum si e foarte posibil sa fi fost totul in imaginatia mea. Dar totusi, pentru linistea mea...

Va urez o zi usoara, mamicute dragi!

Iulia, mamica fericita de bebelas David Andrei
http://s725.photobucket.com/albums/ww256/uliiasi/DAVID/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

blanca frumoase pozele! Tati s-a "asortat"cu printesa. Am vazut ce mai tragea Eva din "urata"

---------------
Inesa, cea mai fericita de fetita Bianca-Maria (14 iulie 2009)

Bianca la 3 luni

bebelusha din burtica

nunta


cum a aparut pe lume Bianca-Maria




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Hai ca mai aparem si noi din cand in cand, cand ne permite timpul.

Am inceput sa fac cercetari intense despre diversificare.
Ca sa nu se iste discutii spun de acum ca noi suntem baietel mare, am trecut de 4 luni, papam exclusiv laptic de la mami si intentionam sa o tinem tot asa pana la 6 luni.
Momentan fac doar munca de cercetare pt. ca mi se pare normal sa fiu pregatita si sa am o idee cand va veni timpul, desi sunt convinsa ca practica va contrazice teoria in unele cazuri.
Mi se pare insa ca mai e atat de putin pana in decembrie cand facem 6 luni incat m-am pus serios cu burta pe carte.

Pana acum am zis ca adopt schema cu legume, cereale, fructe insa ce legume, cat si cum ramane sa mai vedem.

Stiti ca v-am zis ca al meu baietel a zis ma-ma dar era la bunici si eu nu l-am auzit.
De atunci numai ma-ma, ta-ta, pa-pa, apa, etc zic prin casa si el nimic. Asa mi-as dori sa-l aud si eu macar o data insa dumnealui zambeste larg la mine cu toate gingiile si nici gand sa zica ceva.
Cred ca face misto de mine.

"Daca rad cand toate merg prost inseamna ca am gasit pe cineva pe care sa dau vina."

Sufletelul meu
GATAAAA !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Aaaa....si i-am luat o carte de povesti, mare si foarte colorata...ii citesc seara.

Este extrem de interesat de ea..."ce povesti domne, da-o incoa s-o bag in gura ca la cat e de colorata sigur e buna de mancat".
Pana acu a scapat cat de cat saraca carte dar tot a reusi sa linga cate un colt de pagina, cand nu eram destul de atenta.

"Daca rad cand toate merg prost inseamna ca am gasit pe cineva pe care sa dau vina."

Sufletelul meu
GATAAAA !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uliiasi spune:

Vroiam sa va intreb de scaun de masina...Eu daca vand carutul o sa-l vand cu tot cu scoica, si-asa mi se pare ca-i ramane mica. Stiu ca ati de scaune de masina care se pot regla si pentru bebe mic si ca se poate folosi mai mult decat 13 kg cum e scoica mea. Imi spuneti si mie de care e si de unde as putea lua?


Iulia, mamica fericita de bebelas David Andrei
http://s725.photobucket.com/albums/ww256/uliiasi/DAVID/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flosideea spune:

Giova ce grasan era si Marco.Dar asa e,Marco e baiatul tatii,iar Edisor al mamei.Din ce in ce mai mult seamana cu tine puiutul.Cum e cu dintisorii?Tot n`au spart?Tinem pumnii!!
blanca am vazut o printesa mica si scumpa,impreuna cu o mamica implinita si un tatic mandru din cale afara!Foarte frumoase pozele,inc`o data felicitari pt micuta crestina!M`a amuzat cand a aparut si "uratica" in poze...

Andreea,mamica de Denis-Stefan(17.07.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Blanca super pozele d ela botez. tare frumosi sunteti, iar tati s-a asortat super cu printesa.
Uliiasi dar de ce sa-l vinzi? mai asteapta putin, pana iesiti din iarna, protejeaza mai bine vorba ta.
Eu am scaunul de la marco, Chicco Key1, parca e de la 9 kg, sau 9 luni...nu mai stiu.
Rallu si eu ma tot gandesc la diversificare si ascult, citesc ce zic altii. Parca as incepe si eu tot cu legume, piureuri...dar mai e pana dupa sarbatori.
Icmanu iti lipseste CM? ti-l dau pe al meu daca-l vrei. eu speram sa nu vina, si uite ca a venit la fel de repede ca si la Marco.
Siacob ma bucur ca ai revenit. spor la recupertat din urma.



_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meleea spune:

buna, fetele
uite ce am gasit si eu despre diversificare http://wholesomebabyfood.com/solidfood4to6montholdbaby.htm

si noi avem la 3 luni jumate'7.700kg ,nu ne intoarcem inca dar ne straduim,dam din picioruse la greu si mai nou am inceput sa urlam ,poate ne dau si noua dintisori nu stiu ce sa zic, prea roade la tetina si mananca mai putin.
ma duc ca urla




http://picasaweb.google.ro/meleea9

Mergi la inceput